Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nitusia też masz cmoka wobec tego:) a weź coś na spokojność i zadzwoń i baaaaaaaaaaaaardzo grzecznie i uprzejmie i pokornym tonem zapytaj co w Twojej sprawie bo termin już minął a Ty nic nie dostałaś i boisz się czy aby na poczcie nie zaginęło;) bo mogłabyś napisać podobne pismo ale zanim dojdzie to wiesz tydzień minie i będzie że się pisma minęły;) bo jak Ty będziesz taka słodziutka i miła i zagubiona i nie wątpiąca ani przez chwilę że to na pewno nie ich wina że Ty odpowiedzi nie dostałaś to najgorszy urzędas mile Cię potraktuje:lol:

 

DPS-ia ja bardzo na to liczę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wusiek, ale mnie się ciężkie cholery cisną na usta. Ja nie wiem czy byde umieć tak potulnie rozmawiać... bo mnie się włos jeży. Mój chłop powiedział, ze jego by wywalili na zbity ryj jakby tak pracował u siebie. :o

 

A jakimiś inszymi przepisami tego nie ugryzie? że nie wywiązali się z własnego terminu więc kutwa niech się bujają.... bo brak sprzeciwu do odwołania oznacza zgode czy cuś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no można złożyć skargę na bezczynność organu tylko to już będzie wojna i możesz sobie sama świnkę podłożyć:rolleyes: nie że ich bronię albo co ale z doświadczenia wiem że to działa;) jak przychodzi uśmiechnięty grzeczny i milusi interesant to od razu urzędas milszy się robi;) i jakiś taki bardziej skory do pomocy i wyrozumiały:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitusia a wiesz no musisz wziąć co na nerwa i wyluzować;) podesłałaś im żabę i nie wiedzą z której strony ją ugryźć, a może ludź co dostał Twoją sprawę na zwolnieniu albo jak to nie ma szans żeby ktoś za niego taki pasztecik łyknąć chciał:( przepisy w dupie mieć można póki się ma szczęście a Ty byś go nie miała bo sąsiad by na Cię od razu do nadzoru budowlanego doniósł i dowalili by Ci jeszcze karę:( wiem że to się dłuży i szlag Cię trafia ale uwierz mi najpierw lepiej zacząć miło bo jak to mówi przysłowie pszczół;) "pokorne ciele dwie matki ssie" zadzwoń spokojnie i się dowiedz czemu nie ma odpowiedzi jak się dowiesz to zadzwoń do mnie i pomyślimy co dalej;) bo może trzeba będzie skargę na bezczynność napisać ale to wierz mi ostateczność;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lesiu ja już za stara na zbieranie pyrków:lol:

Wusia, Ty nie chrzań kobieto!!! To co ja powinnam powiedzieć??? A nie powiem, bo jakby trza było, to bym sobie stare dobre czasy czynów społecznych przypomniała i grule zbierała jak trza!

 

Tu buziaki rozdają tom przyszła :D:D

 

Wusiek nerw mnie targa.. od tych w morde kopanych urzędasów w "Radomju" cioooongle nic. :mad:

 

Jakies pomysły? boje się tam zadzwonić, bo się boje, ze im nabluzgam, że przez 3 miechy nic nie zrobili.

Zadzwoń i nabluzgaj. Świetny pomysł. Biurwy trzeba z góry, inaczej w dooopie mają ludzi! (Wusia, ja myślę i biurwach, a nie urzędnikach.)

 

Nitusia też masz cmoka wobec tego:) a weź coś na spokojność i zadzwoń i baaaaaaaaaaaaardzo grzecznie i uprzejmie i pokornym tonem zapytaj co w Twojej sprawie bo termin już minął a Ty nic nie dostałaś i boisz się czy aby na poczcie nie zaginęło;) bo mogłabyś napisać podobne pismo ale zanim dojdzie to wiesz tydzień minie i będzie że się pisma minęły;) bo jak Ty będziesz taka słodziutka i miła i zagubiona i nie wątpiąca ani przez chwilę że to na pewno nie ich wina że Ty odpowiedzi nie dostałaś to najgorszy urzędas mile Cię potraktuje:lol:

Nie bierz nic na spokojność. Zacznij z zimną uprzejmością żądając natychmiastowej odpowiedzi i kajania się za niedotrzymanie terminu. Potem możesz się rozkręcić (mnie to dobrze idzie). Pamiętaj, żeby nie ubliżać, nie wygłaszać gróźb karalnych i w ogóle nie narażać się Kodeksowi Karnemu. Masz DOMAGAĆ SIĘ, ŻĄDAĆ i przede wszystkim znać swoje prawa. Jeżeli będziesz miła, biurwa potraktuje Cię jak śmiecia. (Wusia, ja cały czas piszę o biurwach, a nie o urzędnikach.)

 

Wusiek, ale mnie się ciężkie cholery cisną na usta. Ja nie wiem czy byde umieć tak potulnie rozmawiać... bo mnie się włos jeży. Mój chłop powiedział, ze jego by wywalili na zbity ryj jakby tak pracował u siebie. :o

 

A jakimiś inszymi przepisami tego nie ugryzie? że nie wywiązali się z własnego terminu więc kutwa niech się bujają.... bo brak sprzeciwu do odwołania oznacza zgode czy cuś....

Oczywiście, że ugryzie! Tylko i wyłącznie przepisami! Najlepiej walnąć biurwę paragrafkiem między oczy. Czasem miękną, czasem się stawiają. Wtedy skarga.

Wiesz, jak ładnie nas Tauron ostatnio przepraszał, kiedy Andrzej pogroził Urzędem Regulacji Energetyki czy czymś takim??? No pismo - marzenie! Przepraszali, zapewniali, że to się nie powtórzy, z winnym przeprowadzili (podobno) rozmowę dyscyplinującą i liczą na dalszą współpracę. A gdyby grzecznie poprosił o wyjaśnienie ICH pomyłki (kolejnej), spuściliby go po brzytwie.

A tak w ogóle, to jeżeli nie dotrzymali terminu i nie wyrazili sprzeciwu w określonym czasie (co do dnia, ale doliczając czas na dotarcie przesyłki poleconej), to mogą się cmoknąć w pompkę zbiorowo albo indywidualnie. Nie wiem, o co chodzi, ale pewnie o jakieś pozwolenie na budowę albo cóś takiego. Inaczej jest z tym, co na pozwolenie, a inaczej z tym, co na zgłoszenie. Nie wiem dokładnie jak, bo chyba coś się pozmieniało od czasów naszej budowy. Jakby co, to mój małż może sprawę wyjaśnić dokładniej, jeżeli będzie wiedział, o co biega.

 

no można złożyć skargę na bezczynność organu tylko to już będzie wojna i możesz sobie sama świnkę podłożyć:rolleyes: nie że ich bronię albo co ale z doświadczenia wiem że to działa;) jak przychodzi uśmiechnięty grzeczny i milusi interesant to od razu urzędas milszy się robi;) i jakiś taki bardziej skory do pomocy i wyrozumiały:lol:

Wusia, urzędnik milszy się robi, ale biurwa nie. Ja zawsze zaczynam grzecznie i z uśmiechem, bo ja wogle to miła potrafię być, ale już się nauczyłam, kiedy uśmiech zamrozić.

 

taaa....

 

Mnie sie to od razu kojarzy z tym, że ktoś mi pluje w twarz, a ja mam się uśmiechnąc i powiedziec, ze zaczyna padać deszcz :mad:

No i o to chodzi biurwom. Wtedy czują się spełnione i szczęśliwe. Czują władzę. (Podkreślam - biurwy, nie urzędniczki.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś toż ja mówię Nitusi coby zaczęła milutko a dopiero jak to nie da efektów to pały użyła;) biurwy to już zasadniczo są te pozostałości komunistyczne jak się to mówi co to urzędnik był bogiem dla petenta, teraz czasy się zmieniają jak miła nie będziesz to od razu na skargę do wyższej instancji lecą a czasem i jak miła jesteś to tak dla zasady żeby pokazać kto tu rządzi też lecą;) na ogół młodsze pokolenie uprzejmiejsze bywa chociaż są wyjątki od reguły;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wusia, taż ja od proga miła i uśmiechnięta jestem, cała pozytywnie nastawiona i przyjazna, pełna zrozumienia dla ludzkich błędów i słabości, ale czujna i gotowa do zmiany postawy, kiedy natrafiam na bezczelność i chamstwo (chociaż do naszego gminnego wchodzę wyluzowana jak kwiat lotosu na gładkiej powierzchni jeziora, bo tam aż miło coś załatwiać). Są są takie urzędy, ale są i takie, do których nie warto wchodzić, nie znając dokładnie swoich praw i ich obowiązków (musowo z paragrafami).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś dlatego mówię niech Nitusia grzecznie i miło zadzwoni się dowiedzieć co im stanęło na przeszkodzie terminowo się wywiązać a następnie w zależności co usłyszy albo dalej będzie miła albo wyjmie bejsbola spod sukienki;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie Aguś o to chodzi bo taki urzędniczek nastawiony jest na to że od razu na wejściu taki wprowadzony w anielski nastrój petent jak Nitusia zacznie od rzucania mięchem i on jest do przodu bo przyszedł jakiś chamuś a tu pełne zaskoczenie bo petent jest miły nie bluzga pyta uprzejmie to jak tu z butem wyjechać i pada od razu koronny argument;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitusia ten bejsbol to się nazywa skarga na bezczynność i siedzi w art 36 do 38 KPA

 

Art. 36.

§ 1. O każdym przypadku niezałatwienia sprawy w terminie określonym w art. 35

lub w przepisach szczególnych organ administracji publicznej jest obowiązany

zawiadomić strony, podając przyczyny zwłoki i wskazując nowy termin

załatwienia sprawy.

§ 2. Ten sam obowiązek ciąży na organie administracji publicznej również w

przypadku zwłoki w załatwieniu sprawy z przyczyn niezależnych od organu.

Art. 37.

§ 1. Na niezałatwienie sprawy w terminie określonym w art. 35, w przepisach

szczególnych, ustalonym w myśl art. 36 lub na przewlekłe prowadzenie postępowania

stronie służy zażalenie do organu wyższego stopnia, a jeżeli nie

ma takiego organu – wezwanie do usunięcia naruszenia prawa.

§ 2. Organ wymieniony w § 1, uznając zażalenie za uzasadnione, wyznacza dodatkowy

termin załatwienia sprawy oraz zarządza wyjaśnienie przyczyn i ustalenie

osób winnych niezałatwienia sprawy w terminie, a w razie potrzeby także

podjęcie środków zapobiegających naruszaniu terminów załatwiania spraw w

przyszłości. Organ stwierdza jednocześnie, czy niezałatwienie sprawy w terminie

miało miejsce z rażącym naruszeniem prawa.

Art. 38.

Pracownik organu administracji publicznej, który z nieuzasadnionych przyczyn nie

załatwił sprawy w terminie lub nie dopełnił obowiązku wynikającego z art. 36 albo

nie załatwił sprawy w dodatkowym terminie ustalonym w myśl art. 37 § 2, podlega

odpowiedzialności porządkowej lub dyscyplinarnej albo innej odpowiedzialności

przewidzianej w przepisach prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...