Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zdjęcia ogrodów.Zapraszam :)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

O rany, po co zdjęcia? Starczy się przejśc po nowym osiedlu. Wszystkie niemalże ogrody identycznie nudne - "tujki" pod ogrodzeniem a pośrodku trawniczek.

Pustynia ekologiczna.

 

Otóż to... jestem bardzo ciekawa co jest tak naprawde atrakcyjnego w takim rozwiązaniu... Akurat ostatnio trafiali mi sie fajni klienci, otwarci na rózne niestandardowe pomysły, ale zazwyczaj mam klientów "tujowych" :wink: i przekonanie ich do zmiany zdania jest baaaardzo trudne...

 

I stąd pytanie-do wszystkich - dlaczego tawnik + tuje dookoła to bardzo często synonim "pieknego ogrodu" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, dlaczego tak wygląda wiele ogrodów? Mówię to z doświadczenia, bo na razie mam prawie tak samo jak inni. Otóż to najłatwiejszy projekt do samodzielnego zaplanowania i wykonania a zatrudnienie architekta krajobrazu pochłania niemałe pieniądze, które można przeznaczyć na zakup roślin.

Ale jeżeli ktoś może mi pomóc w zaplanowaniu oryginalnego ogrodu na 1000 metrów to będę wdzięczna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to najłatwiejszy projekt do samodzielnego zaplanowania i wykonania a zatrudnienie architekta krajobrazu pochłania niemałe pieniądze, które można przeznaczyć na zakup roślin.

 

Nie zawsze. To oczywiście zalezy od faktycznej "zasobności portfela" bo dla jednego 1000 zł to mnóstwo forsy a inny nawet nie zauwazy...

są rózne firmy i różne projekty - można zlecić tylko koncepcję, można pójść po poradę, można wreszcie pogadać ze studentami ostatnich lat - zrobią taniej niż "firma" i na pewno nie tak profesjonalnie, bo nie mają doświadczenia, ale wiedzę posiadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to najłatwiejszy projekt do samodzielnego zaplanowania i wykonania a zatrudnienie architekta krajobrazu pochłania niemałe pieniądze, które można przeznaczyć na zakup roślin.

 

Ale przynajmniej z projektem kupujesz właściwe rośliny na właściwe stanowisko. Nie martwisz się, że za 5 lat roślinę bedziesz musiała wywalić, bo bedzie z duza, albo roslina ci uschnie/przemarznie, bo źle dobrałaś stanowisko.

 

Ok. Nie bede reklamowala usług projektantow.

 

Zywopłot - dlaczego to musi byc zywopłot? W dodatku "tujowy". Wiem, ze chodzi o osłonięcie się od sąsiadów. Ale to nie musi przyjac formy zywopłotu! Moga byc rabaty, poprowadzone wzdłuż ogrodzenia, o nieregularnej linii i zmiennej szerokości obsadzone krzewami liściastymi i iglastymi.

Przykład takiego obsadzenia podany jest w innych wątkach - np. o żywopłotach nieformowanych.

http://www.ogrodyzabaw.pl/images/ogrody_002.jpg

 

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=638&w=16842289

 

http://www.ilex-ogrody.pl/ogrody/ogrody13.JPG

 

http://www.ogrody.pl/galeria_zdje1/a4.htm

 

http://www.ogrody.pl/galeria_zdj/3.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatrudnienie architekta krajobrazu pochłania niemałe pieniądze, które można przeznaczyć na zakup roślin

To prawda, taki architekt wezmie dla przecietnego ogrodka przydowmowego w okolicach kosztow jednego metra kwadratowego postawionej wlasnie chalupy, a moze mniej. Nie ma sensu trwonic kasy na takie zbytki, tuje z hipermarketu, kawalek sznurka, worek trawy i juz jest ladnie. :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładne co ładne, ale co się komu podoba.

Jak komuś się podobają bardziej "tujki" to trudno.

 

ja właśnie przerabiam ogród właścicielowi, co też myślał, że "tujki" w rządku sa ładne :)

 

A usługi projektantów nie są takie drogie, ale trzeba rozenzać rynek. :D

 

Heh, nie wiem, dlaczego zdjęcia nie zaskoczyły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ładne co ładne, ale co się komu podoba.

Jak komuś się podobają bardziej "tujki" to trudno.

 

ja właśnie przerabiam ogród właścicielowi, co też myślał, że "tujki" w rządku sa ładne :)

 

A usługi projektantów nie są takie drogie, ale trzeba rozenzać rynek. :D

 

Heh, nie wiem, dlaczego zdjęcia nie zaskoczyły?

 

Zdjęcia są piękne, ogrody zaprojektowane w taki sposób, wyglądają bardzo ciekawie, różnorodnie i widać w nich myśl artystyczną.

I myślę że warto się skusić na taki ogród, choćby miało się go zakładać przez kilka lat. Można przecież podzielić go na etapy. Trzymając się ściśle projektu docelowo musi wyjść zamierzony przez projektanta efekt, bo bierze on pod uwagę maksymalne rozmiary rośliny, więc nic nie będzie na siebie nadmiernie zachodzić.

 

A z innej strony, to trzeba napewno włożyc trochę pracy w konserwację tego ogrodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z innej strony, to trzeba napewno włożyc trochę pracy w konserwację tego ogrodu.

 

Konserwację - czyli malowanie ławeczki? :-)

 

Wbrew pozorom, to chyba najwięcej roboty jest właśnie z trawniczkiem. A żeby trawniczek był czyściutki to na dużej powierzchni bez kupy chemii trudno osiągalne.

 

A to co pisze Elfir to święte słowa, i dzieki niej przekonałam mojego męża - zwolennika układu trawnik + tuje, że sadzenie kwitnących krzewów, bylin, roślin jednorocznych to nie jest mój kosmiczno - odpustowy wymysł, tylko tak się robi.

 

No ale musiałam zacytować specjalistkę, bo mi samej jakoś nie wierzył ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc konserwacja miałam na myśli wszelkie prace związane z pielęgnacją roślin i trawnika: przycinanie krzewów, drzewek, koszenie trawnika, nawożenie itp.

 

Ja niedługo zabieram się za projektowanie swojego ogrodu. Dom jeszcze nie stoi na działce, ale wiem jak będzie stał. A mam do zagosopodarowania 16,5 ara. Sama przyjemność. Napewno skorzystam z wielu wskazówek zamieszczonych na forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debora - na gorąco Ci coś poradzę - nie idź tą drogą co my i nie siej trawy na całej powierzchni w myślą, że "za dwa lata się coś tam posadzi".

 

Ja teraz męczę sie okrutnie ze ściąganiem dwuletniej darni pod nowe nasadzenia - duża pracochłonność, no i koszty, bo ziemię trzeba dokupywać i korę... w sumie to mam z tego dużo radości, ale dużej części tej pracy można było uniknąć, a ja kobieta pracująca i dzieciata nie mam czasu na szaleństwa (fakt, zamiast kory kupiłam sobie dwie paletki pragni, pani w sklepie twierdzi, że toto się rozrasta bardzo silnie, a daj Boże, daj Boże ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz trochę czasu to posadź smaragda, jak nie masz czasu brabanta. lepiej trzymać się jednej odmiany, wtedy thuje będą stanowiły jednolite tło. jak zrobisz dwie lub więcej, będzie albo symetryczny, nienaturalny wzorek (chyba że cały ogród ma być z tych nowoczesnych) albo wrażenie bałaganu, szczególnie po kilkunastu latach gdy rośliny osiągną już typowy dal siebie wzrost i pokrój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając ten post,liczyłam na odpowiedzi związane z moim pytaniem.A tu każdy atakuje :x

Zadając pytanie :

 

Czy mogę prosić o zdjęcia Waszych ogrodów? Najbardziej interesują mnie thuje jako żywopłot.Jak macie posadzone i jakie odmiany?

nie napisałam że zasadzę thuje i trawnik i na tym się skończy obsadzanie moich 25 ar! więc po co krytyka ze strony niektórych osób?! :evil:

Chcę mieć zielono dookoła domku,chcę mieć piękny naturalny,zielony żywopłot a o resztę będę pytać,czytać jak wybuduję dom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.daglezja.pl/photos2/small/nawad13.JPG

 

 

 

http://www.daglezja.pl/photos2/small/nawad13.JPG

Dużo fajnych zdjęć :D

 

Sama mam z jednej strony działki tuje ‘Columna’ - sadzone co 60-70 cm. Na razie malizny i nie ma czym się chwalić… Może jak coś urosną:) Są jak dla mnie fajniejsze od ‘Brabanta’, bo nie trzeba ich formować. ‘Smaragd’ ładny pokrój, lecz wolny wzrost. Żółte tuje odpadają, bo mi się nie podobają. Odmiana ‘Spiralis’ – ładna i oryginalna, lecz nie mogłam akurat dostać – a szkoda :( . Jest w czym wybierać a i zdjęć żywopłotów tujowych na tym forum mnóstwo 8) , a wakacje są i ludzie leniwi :D [/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...