Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ogrzewanie podogowe w garazu


Slawek 9

Recommended Posts

hmmm...podobną opinię wyraził i mój hydraulik..rzekomo koszt grzejnika jest większy niż instalacji w podłodze...hmmm...

 

Na terenie garażu będą dawać rury podogówki z trochę mniejszymi odstępami.

Ma wejść ok 100 mb.

 

Ciekawy jestem jak to funkcjonuje - i jak wygląda ekonomia rozwiązania w czasie korzystania ...

 

Garaż nie jest pomiezczeniem które musi byc gorące..

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że chodziło instalatorowi o to, że jeśli w całym domu jest ogrzewanie niskotemperaturowe, to nie ma sensu do garażu dawać grzejników, bo to podwyższy koszty instalacji (potrzebne są dodatkowe elementy) :wink:

 

jednak nie.

I tak mam grzejniki w domu.

 

Dwa grzejniki kosztują około 800 zł, a zwój podlogówki taniej.

Robocizna podobnie

 

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgrzewane opony to lepsza przyczepność i lepsze wyniki w kwalifikacjach ni mówiac o wyścigu... tak czy owak zimą szansa, że wszystko z auta szybko spłynie...o korozji niech się wypowiedzą Ci, którzy się znają, czy to dobre dla auta czy nie...

 

Dzięki za radę. Ale pytam na serio. Dla mnie przekonujące jest że ogrzewanie podłogowe zawsze łatwiej wysuszy podłogę a skuteczność ogrzewania podłogowego jest chyba trochę lepsza....

 

??

 

sl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 years później...
Grzejniki dodatkowo zajmują przestrzeń, a podłogówka nie. U nas będzie. Odstęp 40cm między rurkami, wyjdzie nam 78mb rury. Przy cenie rury ok 2,5zł/mb wychodzi "grzejnik" za 195zł. Nawet jak nigdy nie odpalimy ogrzewania w garażu to i tak je położymy. A chcemy mieć to ogrzewanie, bo nad garażem jest nasza sypialnia. Mimo że garaż będzie ocieplony ze wszystkich stron wewnątrz 5cm styropianu, to jednak nie chciałabym sytuacji, ze będzie ciągnąć w sypialni od podłogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odstęp 40cm między rurkami, wyjdzie nam 78mb rury. Przy cenie rury ok 2,5zł/mb wychodzi "grzejnik" za 195zł. Nawet jak nigdy nie odpalimy ogrzewania w garażu to i tak je położymy.

 

Przy wspólnej płycie fundamentowej to wygląda trochę inaczej. Tu właściwie jesteś skazana na ogrzewany garaż. Tylko wybierasz, czy systemem grzewczym, czy przez straty przez płytę, strop i przegrody.

 

Przy ławach różnice robią się większe, bo dochodzi kwestia izolacji od gruntu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Przy wspólnej płycie fundamentowej to wygląda trochę inaczej. Tu właściwie jesteś skazana na ogrzewany garaż. Tylko wybierasz, czy systemem grzewczym, czy przez straty przez płytę, strop i przegrody.

 

Przy ławach różnice robią się większe, bo dochodzi kwestia izolacji od gruntu.

 

Ja w projekcie też mam wspólną płytę a to oznacza że chcąc nie chcąc muszę w garażu zrobić podlogowke i w jakimś stopniu go ogrzewać? Jutro sprawdzę wyniki z OZC dla ogrzewanego garażu i nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...