Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

Pierwsze wrażenia po malowaniu. Ściany dopiero schną, ale kolor bardzo mi się podoba. Jest ciepły, nie wpada w żółty, bo tego obawiałam się najbardziej. Wychodzi troszkę ciemniej niż na wzorniku ale to chyba każda farba. My będziemy malowali jeszcze raz. Ogólnie pierwsze wrażenie super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ktoś malował swoje ściany tą farbą? Kusi mnie ta farba do salonu ale gdzieś przeczytałam, że przechodzi ona w odcienie niebieskiego.

Na tle ciemniejszego szarego jest rzeczywiście niebieska (jet kilka zdjęć w moim dzienniku z małżeńskiej sypialni). Gotowych jasnych szarości nie znam, ale w kuchni wymieszałam sobie Tikkurilę - teraz dałabym trochę ciemniejszą, ale w sumie odcień jest sympatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem absolutnie oczarowana egipską bawełną :)

Jest dokładnie taka jak sobie wyobrażałam - także dzięki waszym postom nie rozczarowałam się :D

Niestety fotki robiłam wieczorem, przy sztucznym świetle lub z lampą i pewnie nic nie będzie widać – ale jeśli ktoś szuka ciepłych szarości to egipską bawełnę baaardzo polecam.

 

Cieszę się, że nie zdezerterowałam i odważyłam się ją położyć :)

 

Próba uchwycenia koloru:

 

http://images36.fotosik.pl/137/ca2d66a4fcd864a4med.jpg

 

 

Sorry za bajzel, ale wykończeniówka w mocnym toku ;)

 

Egipska bawełna na tynku strukturalnym od strony kuchni:

http://images49.fotosik.pl/251/3f816072db78029fmed.jpg

 

I widok na kuchnię od strony salonu:

http://images41.fotosik.pl/246/88c6d6e10ab65106med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą magnolią i orchideą to chyba zależy z jakim kolorem bezpośrednio sąsiadują, bo ja mam trzy ściany w sypialni pomalowane orchideą, a czwartą jesienią borowikową z Nobilesa ( kolor czekoladowy ) i nijak nie mogę się dopatrzyć żółtości w tej mojej orchidei. Jest taka jaśniutko kremowa i tyle.

A co do jaśminu, to przegrał u mnie z jesienią lnianą Nobilesa. Wymalowałam nią cały dół i klatkę schodową i wygląda super. Jest ciut ciemniejszy od jaśminu, ale nadal bardzo jasny, jaśniejszy niż orchidea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo takich klimatów kolorystycznych, to jeżeli nie możecie się zdecydować na magnolię lub jaśmin z Duluxa ( bo miałam ten sam problem), to spróbujcie dostojną perłę z Magnata- kolor suuuuperr..ani nie jest żółtawy (jak magnolia moim zdaniem), ani biały-nie-biały:)jak jaśmin...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 4 months później...
Kupiłem takową farbę akrylową w puszce 5 ltr (cena ok. 96 zł). Jest gęsta jak kisiel. Malowałem na tynk CW wcześniej zagruntowany . Niestety ta farba nie kryje nawet po 3 krotnym malowaniu. Co jest nie tak ? Natomiast farba latexowa Dulux "kuchnia i łazienka" - rewelacja - jeden raz i ok. W czym tkwi problem ? Czy ta farba to poprostu przereklamowany kisiel za kupę kasy ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...