Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

Papier wszystko przyjmie rzeczywistość już nie. Minęły czasy firm takich jak ty ludzie już nie dają się pakować w butelkę umieją porównywać. Wysoką ceną i wodotryskami klienta nie zdobędziesz. :wink: Reklama na tym forum takich urządzeń jest żałosne i śmieszne to nie ten adres. Proponuję reklamy bezpośredniej może trafisz id jotę. :lol:

 

Czy reklamowanie clacka, flecka i innych jest dozwolony tylko dla nielicznych? nie zauwazylem!

To nie do ciebie nalezy wybor ale do klienta.

myslalem ze to forum nie jest twoja wlasnoscia?

chyba ze obawiacie sie konkurencji producenta z 70 letnim doswiadczeniem w uzdatnianiu wody? Dlatego tacy jak ty ktorzy oferuja ludziom to co maja "najlepsze" wciskaja ludzim urzadzenia ktore przy takich parametrach niestety nie beda mialy racji bytu bo sa nieekonomiczne.

Prosze o bardziej merytoryczne podejscie na tym forum niz tylko mieszanie wszystkich z blotem, bo cos mi tu pachnie hipokryzja z twojej strony a po postach ktore zamieszczasz to wydaje mi sie ze masz problem z samooceną.

A reszte zostaw ocenie klientów ktorzy wczesniej czy pozniej odwroca sie od takich .... jak ty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wybacz Parabriza, ale za taką cenę to można mieć co najmniej 2 zestawy na 4 osobową rodzinę ;)

Poza tym parametry są z kosmosu: zmiękczacz 10 litrów na 13 osób?? przepływ do 3 m3/h na 10 litrach? -niewykonalne.

 

Dlatego zdecydowalem sie na dystrybucje tych urzadzen aby udowodnic, ze zmiekczacz nie musi byc rozmiarow malej cysterny zamontowanej w domu.

Z kosmosu? ...moze jest technologia zawarta w tym kompaktowym zmiekczaczu, napewno głowica Millenium montowana w zmiekczaczach Waterside :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy reklamowanie clacka, flecka i innych jest dozwolony tylko dla nielicznych? nie zauwazylem!

Akurat reklamowania działalności gospodarczej zabrania regulamin tego forum- punkt 2.4 podpunkt b ;) Co innego zamieszczanie opinii o produkcie... ale wstawienie linka do swojej strony to już "...promocja lub reklama działalności..." i łamie regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zmiekczacz nie musi byc rozmiarow malej cysterny zamontowanej w domu.

Z kosmosu? ...moze jest technologia zawarta w tym kompaktowym zmiekczaczu, napewno głowica Millenium montowana w zmiekczaczach Waterside

 

Jasne, że zmiękczacz nie musi być wielki - tylko mały zmiękczacz to mała wydajność i częste regeneracje. I głowica nie ma tu nic do gadania - powiedz mi jakie złoże ma taką zdolność przy takim przepływie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papier wszystko przyjmie rzeczywistość już nie. Minęły czasy firm takich jak ty ludzie już nie dają się pakować w butelkę umieją porównywać. Wysoką ceną i wodotryskami klienta nie zdobędziesz. :wink: Reklama na tym forum takich urządzeń jest żałosne i śmieszne to nie ten adres. Proponuję reklamy bezpośredniej może trafisz id jotę. :lol:

 

Proponuję jednak trochę więcej energii poświęcić na gramatykę zamiast obrażać innych użytkowników. Swoją opinię można wyrazić trochę bardziej kulturalnie. Takimi wypowiedziami naruszasz regulamin: "Nie jest dozwolone zamieszczanie wypowiedzi, które naruszają dobre obyczaje, normy moralne, obrażające godność lub naruszające dobra osobiste innych..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że zmiękczacz nie musi być wielki - tylko mały zmiękczacz to mała wydajność i częste regeneracje. I głowica nie ma tu nic do gadania - powiedz mi jakie złoże ma taką zdolność przy takim przepływie?

 

Zywica "Monospheric NANO" ktora jest 4 krotnie wydajniejsza od zwykłych zywic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziala juz 2-3 miesiace Viessmann Epuro Aqua home 18.Cena 2400 w hurtowni,bez filtra,soli i dodatkow.Calosc zbila mi twardosc z 11 st. niemieckich na 3,roznica i zauwazalna,i odczuwalna.Polecam.Wahalem sie pom. Tapworksem a Viessmannem,mialem blizej sklep i marka znana,w sumie podobne,ale Viessmann ma wiecej zywicy i mam blizej serwis.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rewelacja. Między żywicami może być około 30% rocznicy w wydajności lecz one nie mają atestów spożywczych. No ale 4 razy to szok.

 

Szkoda, ze niektórzy wierzą w jedno i powtarzają to w kółko nie dopuszczając mysli, że cos może być lepsze. Ale dobrze też, że takich osób...ubywa bo w tej chwili bylibysmy na etapie kadzidła. Co do chinszyczny to jest ostatnio modna... tylko nie w zmiękczaczach Waterside.

 

Żywica Monosferic Nano posiada wszystkie wymagane atesty spożywczy w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda, ze niektórzy wierzą w jedno i powtarzają to w kółko nie dopuszczając mysli, że cos może być lepsze. Ale dobrze też, że takich osób...ubywa bo w tej chwili bylibysmy na etapie kadzidła. Co do chinszyczny to jest ostatnio modna... tylko nie w zmiękczaczach Waterside.

 

Żywica Monosferic Nano posiada wszystkie wymagane atesty spożywczy w EU.

 

Odpowiadając na post konsultowałem się z ludźmi zajmującymi się handlem i doradztwem żywicami jonitowymi dwóch światowych marek. Niestety oni tych rewelacji nie potwierdzili. Z miłą chęcią bym to stosował, lecz ja nie obiecuję gruszek na wierzbie, proponuję towar sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywica "Monospheric NANO" ktora jest 4 krotnie wydajniejsza od zwykłych zywic.

Niestety ta żywica jest bardzo tajemnicza i "na szybko" nie dokopałem się do żadnych informacji na jej temat. Jakbyś mógł mi podesłać jakiegoś linka albo kartę charakterystyki to bym z chęcią poczytał. A narazie nie wierzę w 4-krotny wzrost wydajności ;) Żywice monosferyczne mają większą wydajność ale nie aż tak.

Wydajność wydajnością - jest jeszcze kwestia szybkości przepływu. Przy tak dużym przepływie przez tak mały zbiornik, czas kontaktu wody z żywicą będzie zbyt krótki do przeprowadzenia prawidłowej i pełnej wymiany jonowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na post konsultowałem się z ludźmi zajmującymi się handlem i doradztwem żywicami jonitowymi dwóch światowych marek. Niestety oni tych rewelacji nie potwierdzili. Z miłą chęcią bym to stosował, lecz ja nie obiecuję gruszek na wierzbie, proponuję towar sprawdzony.

 

To oczywiscie sa rewelacje i to sprawdzone zgadzam sie bo pochodza od jednego z najwiekszych i najstarszych producentow jakim jest Culligan ze stanow zjednoczonych.

Znasz to powiedzenie i ty to potwierdzasz: jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma.

Zaden z producentów zmiekczaczy na polskim rynku nie oferowal takiego standardu towaru za te pieniadze, ale widze ze to sie zmieni. zmiekczaze waterside maja wszystko w standardzie a nie w opcjach dodatkowych po ktorych cena innych zmiekczaczy jest wyzsza od naszej.

Powiedz mi kory zmiekczacz, ktory montujesz, sprzedajesz jest w fabryce testoway "na mokro"? A ja ci odpowiem, ze zaden bo nie interesuje ich czy sprzet wyprodukowany nie bedzie mial wyciekow itd. Wszystkie zmiekczacze grupy Culligan zanim opuszcza fabryki sa tak testowane.

zaczynasz powoli pisac z sensem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ta żywica jest bardzo tajemnicza i "na szybko" nie dokopałem się do żadnych informacji na jej temat. Jakbyś mógł mi podesłać jakiegoś linka albo kartę charakterystyki to bym z chęcią poczytał. A narazie nie wierzę w 4-krotny wzrost wydajności ;) Żywice monosferyczne mają większą wydajność ale nie aż tak.

Wydajność wydajnością - jest jeszcze kwestia szybkości przepływu. Przy tak dużym przepływie przez tak mały zbiornik, czas kontaktu wody z żywicą będzie zbyt krótki do przeprowadzenia prawidłowej i pełnej wymiany jonowej.

 

Odpowiem na na pytanie pierwsze czesciowo bo sam nie mam tyle informacji na temat zywicy ile bym potrzebowal aby zaspokoic twoja i moja ciekawosc. Dobrze ze chociaz przyznajesz ze cos takiego jak zywica monosferyczna istnieje.

Po drugie wydajnosc i mam informacje ktore uzyskalem od producenta: Zywica przy przeplywie mniejszym niz 10l/min nie bedzie wykorzystana w pelni, a przy przeplywie maksymalnym 50l/min przy dluzszym niz 10 minut twarda woda moze przejsc przez zywice czesciowo zmiekczona. A wiec optymalny przeplyw dla zmiekczacza waterside MC450 jest pomiedzy 10 a 30 litrow/min. Ale maksymalny nadal pozostaje 50l/min

Inny zmiekczacz tego samego producenta z 25litrowym zlozem ma maksymalny przeplyw 85l/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zmiękczaczach Liff i Aquadial zastosowano inny rodzaj żywicy o parametrach:

 

 

Type Matrix Functional Group

Strong Acid Cation , Gel Sulfonic Acid

 

 

Guaranteed Sales Specification Units Na+ Form H+ Form

Total Exchange Capacity, min. eq/L 2.0 1.8

Total Exchange Capacity, min. kgr/ft3 as CaCO3 43.7 39.3

Water Retention Capacity % 42 - 48 50 - 56

Uniformity Coefficient 1.1 max. 1.1 max.

 

 

Typical Physical and Chemical Properties Units Na+ Form H+ Form

Whole Uncracked Beads % 95 - 100 95 - 100

Mean Particle Size μm 585 ą 50 600 ą 50

Total Swelling (Na+ → H+) % 8 8

Particle Density g/mL 1.28 1.20

Shipping Weight** g/L 820 800

Shipping Weight** lbs/ft3 51 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu miałbym twierdzić, że żywice monosferyczne nie istnieją ;)

Z tego co piszesz wynika, że 10 litrów na minutę to przepływ, który należy tu porównywać, bo tylko wtedy woda będzie zmiękczona do zera. Jeśli zakłada się że regulacja twardości polega na szybszym przepływie, tak aby złoże "nie zdążyło" zmiękczyć to tak samo można zawyżać wydajność innych żywic. Te 10 litrów na minutę to wydajność większa o ok 20% od standardowej żywicy. Nie wiem czy jest to warte kilkukrotnego wzrostu kosztów.

 

Co do parametrów innych żywic - zdolność jonowymienna jest identyczna jak w standardowych żywicach, a reszta parametrów porównywalna z każdą żywicą monosferyczną. Nie ma się co rozwodzić nad wyższością tej konkretnej żywicy nad inną, bo na 99% pochodzą od jednego z dwóch lub trzech głównych producentów. Purolite czy Rohm&Haas mają je w ofercie tylko jakoś nikt nie chce tego kupować ;) nie wiem czemu nagle klienci mieliby zmienić zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu miałbym twierdzić, że żywice monosferyczne nie istnieją ;)

Z tego co piszesz wynika, że 10 litrów na minutę to przepływ, który należy tu porównywać, bo tylko wtedy woda będzie zmiękczona do zera. Jeśli zakłada się że regulacja twardości polega na szybszym przepływie, tak aby złoże "nie zdążyło" zmiękczyć to tak samo można zawyżać wydajność innych żywic. Te 10 litrów na minutę to wydajność większa o ok 20% od standardowej żywicy. Nie wiem czy jest to warte kilkukrotnego wzrostu kosztów.

 

Co do parametrów innych żywic - zdolność jonowymienna jest identyczna jak w standardowych żywicach, a reszta parametrów porównywalna z każdą żywicą monosferyczną. Nie ma się co rozwodzić nad wyższością tej konkretnej żywicy nad inną, bo na 99% pochodzą od jednego z dwóch lub trzech głównych producentów. Purolite czy Rohm&Haas mają je w ofercie tylko jakoś nikt nie chce tego kupować ;) nie wiem czemu nagle klienci mieliby zmienić zdanie?

 

Mówisz rozumie o żywicach dostepnych w zmiekczaczach w tej chwili na polskim rynku bo tylko te sa wykozystywane. Ale to nie sa najwieksze i najlepsze firmy, moze w polsce.

Co do producentów zywic to jest ich kilkunastu lub kilkadziesiat na calym swiecie. I te zywice nie pochodza od zadnego wspomnianego producenta przez ciebie.

Porownanie do tego samego to jak mercedes i fiat, to i to samochod ale jaka roznica.

Rozszerzmy choryzonty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zmiękczaczach dostępne jest to co sobie producent zamówi. A oferta jest baardzo szeroka. Producentów jest może więcej ale kilku głównych robi żywice pod wieloma markami, które później traktowane są jako "inni producenci". Kto według ciebie jest większym i lepszym producentem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanka:

Ile trwa plukanie takiego filtra zmiekczajacego ?

Czy w tym momencie mozemy pobierac normalnie wode ?

Co bedzie, jezeli nie bedzie cisnienia w momencie plukania ? Wypucze sie wtedy kiedy bedzie mial wode, czy dopiero w nastepnym zaplanowanym czasie ?

A co sie stanie jak zabraknie wody w trakcie plukania ? Dokonczy jak woda sie pojawi ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...