Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A "franek" zawędrował z 2 PLN do 4.20 PLN


Gość M@riusz_Radom

Recommended Posts

Gość M@riusz_Radom

czyżby ostatnio testowane poziomy 2.05 - 2.07 były minimalnym kursem popularnego franka ? Czy to też bierze się stąd, że banki mają problemy z pozyskaniem tej waluty na rynku ?? Czy to może oznaczać koniec "taniego franciszka" bo banki zniwelują jego konkurencyjność poprzez zwiększone prowizje ?

 

Kurcze, jakbym miał brać teraz kredyt to bym miał niezłą zagwozdkę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość M@riusz_Radom
Tak czy inaczej wygrali Ci, którzy wzięli kredyty w CHF 2 - 3 lata temu. Oni mają jeszcze spory zapas. A co z tymi co brali w czasie kiedy CHF oscylował w granicy 2.30 ? Ci już się zaczynają pocić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, średnia moich transzy to 2.25.

daleko mi do pocenia się. porównuję do kosztów kredytu w PLN.

nie zamierzam za szybko spłacać, więc liczy się koszt obsługi, a nie np. wzrost kapitału (szczególnie chwilowy).

 

ale jestem świadom... traktuję to jako spekulację na walutach, na nie małą skalę. zysk (oszczędność) za ryzyko. oba parametry całkiem pokaźne.

 

jeszcze mam jedną do wypłaty i szukam dogodnego momentu, żeby przynajmniej średniej już nie pogarszać. może już niedługo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudnie - jeszcze jedna transza do wzięcia :)

 

No, ale nie tak cudnie jak już nie spadnie z powrotem i dalej będzie rósł... :)

 

i libor też taki jakiś rosnący... (i banki, które uaktualniają kwartalnie właśnie zaktualizowały oprocentowanie).

Dziś odebrałam z poczty wyciąg - moje 3,7 mnie zadowala :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci co brali kredyt 3 lata temu to wygrali :)

Ja o włos wzieła bym kredyt 2,5 miesiaca temu ,frank był po 2 zł z groszami ...

Teraz czekamy do wiosny ,moze sprawa sie wyklaruje jakoś .

 

W czerwcu tego roku byl najwiekszy bum kredytowy od czasow 2006 roku, wiec praktycznie wszyscy umoczyli co brali wtedy we frankach, kurs kupna oscylowal w granicach 2zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e, średnia moich transzy to 2.25.

 

No to właśnie w dniu dzisiejszym wyszedłeś "na zero" ;)

 

Tylko biorąc pod uwagę wartość kapitału do spłacenia. Biorąc pod uwagę koszt obsługi nadal dzieli mnie przepaść (aktualnie mam oprocentowane 3.65%(*), kredyt na 100kilka procent wartości nieruchomości) do złotówkowego. Zobaczymy czym ten hazard się skończy - za 5-10 lat, wtedy będzie czas na podsumowanie :)

 

(*) a w tym jest trochę pecha, dziś bank centralny Szwajcarii obniżył stopy o 0.25%, ale niestety - oprocentowanie kredytów w millennium zostało zafixowane 1.10 na kolejne 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...