Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PODKŁAD POD PANELE - folia, mata, pianka, korek, pod ogrzewanie podłogowe


Gość

Recommended Posts

  • 6 months później...
  • Odpowiedzi 911
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiamy się co będzie bardziej dźwiękochłonne - korek 2mm czy pianka np. Isofloor 6mm . Sprzedawcy twierdzą , że korek lepiej tłumi dźwięki . Jego cena również nie jest porażająca a zależy nam na jak najwiekszym wyciszeniu . Czy macie jakieś spostrzeżenia bądź przemyślenia na ten temat ?

Z góry dziękujemy za wszystkie Wasze odpowiedzi .

 

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same panele w sypialni i w przedpokoju (w bloku) - w sypialni leżą na tych zielonych matach - stuka obłędnie; w przedpokoju daliśmy po prostu pilśnię - jest OK. Nasze spostrzeżenia potwierdzają sąsiedzi z dołu. Tak więc myślę, że korek będzie lepszy od pianki - tłumi dźwięki chyba jeszcze lepiej niż pilśnia.

Joasia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się co będzie bardziej dźwiękochłonne - korek 2mm czy pianka np. Isofloor 6mm . Sprzedawcy twierdzą , że korek lepiej tłumi dźwięki . Jego cena również nie jest porażająca a zależy nam na jak najwiekszym wyciszeniu . Czy macie jakieś spostrzeżenia bądź przemyślenia na ten temat ?

Z góry dziękujemy za wszystkie Wasze odpowiedzi .

 

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Jak chcesz mieć cichą podłogę to zapomnij o panelach. Co byś nie dała pod panele zawsze będzie słychać. Jeśli nie jesteś zdecydowana jaki dać podkład to kup po kawałku pianki, płyty, korka itp. i sprawdź. W końcu położenie kilku paneli na próbę to 10min roboty. Przy stosowaniu pianki podłoga (wylewka) może być bardziej krzywa bo pianka sie poddaje i panele na niej sie ładnie ułożą natomiast przy twardszych podkładach jak właśnie korek może być wymagane wyrównanie wylewka samopoziomujacą. Jak sie nie wyrówna to może potem "klapać" w miejscach dołków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie.W piątek był u mnie fachowiec, który ma kłaść panele /notabene fachowiec z firmy w której kupuję panele/ i zaczął się krzywić, ze podłoga jest krzywa, że trzeba wylać dodatkową wylewkę, a tam gdzie pękła /pod spodem jest ogrzewanie podłogowe/ trzeba skuć i wylać nową wylewkę.Czy rzeczywiście pod panele podłoga musi być jak lustro??? Czy ten gość trochę naciąga fakty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowaliśmy: w najważniejszych pomieszczeniach (salon, jadalnia) - korek 1,8 mm, a w pozostałych pianka 6 mm. Wg. sprzedawców korek jest droższy (najtańszy znależliśmy po 8,90 PLN za m2, co jest ceną niewiele wyższą od pianki), ale znacznie lepszy od pozostałych podkładów pod panele. Podłogi będą układane za tydzień. O naszych odczuciach damy znać.

 

pzdr

maxtor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 4 months później...

No własnie - ekipa ułożyła mi panele w pokojach na piętrze. Pod panele wiparket classena dali tylko płyty eko ok 5 mm twierdząc, ze folia nie jest konieczna. Zastanawiam sie czy ok? Z jednej strony wylewki robiłem na początku kwietnia więc raczej wyschły, na piętrze szły dwie warstwy styropianu + folia - wydaje sie ze nie powinno być zagożenia. Z drugiej zaś troche mna targa niepokój.

czy ktoś tak układał panele? jakie macie doświadczeniaw tej materii? Co radzicie? :-? :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma folii, wylewki robione były z miksokreta i na razie jest ok. Dobrze, że dawałeś folię na styropianie, szczególnie chodzi tu o pomieszczenia nad łazienką. Folia bezpośrednio pod panelami i tak nie zabezpieczy paneli w przypadku wilgotnych wylewek, jest natomiast potrzebna do uznania gwarancji, gdyby coś się z nimi działo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...