Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Mysiego domu


78mysz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja miałam jutro siać trawę na swój pierwszy profesjonalny trawniczek :( a tu się zapowiada okropniasta pogoda

 

Mysia czy Ty uważasz, ze przy nas alergikach to powinnam sobie trawy podarować:rolleyes:

Pasiu jesli macie mocne uczulenie, to większość traw chyba trzeba sobie podarować. Są jednak piękne trawska ozdobne, które nie kwitną, albo zdarza się to sporadycznie, jesli sezon wegetacyjny jest bardzo długi, np miskant zebrinus, o taki i są niższe odmiany

http://swiatcebul.pl/data/gfx/pictures/medium/4/3/234_2.jpg

ja się na alergiach nie znam, ale czy to znaczy, ze na pyłki kwiatowe też macie uczulenie, czy konkretnie chodzi o pyłki traw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ty wstałas tak wcześnie w sobotę zeby ich szukać:)? oj co się z Tobą porobiło!!

Ja chyba muszę się wybrać na poszukiwania w dalszy teren, bo mi przez bramę wszystko wywiewa.

Pasiu, to ty masz problem z ogrodem, fakt, ze generalnie przed pyłkami sąsiadów się nie uchronisz, ale przynajmniej u siebie wypadałoby się czuc w miare bezpiecznie. Chyba musisz sadzic barierę drzew dookoła, żeby choć trochę zatrzymywały te wszystkie pyły.

o tu coś pisze:

Jakich roślin powinieneś się wystrzegać alergiku?

Alergik powinien unikać gatunków wysokiego ryzyka. Nie sadź blisko domu brzóz, akacji, cyprysów, olch, jałowców, klonów, czarnego bzu, jesionów, nawet jeśli nie jesteś akurat na nie uczulony! Uważaj także na dąb i sumak octowiec – groźne są nie tyle ich pyłki, co wydzielany przez nie sok. Zawiera substancję chemiczną, która może spowodować alergiczne zapalenie skóry.

Najczęściej uczulająca jest trawa. Jeśli macie ogród, nie dopuszczaj do jej kwitnienia. Trawnik trzeba kosić często, a na czas koszenia zamykać okna i drzwi domu. Do koszenia jednak najlepiej poprosić kogoś, kto nie jest alergikiem. Lepiej żeby dziecko alergiczne nie było przy tym obecne. Jeśli mieszkacie w bloku lub w kamienicy, zapytaj w administracji, kiedy będą koszone podwórkowe trawniki. Wybierz się wtedy z dzieckiem na dłuższą wycieczkę, np. do babci. Wróćcie po zmroku, gdy stężenie pyłków się zmniejszy.

Ogród alergika

Ogród alergika powinien być dość dobrze zaplanowany. Nie powinny się w nim pojawić drzewa, krzewy i kwiaty, które mają wzmożone pylenie w okresie wiosennym. W ogrodzie alergika powinny się pojawić drzewa dwupienne. Na jednych okazach rosną wyłącznie kwiaty męskie, a na innych wyłącznie żeńskie. Alergik powinien wybierać rodzaj żeński, gdyż nie produkuje on pyłków. Do takich roślin na przykład należy- cis, wierzba, topola. Mniej szkodliwe są także te krzewy i drzewa, które produkują ciężkie pyłki- tak zwane "woskowe". Gatunek ten sprawia, że jego pyłkii nie unoszą się w powietrzu, lecz szybko opadają na ziemię. Do gatunku tego należą na przykład- jablonie i inne drzewa owocowe, azalie, ostrokrzewy czy też magnolie. Odpowiednie też będą- berberysy, spiree, bukszpany, kaliny, wajgele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proust musiał siedzieć w pokoju wyłożonym korkiem, by choć móc egzystować przy ciężkiej astmie.

 

tu do poczytania dla wytrwałych

 

http://www.alergen.info.pl/pylek_roslin.htm

 

,,Wraz z oddalaniem się od źródła pyłku (kwitnące rośliny) jego stężenie zmniejsza się. Jednak w szczególnych okolicznościach, gdy emitowane są olbrzymie ilości ziaren pyłku (np. łan żyta) nawet w odległości 10 km ich stężenie może być wysokie. Przykładem może być punkt pomiarowy w centrum Warszawy, w którym corocznie w okresie pylenia żyta w wietrzne dni notowane jest stężenie dochodzące do 70-110 ziaren pyłku w 1 metrze sześciennym powietrza. Punkt ten jest oddalony o 9 km od najbliższych upraw żyta"

 

 

A w ogóle pomaga po powrocie ze spaceru czy ogrodu prysznic - sprawdzone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam anioł e tam złota, ja zła kobieta jestem, nie złota:bash:

nie muszę chyba niczego chcieć w zamian, ale jakby ktokolwiek słyszał o tanich sadzonkach bukszpanu to chętnie odkupię spore ilości, tylko nie po dychu jak w sklepie, bo ta cena boli juz przy kilku sztukach, a co dopiero przy kilkunastu

 

moge popytac u mnie o ten bukszpan a jakie duze maja byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...