Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DULUX - farby, farba: opinie, uwagi, kolory, rodzaje


Gość

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 347
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

czerwony (bordo, cegla) bardzo fajnie wygladaja...trzeba byc odważnym;) ja mam cos podobnego jak dansid25 czy elutek, tylko mniej żarówiastego na przedpokoju - wpadające w bordowy (ceglasty), farba Tikurilla - wyglada super.

 

Zas co do samego Duluxa, to już wiele o nim powiedziano;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Czy ktoś malował ściany tymi kolorami Duluxa?

 

W katalogu wyglądają nieco inaczej niż na próbniku w sklepie (w katalogu są nieco ciemniejsze) i zastanawiam się, jak te kolory będą wyglądać w rzeczywistości.

Czy jasny beż nie będzie za ciemny jako kolor dominujący w większości pomieszczeń? A może lepiej dać pastelowy jaśmin?

 

Będę wdzięczna za sugestie i real fotki tych kolorów we wnętrzach.

 

Pozdrawiam,

asizo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pokoju połączyłam jasny beż z rzymskim porankiem (taki trochę kakaowy) - wygląda fajnie, beż jest raczej jasny, stonowany. Pastelowy jaśmin mam w tym pokoju na suficie, ale on wygląda jak biały. Jeśli do jasnego beżu dołożysz dodatki w mocniejszych kolorach to będzie on fajnym, dość neutralnym tłem dla reszty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Besta dokładnie taką kolorystykę wybrałam do swojego salonu :D

chcę zrobić większość ścian jasnym beżem a ścianę z telewizorem i kominek pomalowac rzymskim porankiem...

 

możesz pokazac jak to połączenie wygląda u Ciebie?

będę bardzo wdzęczna :)

 

a może inny forumowicz ma takie połączenie w swoim domu i może pokazać jak się prazentuje ? byłoby super :wink:

interesuje mnie połączenie jasnego beżu z rzymskim porankiem lub orzechem włoskim

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moi drodzy :)

 

Oczywiście komp przekłamuje kolory, a zdjęcia robione pod światło są ciemne, ale może coś Was to natchnie :wink:

 

ściana z oknem to jasny beż, druga to rzymski poranek

http://images36.fotosik.pl/46/57c56126826c7346.jpg

 

tu widać kiepsko, w wykuszu poranek, reszta beż

http://images29.fotosik.pl/310/f27b2f5449dd2f7b.jpg

 

sufit to pastelowy jaśmin

http://images30.fotosik.pl/310/053d5d7300e21d38.jpg

 

http://images25.fotosik.pl/310/39317029e48a67f7.jpg.

 

Pozdrawiam noworocznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Miałam taki sam zamiar. Kupiłam jednak próbkę (jak nie ma gotowej to zrobią na miejscu), pomalowałam kawałek ściany i...zmieniałam zdanie. Zdecydowałam sie na "jasny beż". Wygląda neutralnie i moim zdaniem bardzo ładnie. W sypiałni jedna ścianę pomalowaliśmy orzechem włoskim i wspaniale komponuje sie z tym jasnym beżem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maluję po trochu całe poddasze farbami bondex a garderobe i spiżarnię pomalowałam duluxem pastelową orchideą. Zaden z kolorów bondexa nie śmierdział, po pomalowaniu nic nie było czuć farby a ten dulux smierdział przynajmniej 2 tygodnie. Takie mam niewielkie doświadczenia być może była to jakaś śmierdząca partia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co Wy z tym smrodem? :roll:

ja mam Duluxem kilka pomieszczeń wymalowanych /kilka różnych kolorów/

ale nic nie śmierdzi /i nie śmierdziało/ - tylko orchidea śmierdzi, czy jak? :roll:

 

jest coś na rzeczy - my pomalowaliśmy duluxem z mieszalnika prawie caly dom i nie śmierdziało w ogóle, a duluxem-gotowcem (cafe latte) wiatrołap i śmierdziało chyba ze 4 miesiące albo nawet dłużej...

 

a co do pastelowej orchidei - to jest delikatnie złamana biel, takie jaśniuteńkie ecru i na ścianie wydaje się by po prostu lekko przyżółconą (ze starości ;-) ) bielą

my tym kolorem pomalowaliśmy drzwi wewnętrzne uzyskując efekt patyny - o co nam zresztą chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...