Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysły na obiad


Recommended Posts

moja ulubiona kapusta czerwona na ciepło

kapuste poszatkować ( nie musi byc bardzo drobno)

i włożyć do garnka , dodać jedną pokrojoną w piórka cebulę ,dodać listek laurowy ,delikatnie podlać wodą ( 4 łyżki) i dać łyżkę margaryny -dusić pod przykryciem jakieś 20 minut od czasu do czasu mieszając ....po tym czasie wlać jakies 3 łyżki octu ,dosmaczyć solą i pieprzem

Smaczna jast i na ciepło i na zimno ..... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz przed zimą staramy się jeść jak najwięcej kapusty kiszonej i ogórków kiszonych ze względu na wit. C. Ato są najszybsze surówki :)

 

Lubimy też poszatkowaną kapustę białą z winegretem, trzeba ją tylko odpowiednio wcześniej posolić, żeby soczki się"puściły".

 

A co powiecie na dwa w jednym? Potrawka z wątróbki - II danie + wszystkie warzywa (z tym, że duszone, to już pewnie bez tylu witamin), do tego świetnie pasuje ogóreczek ze słoiczka...

 

Chcecie przepis na potrawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dzisiaj na obiad było takie jedzonko.....

 

filet z kurczaka pokrojony w średnie kawałki wymacerowany w zalewie ziołowej , posolony ,do tego warzywa, ułożone to wszystko w głębokiej brytfannie obłożone to świeżymi brokułami, kalafiorem, mini marchewnikami, fasolką, i to wszystko do pieca na 180 stopni na półtorej godziny oczywiście polane to wszytko woda, jarzynki doprawione do smaku , do tego ciemny ryż.........pychotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może fotki tej golonki?

Pozdrawiam

 

Nie mam fotek ... jedyne co przyszło mi do głowy jak już się zrobiła, to : "jeść...byle dużo i szybko" :lol:

Wygląda fajnie jeśli było na początku mało wody i zdążyło większość odparować - wtedy robi się taki gęsty ciemnoczerwony słodkoostry sos. Mnie niestety tego sosu na koniec jeszcze zostało dość dużo i nie był taki gęsty ...ale w smaku całość ok :wink: :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste, treściwe, dobre

Proszę Państwa

Ziemnaki duszone

Na patelni podsmażam boczek, dorzucam ze dwie cebule. Ziemniaki surowe kroje na plasterki.

biore gar i nakładam warstwami

ziemniaki (sole i pieprze)

boczek z cebulką

ziemniaki (sole i pieprze)

boczek z cebulka itd, itd

Na koniec posypuję to wszystko żółtym serem

Wwalam do piekarnika na jakąś godzine, względnie dłużej.

gdy już domownikom ślina cieknie nie do wytrzymania, podaję na talerze gorące i pachnące. Można podawać z ćwikłą.

Pychotka

 

Nie znalam tego przepisu, zrobilam w sobote, bo za bardzo nie mialam czasu na wymyslanie i szykowanie obiadu. Ziemniaczki sa pyszne i wchodza do repertuaru obiadowego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBIETKI KOCHANE zblizaja sie swieta, wiec moze macie jakies sprawdzone przepisy na mieska pieczone, parowane, ktore mozna pokroic w plastry dla gosci, albo na codzien do chlwbka.

Nie chce zakladac nowego watku, a ja mam ten problem, ze wedlin zadnych praktycznie nie kupuje, maz twierdzi jak kupie jakas szynke, ze dopiero ze sklepu przynioslam, a juz sie szynka swieci i on tego nie zje, wiec duzo pieke w piekarniku mies.

Bardzo na Was licze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek
Proste, treściwe, dobre

Proszę Państwa

Ziemnaki duszone

Na patelni podsmażam boczek, dorzucam ze dwie cebule. Ziemniaki surowe kroje na plasterki.

biore gar i nakładam warstwami

ziemniaki (sole i pieprze)

boczek z cebulką

ziemniaki (sole i pieprze)

boczek z cebulka itd, itd

Na koniec posypuję to wszystko żółtym serem

Wwalam do piekarnika na jakąś godzine, względnie dłużej.

gdy już domownikom ślina cieknie nie do wytrzymania, podaję na talerze gorące i pachnące. Można podawać z ćwikłą.

Pychotka

 

Nie znalam tego przepisu, zrobilam w sobote, bo za bardzo nie mialam czasu na wymyslanie i szykowanie obiadu. Ziemniaczki sa pyszne i wchodza do repertuaru obiadowego!

 

znam ten przepis od dziecka, jako "zapiekanka" :)

z tym, że jeśli jest robiona z surowych ziemniaków, musi być /tak jak madd napisała/

godzinę lub dłużej w piekarniku, ale wtedy ser nakłada się pół godziny przed wyjęciem z piekarnika,

inaczej ser zbyt się spiecze, no, chyba, że przykrywacie całość :roll:

 

taką zapiekankę można zrobić szybciej - z lekko podgotowanych ziemniaków,

wtedy faktycznie można dać ser od razu i po 20 minutach gotowe :)

 

osobiście na taką zapiekankę do startego na tarce sera dodaję jajo, słodką śmietankę,

sól, biały pieprz, roztrzepuję widelcem i wylewam na zapiekankę - bez przykrycia

robi się wtedy taka przepyszna, chrupiąca, serowa "skorupka" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miesa zazwyczaj piekę w rękawie :D najczęsciej karczek - nawet niczym nie posypany i bez soli wychodzi re-we-la-cyj-ny -warunek temp. piekarnika 200st.... nie mniej :D

2 kg karkówki = 2 godz. w piekarniku

wstawiam na noc - rano mam wystygniete bardzo soczyste mięsko,ktore bardzo dobrze sie kroi ostrym nożem - z wytopionego tłuszczu mozna zrobić sos. Polecam - nie trzeba pilnowac miesa i nic sie nie przypali ..do rękawa mozna dodac warzywa wtedy sos bedzie lepszy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten przepis, pychota jest.

 

Tak już Was podczytuję, część skopiowałam sobie to może i od siebie dorzucę coś:

Surówka z kalarepki:

Kalarepa+ jabłko+ marchewka (choć niekoniecznie) zetrzeć na dużych oczkach, popieprzyć, ciut posłodzić i dodać majonezu. Zamiast majonezu może być z sokiem z cytryny, ale dla mnie majonez lepszy. Uwaga: kalarepa nie jest polecana dla osób z wrzodami żołądka i chorobą przełyku. Pozostałe przypadki- jak najbardziej :lol:

 

Pomysł na obiad:

Kupujemy: sos francuski knorra z białym winem-duży biały słoik

brokuł surowy, winogrona, filet z kurczaka.

Kurczaka kroimy w kostkę, podsmażamy i lekko solimy, dodajemy do sosu.Dzielimy brokułka w różyczki, winogrona kroimy na 4 części i wyrzucamy pestki (mogą być jasne albo fioletowe). Jak już się trochę sos podgotuje, takie duże krążki marchewki, które są w sosie będą trochę miękkie, dodajemy brokułki i winogrona. Trzeba często mieszać, bo się przypala.

Jest gotowe, jak brokułki są już miekkie.

Najlepiej smakuje z makaronem rurki

smacznego :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magpie101 - cieszę się, że smakowało

 

A propos świąt i dni przedświątecznych

Pycha salatka śledziowa.

Na dobry początek parzymy cebulę pokrojoną w talarki. Czekamy aż wystygnie.

Śledzie w zalewie i śledzie słone w oleju (tak pół na pół) kroimy w kostkę. Wsypujemy do michy. Grzybki marynowane i ogórki też kroimy w kostkę, tyle, że drobniejszą niż śledziory. Mieszamy i dodajemy zimną już cebulę. Dodajemy trochę koncentratu pomidorowego, jak ktoś chce można w to wwalić kukurydzę z puszki. Mieszamy, doprawiamy pieprzem, a jeżeli śledzie były za mało słone - solimy.

Odstawiamy przynajmniej na 12 godzin do lodówki.

Posne to (w sam raz na wigilie) i dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

i tak Wam wkleję

 

potrawka z wątróbki wg. mojego pomysłu

 

 

oto składniki:

 

http://img510.imageshack.us/img510/8020/1135jv8.jpg

 

http://img208.imageshack.us/img208/3527/1129xv7.jpg

 

http://img185.imageshack.us/img185/6171/1137do5.jpg

 

http://img296.imageshack.us/img296/1497/1132kc4.jpg

 

Podsmażamy wszystko po kolei, na koniec dodajemy wątróbkę, zalewamy bulionem drobiowym i dusimy pod przykryciem jakieś 20-25 minut.

Żeby sos był ciemniejszy można dodać parę kropel sosu sojowego, a żeby bardziej gęsty - na koniec rozrobić szczyptę mąki ziemniaczanej w odrobinie zimnej wody i wlać do sosu.

 

Szybkie, łatwe i dla kogoś kto nie przepada za wątróbką smażoną.

 

http://img55.imageshack.us/img55/3175/1138ln6.jpg

 

Smacznego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elutek

BRAMER :)

zrobiłam wczoraj polędwiczki po węgiersku wg Twojego przepisu -

robi się łatwo i szybko, ale wątróbki na drugi raz już nie dam - były tylko dwie,

a jednak przeważały w "walorach smakowych", dzieci nie zjadły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...