Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

UZDATNIANIE WODY - doradzę w sprawie doboru urządzeń


ewoda

Recommended Posts

problem polega na żółtych osadach na armaturze ,jak woda postoi trochę dłużej pojawia się żółty osad.

Bardzo chciała bym uzyskać wodę do picia , by nie produkować tyle plastików :)

 

Z badań wynika jedynie przekroczony mangan, a on daje raczej czarne osady. Twardości też jest niewiele i raczej kolor osadów nie pasuje... Najbardziej to wygląda na żelazo, którego w badaniach jest bardzo mało...

 

Myślę, że warto powtórzyć badania bo nie jest to jednoznaczne, a dodatkowo studnia jest płytka i parametry wody mogą się szybko zmieniać.

 

Dostałam wycenę na filtr ze złożem aqua multi na zbiorniku o objętości 60litrów z głowicą BNT

Dodatkowo filtr z węglem aktywnym Aqua Big

całość z w kwocie 4000zł z montażem .

A czy w tej wycenie jest mowa o tym co ten filtr ma robić? Bo to taki kombajn na wszystko po trochu... i do tego chińska głowica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

s. 11 prezentacji, gdzie jest właśnie mowa o pH.

Jest mowa o "podniesieniu pH" - czy wiemy o ile?

Jest mowa o powstawaniu gazowego CO2 - co się z nim dzieje (tym gazem) za waszym urządzeniem? Czy on się nie rozpuści ponownie? Czy może wymaga odgazowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem o referencje tylko o badania. Różnica jest dość znaczna... tu mamy obserwację pojedynczego użytkownika, z różnych bloków, różnych rur, o innej średnicy, innym czasie pracy, braku obserwacji przed montażem urządzenia i wielu innych zmiennych. Ciężko na takiej podstawie stwierdzić, że to solidna podstawa do potwierdzenia skuteczności procesu rozpuszczania kalcytu.

Powtórzę pytanie:

"Czy w takim razie w ogóle jakieś badania potwierdziły sam fakt rozpuszczania tego kalcytu?"

 

Prosiliśmy o przeniesienie szczegółowych dyskusji na temat oferowanego przez nas rozwiązania do specjalnie poświęconego im tematu na tym Forum: Niechemiczne katalityczne zapobieganie powstawaniu kamienia kotłowego (https://forum.muratordom.pl/showthread.php?359860-Niechemiczne-katalityczne-zapobieganie-powstawaniu-kamienia-kot%C5%82owego), aby nie spamować tego wątku.

 

Udzielimy Panu tutaj ostatniej odpowiedzi:

 

Rzadko się zdarza, żeby Klient był tak zaangażowany w projekt, aby przecinać rury dla porównania efektów w dwóch identycznych blokach, ale i to, jak widać, Panu qbek17, instalatorowi konkurencyjnych rozwiązań jonowymiennych, nie wystarcza, bo przecież nic nie może wystarczyć. Rozpuszczanie kalcytu zostało praktyczne przebadane w warunkach rzeczywistych przez ponad milion użytkowników, indywidualnych i profesjonalnych (w tym firmy energetyczne, które dodatkowo zwróciły uwagę na działanie antykorozyjne po rozpuszczeniu warstwy kamienia kotłowego w instalacjach), w zróżnicowanych warunkach i w różnych zastosowaniach na całym świecie.

 

W Polsce takie badania przeprowadził u siebie w domu jako jeden z pierwszych użytkownik tego Forum @Zafarino, dokumentując je fotograficznie "przed" zamontowaniem urządzenia i "po" trzech pierwszych tygodniach od jego zainstalowania, są one dostępne w naszych referencjach krajowych (https://innovenergy.eu/referencje-krajowe/ dom jednorodzinny Świdnica – listopad 2014). To ten sam użytkownik, którego, wraz z @Pani_Domu, zahukał Pan i wyśmiał na tym Forum przed czterema laty (/https://forum.muratordom.pl/showthread.php?213786-Walka-z-kamieniem-kotłowym-i-rdzą&referrerid=266531), wraz z niektórymi innymi użytkownikami, znów bardzo tu i teraz aktywnymi - ze wsparciem moderatorów - w dezawuowaniu naszych rozwiązań, jak np. @Jastrząb. A potem dziwią się Panowie, że nie ma chętnych, żeby się tu wypowiadać. Normalni ludzie starają się za wszelką cenę unikać hejtu i trollingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udzielimy Panu tutaj ostatniej odpowiedzi:Rozpuszczanie kalcytu zostało praktyczne przebadane w warunkach rzeczywistych przez ponad milion użytkowników,

Czyli rozumiem, że normalnych, poważnych badań nie przeprowadzono, tak? Bazujecie na "opinii" użytkowników "że działa"?

 

...działanie antykorozyjne po rozpuszczeniu warstwy kamienia kotłowego w instalacjach na całym świecie.

Czy to kolejna funkcja waszego urządzenia? Potwierdzona "opinią" użytkowników ale niestety niemierzalna żadnym instrumentem pomiarowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że normalnych, poważnych badań nie przeprowadzono, tak? Bazujecie na "opinii" użytkowników "że działa"?

 

 

Czy to kolejna funkcja waszego urządzenia? Potwierdzona "opinią" użytkowników ale niestety niemierzalna żadnym instrumentem pomiarowym?

 

Badania mierzalnych parametrów ma Pan w raportach z badań ORNL i PWr oraz w stałym monitoringu jakości wody po zamontowanych niechemicznych urządzeniach odkamieniających, m. in. w elektrociepłowniach, zakładach spożywczych i farmaceutycznych. Reszta - ponad milion niezależnych badań naszych Klientów na całym świecie - nam i kolejnym Klientom oraz naszym partnerom - rozsądnym instalatorom to całkowicie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mowa o "podniesieniu pH" - czy wiemy o ile?

Jest mowa o powstawaniu gazowego CO2 - co się z nim dzieje (tym gazem) za waszym urządzeniem? Czy on się nie rozpuści ponownie? Czy może wymaga odgazowania?

 

W granicach normy. Nie wymaga odgazowania. Prosiliśmy już kilka razy o przeniesienie szczegółowych dyskusji na temat oferowanego przez nas rozwiązania do specjalnie poświęconego im tematu na tym Forum: Niechemiczne katalityczne zapobieganie powstawaniu kamienia kotłowego (https://forum.muratordom.pl/showthre...kot%C5%82owego), aby nie spamować tego wątku., ale Pan już wielokrotnie udowodnił, że nie rozumie słowa pisanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo bym prosiła o doradzenie w sprawie stacji uzdatniania.

Domek jednorodzinny, 5 osób użytkujących, ciężko powiedzieć ile tej wody idzie ,ale raczej sporo:)

problem polega na żółtych osadach na armaturze ,jak woda postoi trochę dłużej pojawia się żółty osad.

Bardzo chciała bym uzyskać wodę do picia , by nie produkować tyle plastików :)

 

Specyfikacja:

 

-studnia głębokość 8m (wszyscy ze wsi tak mają ,,a czym głębiej tym gorsza woda)

-kanalizacja miejska

-Hydrofor przeponowy 100L z pompą, ASPRI 15 5M.

 

Badania robione rok temu myślę nad zleceniem kolejnych ,ale nie wiem czy jest sens.

 

Azotany mg/l 50 < 0,89

 

Azotyny mg/l 0,50 < 0,066

 

Barwa mg/l Pt MZ2 < 5

 

Glin/aluminium (Ae) μg/ l 200 < 10

 

Jon amonowy (A) mg/l 0,50 < 0,13

 

Mangan (Ae) μg/l 50 219 !!!!

 

Mętność (A) NTU 1,0 0,38

 

pH (A) 6,5 - 9,5 7,2

 

Przewodność elektryczna

właściwa μS/cm 2500 527

 

Twardość ogólna (sumaryczna

zawartość wapnia i magnezu) mg/l CaCO3 500 165

 

Żelazo (Ae) μg/l 200 25

 

Bakterii Brak

 

Dostałam wycenę na filtr ze złożem aqua multi na zbiorniku o objętości 60litrów z głowicą BNT

Dodatkowo filtr z węglem aktywnym Aqua Big

całość z w kwocie 4000zł z montażem .

 

Będę wdzięczna za podpowiedz jak sobie poradzić z tym problemem .

 

pozdrawiam

 

Witaj, biorąc pod uwagę powyższe informacje, mogłabyś pomyśleć o stacji wielofunkcyjnej, która w swoim działaniu nie tylko usunie zawarty w wodzie mangan, ale również zmiękczy wodę, o ile w wodzie nie występuje nieprzyjemny zapach wody. Mimo wszystko, mogłabyś wpierw powtórzyć badania, tak jak wspomniał qbek.

 

Prowadzimy również badania laboratoryjne, także jeśli byłabyś zainteresowana z naszej oferty, to zapraszam do kontaktu we wiadomości prywatnej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie masz jakiś konkretnych zastrzeżeń, tylko chcesz ogólnie "poprawić" tą wodę? Do tego wystarczy filtr mechaniczny i ewentualnie węglowy (o ile to woda miejska).

Tak poprawić chcę tylko. Woda wodociągowa.

 

Problemem z takim podłączeniem będzie wydajność. Wkłady liniowe dadzą Ci tylko niewielki przepływ, a do tego będą wymagały częstej wymiany. Dlatego zazwyczaj podłącza się je na osobnym kranie, gdzie woda służy tylko do picia (czyli jej zużycie i wymagany przepływ są stosunkowo niewielkie).

Nie sprecyzowałem tego, ale bateria jest trójdrożna. Woda za filtrem, pitna będzie na osobnym "kraniku"

 

Przy takich założeniach wziąć jeden/dwa liniowe.

Czy coś takiego (dwie obudowy 5 calowe na płytce do ściany):

Przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprecyzowałem tego, ale bateria jest trójdrożna. Woda za filtrem, pitna będzie na osobnym "kraniku"

 

Przy takich założeniach wziąć jeden/dwa liniowe.

Czy coś takiego (dwie obudowy 5 calowe na płytce do ściany):

Przykład

Ja bym w takim razie dał coś takiego:

https://www.sklep-aquafilter.pl/p355,fhpr5-12-wb-filtr-narurowy-5-cali-z-plytka-i-kluczem-gwint-1-2-cala.html

Jak się zmieści to dwa szeregowo (można je skręcić ze sobą łącznikiem) - w pierwszym węgiel, a w drugim pianka (np. 1 mikron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badania mierzalnych parametrów ma Pan w raportach z badań ORNL i PWr oraz w stałym monitoringu jakości wody...

Nie ma tam badań rozpuszczania kalcytu. Dlaczego nie możecie po prostu przyznać, że takich badań nie ma...? To samo z badaniem migracji z urządzenia do wody.

 

W granicach normy. Nie wymaga odgazowania.

A jaka jest norma na podnoszenie pH? Co w sytuacji gdy ktoś ma już wodę o pH na granicy normy?

Możecie wyjaśnić co się dzieje z tym gazowym CO2 po waszym urządzeniu? Czy w kranie nagle będzie leciała woda "gazowana"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w takim razie dał coś takiego:

https://www.sklep-aquafilter.pl/p355,fhpr5-12-wb-filtr-narurowy-5-cali-z-plytka-i-kluczem-gwint-1-2-cala.html

Jak się zmieści to dwa szeregowo (można je skręcić ze sobą łącznikiem) - w pierwszym węgiel, a w drugim pianka (np. 1 mikron).

O tym właśnie myślałem pisząc o 5 calowych. Powinny się zmieścić dwa (trzy na pewno nie).

Ale najpierw węgiel potem 1 mikron? Gdzieś czytałem, że filtry węglowe "nie lubią" zbyt dużo "osadu" i przed węglowy warto dać 10-20 mikron.

 

Nie idź tą drogą. Mi szkoda było, że przy osmozie 2x więcej wody ląduje w ściekach, niż w czajniku i kupiłem FP3. Szybko się przeprosiłem z osmozą.

Ale dlaczego co jest złego w takich filtrach jak FP3, dwa razy jakieś 5 cali, itp.

Ja to prawie byłbym gotów pić wodę z kranu wprost "z wodociągów" jednak chcę ją lekko poprawić.

Osmozy nie znam, nie stosowałem, ale założenia teoretyczne jakoś mnie odstręczają - zamiast zrobić remont domu nadlatujemy z napalmem o potem budujemy od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z badań wynika jedynie przekroczony mangan, a on daje raczej czarne osady. Twardości też jest niewiele i raczej kolor osadów nie pasuje... Najbardziej to wygląda na żelazo, którego w badaniach jest bardzo mało...

 

Myślę, że warto powtórzyć badania bo nie jest to jednoznaczne, a dodatkowo studnia jest płytka i parametry wody mogą się szybko zmieniać.

 

 

A czy w tej wycenie jest mowa o tym co ten filtr ma robić? Bo to taki kombajn na wszystko po trochu... i do tego chińska głowica.

 

W wycenie nie ma nic poza tym ,ale rozumiem że powinnam unikać chińskich produktów i stacji multi do wszystkiego .

Dziękuje za odpowiedź . Nalot jest ewidentnie żółty a później przechodzi w lekki brąz . Na filtrze sznurkowym za hydroforem po jednym miesiącu filtr jest cały brudny /żółty i można wręcz wysypać z niego jakieś żółte kawałeczki jak piasek/rdza?

Powtórzę oczywiście badania.

I napiszę wyniki

Dziękuję pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie myślałem pisząc o 5 calowych. Powinny się zmieścić dwa (trzy na pewno nie).

Ale najpierw węgiel potem 1 mikron? Gdzieś czytałem, że filtry węglowe "nie lubią" zbyt dużo "osadu" i przed węglowy warto dać 10-20 mikron.

Najlepiej byłoby to zrobić tak, że najpierw dać piankę 20um, potem węgiel, a na koniec piankę 1um, ale skoro 3 szt nie wejdą to daruj sobie ten pierwszy stopień. Węgiel też będzie coś zatrzymywał, ale może też pylić (sporo zależy od rodzaju użytego wkładu) dlatego na koniec dałbym ten 1 um. Poza tym mówisz, że woda nie jest zła, więc raczej węgla nie zapcha. Tym bardziej, że węgiel musisz regularnie wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam badań rozpuszczania kalcytu. Dlaczego nie możecie po prostu przyznać, że takich badań nie ma...? To samo z badaniem migracji z urządzenia do wody.

 

 

A jaka jest norma na podnoszenie pH? Co w sytuacji gdy ktoś ma już wodę o pH na granicy normy?

Możecie wyjaśnić co się dzieje z tym gazowym CO2 po waszym urządzeniu? Czy w kranie nagle będzie leciała woda "gazowana"?

 

Odpowiedzi na powyższe pytania udzieliliśmy we właściwym wątku - Niechemiczne katalityczne zapobieganie powstawaniu kamienia kotłowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Czy mogę prosić o propozycję zmiękczacza centralnego do domu?

4 osoby, miesięczne zużycie wody ok 22 m3

twardość 400 +/- 10% CaCO3 mg/l

te i inne parametry znajdują się pod linkiem

http://www.zgkczernica.pl/jakosc-wody.html

 

z góry dziękuję

Edytowane przez chriso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Czy mogę prosić o propozycję zmiękczacza centralnego do domu?

4 osoby, miesięczne zużycie wody ok 22 m3

twardość 400 +/- 10% CaCO3 mg/l

te i inne parametry znajdują się pod linkiem

http://www.zgkczernica.pl/jakosc-wody.html

 

z góry dziękuję

 

W Państwa okolicy mamy wielu zadowolonych Klientów, korzystających z oferowanego przez nas rozwiązania niechemicznego, całkowicie bezobsługowego, nie wymagającego zasilania. Więcej informacji na: https://innovenergy.eu/odkamieniacze-domowe/ Zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Czy mogę prosić o propozycję zmiękczacza centralnego do domu?

4 osoby, miesięczne zużycie wody ok 22 m3

twardość 400 +/- 10% CaCO3 mg/l

te i inne parametry znajdują się pod linkiem

http://www.zgkczernica.pl/jakosc-wody.html

 

z góry dziękuję

 

Witaj, czy zużywasz w domu wodę również na inne cele niż spożywczo-sanitarne? Podane przez Ciebie średniomiesięczne zużycie wody nie jest typowe dla rodziny 4-osobowej. Jeżeli woda jest użytkowana np. na cele podlewania wody, to nie ma większego sensu jej zmiękczania, a przeprowadzenie tego procesu tylko na użytek typowo domowy.

 

Jeżeli chodzi o centralny system zmiękczania wody, to zwróć uwagę na zmiękczacz marki Ecoperla - Softower. W celu omówienia szczegółów oferty, zapraszam do bezpośredniego kontaktu we wiadomości prywatnej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogło być jakieś przekłamanie w długości okresu rozliczenia, ostatni miesiąc to 16m3

 

Przy takim zużyciu wody i twardości, sugerowałbym zmiękczacz Ecoperla Softower M, który posiada złoże jonowymienne w objętości 40 l. W celu przedstawienia szczegółowej oferty, zapraszam do kontaktu bezpośredniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...