Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Nasz Domek - tak po prostu


wu

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 28,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • wu

    9190

  • Arnika

    1550

  • TAR

    1532

  • braza

    1448

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wusia wlasnie skonczylam tyrac w kuchni ... na dzisiaj skonczylam ;)

Lece z nog i nie mam juz sily skrobac przepis (a mam go tylko w glowie ;)). Moze jutro dam rade, chociaz cholewcia nie wiem bo ranek jak zwykle mam na silowni (do biesiadowanie sie przygotowuje) , a potem jade na lotnisko odebrac gosci a zaraz potem na Centralny po kolejnych ... Wiadomo, ze przed Swietami mamy tutaj takie korki, ze nie wiem jak sie czasowy pouwijam :bash:

Z kulebiakiem na Wigilie pojdzie Ci latwiej niz z kruchymi ;) Jak potrafisz zrobic ciasto drozdzowe (do kulebiakow bez cukru ;)) i dobra kapuste z prawdziwkami, to nie ma nic prostszego jak polaczenie jednego z drugim w formie zgrabnych kulebiaczkow ;) Ja robie nie za duze, aby nie zapchac sie nimi pod korek :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaaaaaaaaaaaasne a jak taki kulebiaczek wygląda:P

 

:D niektorzy kulebiaki robia w formie takiej jakby rolady (zawijanca). Ale dla mnie to nie kulebiak ;) Ja robie podobnego do tego http://pszczolkowegotowanie.blox.pl/resource/IMG_2541.JPG Z tym, ze nie wykanczam brzegow jak w pierogu, ale brzegi dociskam widelcem i tworzy sie taka ladna, plaska falbanka. No i daje wiecej farszu, bo my lubimy kapusciano-prawdziwkowy farsz :D

Kulebiak mozna tez napchac lososiem i szpinakiem, mielonym miesem i czym tam sie chce. Proste do zrobienia, a calkiem efektownie i pysznie sie prezentuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech no i po co mi było pytać pewnie jutro będę robić:rotfl: a ile je pieczesz;)

 

piekarnik na 165-170 st, bez termoobiegu, ale z tzw. pieczeniem ciasta/chleba drozdzowego do zarumienienia. Wypiekam na oko ;), ale sadze ze ok. 40 min.

 

Wusia trzymam kciuki za powodzenie akcji :-) Buziaki a ja lece do lozka, bo normalnie slaniam sie na nogach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tyle tego wszystkiego i od tylu dni przygotowujecie?

Ja jeszcze nie zaczęłam...

...plan na jutro... popiec ciasto/ta, schab, zrobić kapusty... ot... całe szykowanie... trochę zakupów , to czego dziś nie kupiłam... zajechać na cmentarz... posprzątać dom...

W wigilię zupa, łazanki fasola... ot.. znów wszystko.... Po południu kolacja wcześniej poprzywozić dziadków teściów...

Po kolacji ich odwieźć... I po wigilii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Spokoju i radości,

tylko miłych gości!

Smacznej Wigilii i całusów moc

- w tę najpiękniejszą w roku noc!

Szczęścia kilogramów,

ze śniegu bałwanów!

Życzliwych ludzi wokół,

żadnej łezki w oku,

Przyjaciół jakich mało.

Przez życie idźcie śmiało!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...