Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

Fajnych masz znajomych. Cenne rady Ci dają :)

Kup Selit jak masz możliwość. Ma bardzo mały opór i wręcz idealnie nadaje się na podłogówkę. Ponadto odpowiednio sklejony chroni przed wilgocią. Odpada zatem układanie folii.

Pianka pod panele z czasem się wygniata i w ciągach komunikacyjnych panele strasznie pływają. Korek po kilku latach zaczyna się kruszyć. Z selitem, albo innymi matami krzemowymi masz fajne wygłuszenie to przede wszystkim- porównywalne do klejonej deski. Koszt to około 16złm2 za gr 2mm. Są też 3mm.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

#ZygmuntRolicz wszystko spoko tylko że maty kwarcowe ( bo chyba o takie ci chodziło ) są jednak dosyć drogie mam do ułożenia jakieś 70 m2 paneli na podłogówce i przy 20-30 zł za m2 to jednak jest trochę szukam jakiegoś pośredniego rozwiązania tańszego i w miarę o dobrych parametrach, dlatego pytałem o Arbiton PE Max bo jest w okolicach 8 zł/m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#ZygmuntRolicz wszystko spoko tylko że maty kwarcowe ( bo chyba o takie ci chodziło ) są jednak dosyć drogie mam do ułożenia jakieś 70 m2 paneli na podłogówce i przy 20-30 zł za m2 to jednak jest trochę szukam jakiegoś pośredniego rozwiązania tańszego i w miarę o dobrych parametrach, dlatego pytałem o Arbiton PE Max bo jest w okolicach 8 zł/m2

 

To obejrzyj podkład z firmy Cezar. Nie pamiętam nazwy, taki różowy. Wygląda tak samo jak ten Arbiton i podobno ta sama fabryka to robi a z tego co pamiętam to spora różnica w cenie była.

Ja wybrałem z Cezara taki niebieski z powycinanymi prostokątnymi otworami ze względu na znikomy opór cieplny - dla mnie to było ważne. Ten mój kosztował niecałe 4 zł/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

właśnie dojechały do mnie panele "Krono Original Vario ac4 8mm" z podkładem ale inny niż miał być i tu moje pytanie czy taki podkład może być na drewnianą podłogę bez ogrzewania podłogowego na 1 piętrze.

http://www.canadia.ie/index.php/products/product/rhino-silver-backed-original-3mm-x-1m-x-10m-heavy-duty-180002

proszę o możliwie szybką odpowiedź bo nie wiem czy zwracać czy nie bo te wyglądają na porządne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niebawem z żoną staniemy się właścicielami mieszkania w bloku. Czeka nas w najbliższym czasie remont. Mamy wrażenie, że w mieszkaniu pod nami mieszka bardzo wyczulona na wszelkie decybele sąsiadka, która przejawy naszej aktywności ruchowej kilka razy skwitowała miotłą o sufit ;) Chciałbym oczywiście w ramach dobrosąsiedzkich relacji oszczędzić jej zdrowia i maksymalnie wyciszyć podłogę. To moje pierwsze podejście do tematu więc prosił bym o jakiś punkt zaczepienia. Jakie materiały i technologie dadzą najlepsze tłumienie dźwięków w dół. Na podłodze obecnie mamy wylewkę samopoziomującą a w zamiarach chcemy położyć panele. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Cena za metr na razie nie gra roli (mamy do wyciszenia ok. 50 m2)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje podkładu który spełni trzy funkcje:

- maksymalnie wyciszy efekt paneli

- maksymalnie wyizoluje panel od wylewki (jak najwyższy opór cieplny)

- będzie miał 4 - 6 mm żeby wyrównać panele z gresem

 

Myślałem o gumokorku, ktoś stosował?

 

Druga sprawa, czy są w ogóle firmy które kładą panele Quick-Stepa na gumokorku z zachowaniem gwarancji i 8% vat?

Edytowane przez onion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Witam.

 

Przeczytałem ostatnie kilkanaście stron w tym temacie i niestety nadal nie wiem jaki podkład zastosować pod panele (Classen joy 8 mm). Ze względu na drzwi i schody muszę dać 6 mm podkładu , który dobrze wytłumi dźwięki do pomieszczenia znajdującego się poniżej. Strop to OSB 22mm na belkach stropowych (dom szkieletowy). Myślałem o korku, albo gumokorku, ale nie widzę nigdzie gumokorku 6 mm. Co ewentualnie innego polecacie ?

Edytowane przez jgrolik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...