Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Posprzeczałam się z mężem ooooo kocioł, solary i rekuperacje....

 

Mysza masz rekuperacje u siebie już podłączoną... Czy zauważyłaś , że masz odzysk ciepłego powietrza, a tym samym zmniejszenie wydatków na ogrzewanie????

Jak to jest naprawdę?

Bo dla mnie reku jest dobry jako dodatek do mechanicznej wentylacji, aby zimnego powietrza nie ogrzewać grzałką tylko tym powietrzem co miałby w komin wylecieć....

 

Jak to jest naprawdę z tym rekuperatorem?

 

I czy solary nagrzały by taki dom jak nasz????

Bo będę się kłócić z ślubnym jeszcze nie wiem ile....

nie zauważyłam mniejszego zuzycia gazu w związku z rekuperacją i jest to raczej zrozumiałe.Koszty nie spadną, dlatego, ze rekuperacja zmniejsza straty na wentylacji w porównaniu z wentylacją grawitacyjną. Tak więc pod wzgledem ekonomii najlepiej było lepiej beż żadnej wentylacji. Solarami domu nie ogrzejesz w zadnym wypadku!

Nigdy nie liczyłam, ale zebyś nie wiem jak owineła rury od reku w kominie spalinowym to i tak domu nie ogrzejesz-rury też mają straty ciepła na przepływie.

Mozesz pomyslec nad kominkiem z rozprowadzeniem ciepła po domu.Na upartego można to niby sprzęgać w rekuperacją, ale ona sama w sobie powoduje juz w miarę równomierną dystyrybucję ciepła do wszystkich pomieszczeń, tak więc do chłodniejszych doprowadzi lekko cieplejsze, a do cieplejszych ciut chłodniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrasta z 7 na 8 % i odpowiednio z 22 na 23%

Wiem też, że od nowego roku producenci podnoszą ceny na ciuchy o 20-30 % ze względu na wzrost cen bawełny w Chinach. Widziałam już cenniki i jest ogromna różnica...

 

o matko, żartujesz Wiola- to juz chyba nigdy nie uzupełnie garderoby;)

Markocia jak zawsze na miejscu, zwarta i gotowa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza dom tesciow jest budowany juz 15 lat, elewacja byla robiona 10 lat temu zgodnie z projektem i norma w tej chwili dom jest skonczony i chciceliby oddac do uzytkowania czy to wiaze sie z tym ze trzeba docieplic caly dom zeby uzyskac certyfikat??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysza dom tesciow jest budowany juz 15 lat, elewacja byla robiona 10 lat temu zgodnie z projektem i norma w tej chwili dom jest skonczony i chciceliby oddac do uzytkowania czy to wiaze sie z tym ze trzeba docieplic caly dom zeby uzyskac certyfikat??

podaj mi ocieplenia na dachu na scianie i z czego ściana ile styro na podłodze, to Ci powiem jak to sie ma do dzisiejszych norm. Wg mnie nie muszą docieplać.Warunek na Energie pierwotną może nie być spełniony - pewnie nie jest i było budowane przed wprowadzeniem warunków technicznych WT:2008, to wg mnie nie ma sie do czego doczepić, bo prawo wstecz nie działa.Z drugiej strony w świadectwie musi być spełniony albo EP albo współczynniki na przegrodach. I bądz tu mądryMarciu, ile ludzi tyle będzie interpretacji, bo ustawa jest niejasna, pełna luk i róznych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najlepszego z dotychczasowych,

 

wypełnionego szczęściem i radością,

 

optymizmem i samymi uciechami Nowego Roku 2011

 

życzy Pola z rodzinką!

 

 

 

http://greetingscraps.disk9.com/orkut/123%20greetings%20scraps%20ecards/Animations/Happy%20New%20Year/b94/mybusiness/Holidays/New%20Year/HappyNewYear-1.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszorku z Rodzinka :)

 

 

http://i.pinger.pl/pgr260/2b76e730001c93f249593fbb/fajerwerki.jpg

 

Marzeń o które warto walczyć.

Radości, którymi warto się dzielić,

przyjaciół z którymi warto być

i nadziei bez której nie da się żyć.

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2011

oby nie był gorszy od minionego

ale zdecydowanie lepszy

w sprawach finansowych , zawodowych i budowlanych

Życzy Arnika z chłopakami :)

Edytowane przez Arnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy ślicznie za życzenia.

Moja mama tradycyjnie juz w ostatni dzień roku daje mi skondensowaną z horoskopów wiedzę tajemną i powiedziała dziś, ze w Nowym Roku znaki wodne będą mialy niestety pod górkę. znowu. Slyszę to co rok. Zaczynam wierzyć, ze znaki wodne zawsze mają przechlapane;)

 

Niemniej jednak zyczę Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku i szampańskiej zabawy!

http://zlotedrogi.pl/wp-content/uploads/2010/02/szampan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...