Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

a i jeszcze słówko o listwach przypodłogowych, ja nie widzę innych jak tych z zamaskowanym kanałem np na kable, fajny montaż nie widać śrub którymi są przykręcone do ściany i jeszcze mamy kanałek na nieprzewidziany kabel :wink:

mnie już się przydał ten kanałek po przestawieniu łóżka w sypialni okazało się że nie ma gniazdka do nocnych lampek i poprowadziłem przewód w tej rynience.

Nie polecam też montowania paneli w całości np na całym piętrze, bez strzyliny dylatacyjnej w drzwiach, ponoć nie ma siły aby się na takiej dużej powierzchni nie wypatrzyły, tak mi powiedział ten znajomy co się para panelami zawodowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...
Witam.Zrobiłem w swoim domu ogrzewanie podłogowe,chcę położyć panele podłogowe,poszukuję pianki pod te panele .Czy ktos mógłby mi doradzić,podać jakichś producentów lub cokolwiek innego w tym temacie?? Z góry wielkie dzięki... Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie – jaki podkład został założony w obliczeniach cieplnych tektura falista czy inny –generalnie taki powinieneś zastosować ale jak znam świat to:

Podejdź sobie do Komfortu

Mają tam taką 1,6mm grubości niebieską z otworami

Można obejrzeć pomacać kupić lub znaleźć alternatywę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zrobiłem w swoim domu ogrzewanie podłogowe,chcę położyć panele podłogowe,poszukuję pianki pod te panele .Czy ktos mógłby mi doradzić,podać jakichś producentów lub cokolwiek innego w tym temacie?? Z góry wielkie dzięki... Pozdrawiam :)

 

Witam

 

Nic nie szukaj i nie kombinuj (o rany jak ludzie komplikuja sobie zycie i uwielbiaja wywalać pieniądze w błoto ) . Zastosuj najtańsze i najlepsze rozwiazanie na ogrzewanie podłogowe czyli idź do byle jakiego sklepu budowlanego i kup tekturę falistą w rolkach . Nic nie szukaj bo nie ma takiej potrzeby i tym bardziej nie słuchaj opowiesci z mchu i poproci ktore szerzą sprzedawcy nie mający najczesciej zielonego pojecia o czy mówią ...i nie wnikaj w strukturę atomu .Rożnej masci pianki stosuje sie po to aby odizolować zimną podłogę od betonu .A mistrzostwem swiata absurdu jest pianka izolacyjna z wycietymi otworami ....aby nie izolować

Tektura falista spelni swoje zadanie idealnie -czyli panele nie beda leżały na gołym betonie a podkład nie będzie niepotrzebnie hamował ciepła z podłogówki choc i tak każde cieplo ktore wyprodukuje podłogówka ucieknie do góry bo od dołu ma mase styropianu i folie alu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zrobiłem w swoim domu ogrzewanie podłogowe,chcę położyć panele podłogowe,poszukuję pianki pod te panele .Czy ktos mógłby mi doradzić,podać jakichś producentów lub cokolwiek innego w tym temacie?? Z góry wielkie dzięki... Pozdrawiam :)

 

Witam

 

Nic nie szukaj i nie kombinuj (o rany jak ludzie komplikuja sobie zycie i uwielbiaja wywalać pieniądze w błoto ) . Zastosuj najtańsze i najlepsze rozwiazanie na ogrzewanie podłogowe czyli idź do byle jakiego sklepu budowlanego i kup tekturę falistą w rolkach . Nic nie szukaj bo nie ma takiej potrzeby i tym bardziej nie słuchaj opowiesci z mchu i poproci ktore szerzą sprzedawcy nie mający najczesciej zielonego pojecia o czy mówią ...i nie wnikaj w strukturę atomu .Rożnej masci pianki stosuje sie po to aby odizolować zimną podłogę od betonu .A mistrzostwem swiata absurdu jest pianka izolacyjna z wycietymi otworami ....aby nie izolować

Tektura falista spelni swoje zadanie idealnie -czyli panele nie beda leżały na gołym betonie a podkład nie będzie niepotrzebnie hamował ciepła z podłogówki choc i tak każde cieplo ktore wyprodukuje podłogówka ucieknie do góry bo od dołu ma mase styropianu i folie alu .

 

a co kiedy z czasem ta tektura osiądzie, bo przeciez nie jest tak odkształcalna jak pianka? hę?

pianka izoluje - źle

tektura siada - źle

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyliśmy piankę (taką jaskrawozieloną z Leroy-Merlin, na rolce było napisane, ze idzie na ogrzewanie) pod panele raczej nie po to, żeby coś izolować czy nie, ale żeby wytłumić kłapanie paneli. Udało się, czyli panele są "prawie ciche". oczywiście, nie jest to nadal parkiet, ale nie ma takiego charakterystycznego dla paneli głuchego odgłosu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Annecy Jesli tektura "siądzie" to ....:

 

Panele ulegną natychmiastowemu uszkodzeniu ,zaczną pękać , odbarwiać się ,w miejscach połączeń zacznie wyłazić płatami tektura juz nie falista ,komfort chodzenia po panelach znacznie spadnie , listwy przypodłogowe będą powoli podnosić sie do góry aż cała podłoga nie mając juz tej twardosci ,zwinie sie w rolke a ty zamieciesz resztki tektury szczotką i udasz się do sklepu po następne panele ,ale pod nie polożysz juz pianke ,aby wytrzymała przynajmniej 20 lat .

 

pozdrawiam

 

ps. jest jeszcze mozliwość umieszczenia miedzy panelami a tekturą miniaturowej kamerki połączonej z komputerem do monitorowania procesu siadania tektury . w razie zbyt dużego siadania można zamknac dany pokoj na klucz na powiedzmy 2 tygodnie az tektura znowu wstanie . I nalezy pamietac o najwazniejszym - obok kamerki trzeba umiescić mini reflektorek bo tam będzie ciemno . Reflektorek nejlepiej zasilać z sieci bo "srodki" mogą się wyczerpać i co wtedy ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Annecy Jesli tektura "siądzie" to ....:

 

Panele ulegną natychmiastowemu uszkodzeniu ,zaczną pękać , odbarwiać się ,w miejscach połączeń zacznie wyłazić płatami tektura juz nie falista ,komfort chodzenia po panelach znacznie spadnie , listwy przypodłogowe będą powoli podnosić sie do góry aż cała podłoga nie mając juz tej twardosci ,zwinie sie w rolke a ty zamieciesz resztki tektury szczotką i udasz się do sklepu po następne panele ,ale pod nie polożysz juz pianke ,aby wytrzymała przynajmniej 20 lat .

 

pozdrawiam

 

ps. jest jeszcze mozliwość umieszczenia miedzy panelami a tekturą miniaturowej kamerki połączonej z komputerem do monitorowania procesu siadania tektury . w razie zbyt dużego siadania można zamknac dany pokoj na klucz na powiedzmy 2 tygodnie az tektura znowu wstanie . I nalezy pamietac o najwazniejszym - obok kamerki trzeba umiescić mini reflektorek bo tam będzie ciemno . Reflektorek nejlepiej zasilać z sieci bo "srodki" mogą się wyczerpać i co wtedy ???

 

fajnie się z Tobą gada... :-?

i dzięki za rzeczowe porady...

mam nadzieję, ze też kiedyś będę taki mądry jak Ty........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rzeczowej porady(tak mi sie wydaje) udzieliłem na początku wątku czyli jak wydać malo pieniedzy na idealny podklad . Jak ktos chce moze wyslać maila do NASA moze oni cos poradza :lol:

 

szkoda , że mając wątpliwości, nie można się Ciebie o nic już więcej dopytać, nie narażając się na Twój cynizm...

ale ok i tak dzięki... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rzeczowej porady(tak mi sie wydaje) udzieliłem na początku wątku czyli jak wydać malo pieniedzy na idealny podklad . Jak ktos chce moze wyslać maila do NASA moze oni cos poradza :lol:

 

szkoda , że mając wątpliwości, nie można się Ciebie o nic już więcej dopytać, nie narażając się na Twój cynizm...

ale ok i tak dzięki... :roll:

 

Witam

 

Człowieku wyluzuj .......troche pogody ducha ,jaki cynizm :o ...

 

W takim razie nie pisz w swojej stopce takich ..."wierszykow" :lol:

 

ps. jaki sie tektura ugnie to jeszcze lepiej .. mniejszy bedzie efekt stukania

 

pozdrawiam

cynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rzeczowej porady(tak mi sie wydaje) udzieliłem na początku wątku czyli jak wydać malo pieniedzy na idealny podklad . Jak ktos chce moze wyslać maila do NASA moze oni cos poradza :lol:

 

szkoda , że mając wątpliwości, nie można się Ciebie o nic już więcej dopytać, nie narażając się na Twój cynizm...

ale ok i tak dzięki... :roll:

 

Witam

 

Człowieku wyluzuj .......troche pogody ducha ,jaki cynizm :o ...

 

W takim razie nie pisz w swojej stopce takich ..."wierszykow" :lol:

 

ps. jaki sie tektura ugnie to jeszcze lepiej .. mniejszy bedzie efekt stukania

 

pozdrawiam

cynik

 

Ty się o mój looz nie martw,

ja się zacznę dopiero wtedy stresować jak mi zaczną butelki po podłodze się turlać od lewej do prawej, bo dałem nie taki podkład jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...