Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki płyn do czyszczenia szyby kominka


pawel73

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jest takie powodzenie nie myj nie myj brud sam odpadnie i u mnie się tak stało normalnie byłem w szoku :o . Szyba zrobiła się po miesiącu palenia czarna nie myłem jej bo nie potrzebuję na razie oglądać płomienia, ale jakoś kilka dni temu zaraz po rozpaleniu patrzę, a mi się na szybie robi tak jakby skórka od pomarańcza najpierw na środku, później zrobiło się to na całej szybie po jakiejś godzinie wszystko sobie samo odpadło i mam znowu czyściutka szybkę :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie kominkarz doradził piankę do mycia elektrycznych płyt kuchennych. Rzeczywiście działa.

Co do niemycia szyby to gratuluję dobrze dobranego kominka. Ja niestety jak rozchajcuję tak żeby mi brud się wypalił to za 24h mam w domu 24 a na górze 28 stopni. Więc trzeba stłumić do minimum doplyw powietrza. No szyba jest zasmolona. Jak komu to nie przeszkadza to niech nie myje. Ja myję ... ale coraz rzadziej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajefajny płyn znaleziony przypadkowo w intermarche (jeżeli tak się pisze nazwa sklepu...). Koszt 5,99zł za 0,5l. Super skuteczność, prawie natychmiastowe rozpuszczanie syfu z szyby.

Nazywa się do grilla i do kominków - chyba nie ma nazwy własnej. Srebrna plastikowa butelka i czerwony spryskiwacz. W moim sklepie ustawiono wśród akcesoriów do aut (płyny do spryskiwaczy itp.).

Polecam. Jak przetestowałem dokupiłem 3 sztuki na zapas.

 

Wcześniej miałem od sprzedawcy kominka płyn o wartości 20zł - do pupy się nadawał. 2 mycia i po butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyny są fajne bo łatwo wyczyścić szybę, ale zeżarły mi w pół roku sznurki uszczelniające i pod szybą i na drzwiczkach.

 

Teraz myję szybę raz na ruski rok.

 

W tym jest sedno sprawy. Czysta szybka ładnie wygląda, ale mi sprzedawca osobiście doradził, żeby szyby nie czyścić bo płyn niszczy uszczelnienie.

Jak się napali na "maksa" to syf z szyby się wypala. I jest czyste....na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecalem juz w innym watku plyn,ktorego uzywamy. Jest to Tytan aktywny zel. Wlasnie zel bo oprocz tego ze jest lepszy niz spray,to mamy kontrole nad tym gdzie lejemy. Leje od gory nim docieknie do dolnej uszczelki to wycieram recznikiem papierowym bez zadnego szorowania.

Opakowanie 500ml koszt 7,00PLN.

Osobiscie nie wyobrazam sobie,zeby palic w kominku i nie czysciec szyby.Z czasem palenie nie ma sensu bo ognia malo ze nie slychac(no moze troszke czasem cos tam uslyszymy) to go jeszcze nie widac. Ale i tak kazdy robi jak uwaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie wyobrazam sobie,zeby palic w kominku i nie czysciec szyby.Z czasem palenie nie ma sensu bo ognia malo ze nie slychac(no moze troszke czasem cos tam uslyszymy) to go jeszcze nie widac. Ale i tak kazdy robi jak uwaza.

 

co to za kominek i czym palisz?? ja czyszczę najwyżej raz na miesiąc przy okazji wybierania popiołu. ogień widać cały czas i co najwyżej do szyby przylepiają drobinki popiołu które psuja widok. po co kominek w którym nie widac ognia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem płyn do mycia szyb kominkowych firmy "TOO TAK" (500ml za 20 zeta).

Procedura mycia:

1. Zwilżoną szmatką przecieram szybę.

2. Pryskam tym cudem delikatnie po górnej części szyby i obserwuję jak piknie się to to rozchodzi.

3. Gąbką (taką do zmywania garów - oczywiście specjalnie do czyszczenia kominka, garów nią nie myję ) myję szybę.

3. Ponownie zwilżoną szmatką wycieram całą szybę.

4. Na koniec myję szybę płynem do mycia szyb.

I tak procedura każdego poranka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku używam płyn Dix http://www.wa.krakow.pl/images/grilm.jpeg Kominek mam z płaszczem więc szyba ostro się brudzi. Sprawdzilem wiele płynów, ten jest naprawdę skuteczny i kosztuje 6-7PLN

 

Najprostsze rozwiązania najlepsze. Ja używam do tego "ludwika", kropelka na gąbke, trochę wody, kilka przetarć i schodzi. Jak nie za pierwszym razem to znowu kropelka "ludwika" trochę wody ..... itd . Najczęściej wystarczają dwa razy. Miejscami trzeba coś niewielkiego zeskrobać mechanicznie. Robię to drewnianym płaskim przyrządem którego w kuchni używa się do patelni teflonowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...

Odgrzewam kotleta ;)

 

Czy ktoś wie gdzie można kupić Top Glanz w Warszawie lub internecie w cenie innej niż 25zł za butelkę (np. całe opakowanie zbiorcze 12 sztuk). Wiem że producent jest w Łodzi ale nie mogę się dodzwonić.

 

Płyn jest bardzo dobry - niestety mam duuuużą szybę do czyszczenia a że często palę to ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...