Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jakie rośliny na stanowiska południowe?


Recommended Posts

Jakie rośliny tolerują południowe stanowisko i ciągle przesuszoną ziemię?Ogródek w tej części, (czyli od strony frontowej wygląda fatalnie), jedynie wiosną jest w miarę kolorowo.Lato dla roślin jest bardzo okrutne, wszystkie usychają.Nic nie chce rosnąć oprócz dorodnych chwastów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sadzę co mi się podoba. Najlepiej czują się skalniaki, rojniki, trawy. Powojnik ładnie rośnie, róża szczepiona. Ogólnie sadzę wszystko bo mam ogród głównie od południa. I nie jest źle. Tylko podlewać trzeba intensywniej. Nie przypominam sobie, żebym staciła jakąs roślinkę z tej strony domu. I na południowej stronie kwitnie mi hortensja - a w innym miejscach nie chcą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pełnym słońcu i piaszczystej glebie

Z zimozielonych - jałowce, świerki kłujące (np. niska odmiana "Glauca Globosa" i sosny (np. karłowe kosówki, bosniackie)

po dodaniu kwaśnego torfu - wrzosy

Poza tym wszystkie rośliny o grubych, mięsistych liściach, jak rojniki, rozchodniki, duża część tzw. "skalniaczków": skalnica, gęsiówka, goździki, smagliczka, niektóre byliny: przegorzan, mikołajek nadmorski, macierzanka, trawy: kostrzewy, ostnice oraz rośliny o liściach pokrytych kutnerem (białe włoski): bylice, czyściec, rogownica.

 

Z krzewów i drzew: szczodrzeńce, janowce, żarnowce, złotokap, berberysy, perukowce, tamaryszki, Robinia hispida "Macrophylla", glediczje, grusza wierzbolistna "Pendula", oliwnik

 

itd.

 

W sumie ładnie na takiej południowej wystawie wyglądają śródziemnomorskie w stylu aranżacje, wśród których beda stały tu i ówdzie glinane dzbany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej begonie.. :-? Nie cierpię pelarginii.

Ale chyba nie każda, posadziłam przed tarasem hortensję, dbam o nią a ona wypłowiała (zrobiły się kwiatki białe a były liliowe, jak sadziłam) i ledwie się trzyma. Muszę ją chyba gdzieś przenieść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...