Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz kominkowy, do popiołu, separator popiołu - warto?


kagan_sk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 228
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kominki Piotr Batura - pewnie znowu mnie załatwisz tekstem, że wiem wszystko lepiej, ale chciałem spytać czy te twoje 30 lat doświadczenia. O co tu chodzi? Bo jeśli chodzi o palenie drewnem, to mam podobne doświadczenie jak nie większe, bo miałem do czynienia z paleniem już od małego :)

No bo jeśli chodzi o relacje od klientów, to ja bym tego nie brał na serio, gdyż ludzie bajki opowiadają czyli koloryzują, bo to lepsze niż się przyznać do błędu.

Przeważnie jest tak, że nie myślą co robią, a potem sobie dorabiają jakąś wersję, przeważnie dla nich wygodną. Albo czasem po prostu nie wiedzą, że w międzyczasie ktoś z domowników palił.

Dla mnie to wygląda na sci-fi, ale jak już pisałem będę od teraz ostrożny i nie omieszkam tu napisać jak mi się coś zapali.

 

 

Twoje (i nie tylko Twoje) doświadczenie, prawdopodobnie zawęża się do określonej ilości urządzeń na drewno. To wszystko w tej kwestii.

 

Ruszt w spalaniu drewna to błąd, bo wychładza proces palenia i urządzenie. W Twoim wypadku okazał się zaletą. Inaczej miał byś już odkurzacz z metalowymi częściami...:)

 

Paliłem w kominku żeliwnym z rusztem 11 lat. W sezonie grzewczym codziennie, bo inaczej tyłek by mi zmarzł...Faktycznie, po 48 godzinach od wygaszenia, raczej lodówka z niego była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowałeś mnie. Mam maleńki wkład produkcji Haas+Sohn zabudowany w coś a'la piec kaflowy, w nim w ogóle nie ma podawania powietrza od dołu, intrygowało mnie to przy zakupie i uważałem to za wadę tego wkładu, nie przyszło mi do głowy, że jest odwrotnie. W moim wkładzie powietrze jest podawane o ile dobrze pamiętam, od frontu, przez regulowane otwory w dole drzwiczek, od frontu ale z góry drzwiczek "na szybę" i do tego jeszcze dochodzi trzecie powietrze, tworzące malownicze wiry w płomieniach w trakcie palenia, podawane od tyłu paleniska, przez dość wysoko umieszczony rząd okrągłych otworków. Ruszt jest, pod nim znajduje się popielnik, teoretycznie rzecz biorąc przez popielnik może dmuchać pierwsze źródło powietrza. Spróbować, zasłonić?

 

Sprawdź najpierw, czy to nie jest "ślepy" ruszt, czyli przelot tylko do popielnika, bez nadmuchu... Czesi czasem tak robią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze masz rację,trzeba sprawdzić dokładnie gdzie idzie to powietrze z dołu drzwiczek :p,być może jednak pod ruszt,wtedy muszą być szczeliny po bokach.W moim starym kotle GS,u ojca,teścia i kilku innych znajomych tak zrobiłem i wszędzie funkcjonowało,więc bajek nie piszę :D .

Ruszt też jest ze względu na możliwość palenia węglem( brr..co za chora idea),w Reichu nie do pomyślenia :D

Dlaczego ma być zaletą nie rozumiem,odkurzacz pochłania kurz,nie przypala,też nie bardzo kumam :( .

W kominku żeliwnym z rusztem będzie raczej po 24 godz. lub wcześniej "lodówka ":p .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paleniska z rusztem i popielnikiem ale spalanie bez rusztowe , po prostu ruszt jest tylko po to aby popiół miał jak wpadać do popielnika..

 

A to:

Kominki - wkłady kominkowe dzielimy na rusztowe i bezrusztowe. Ruszt, czyli ażurowa część, na której układane jest drewno do spalania, jest najbardziej wrażliwą częścią wkładu kominkowego. Jednocześnie ruszt w połączeniu z popielnicą (szuflad na popiół) powoduje, że wkład kominkowy można użytkować bez przerwy zapewniając ciągłość ogrzewania pomieszczeń.

Piece pozbawione rusztu (produkowane np. przez firmę Jotul) nie posiadają tym samym najwrażliwszego elementu są oczywiście znacznie trwalsze, jednakże uniemożliwiają nieprzerwaną pracę wkładu ze względu na konieczność okresowego wybrania popiołu.

 

Dariusz cenie twa wiedzę ale nie zapominajmy o zasadach.:sick:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również cenię wiedzę Darka,ale ostatnie zdanie to jakaś książkowa brednia napisana przez profesorka pierdzącego w stołek,nie mającego zielonego pojęcia o paleniu drewnem :sick:.Ta dyskusja aż się prosi o zrobienie fotek moich "lokomotyw bez rusztowych",dzisiaj nie dam rady,ale może jutro ;).

I co to znaczy "nieprzerwana praca wkładu",no przepraszam jeśli ktoś mieszka w szałasie to może palić na okrągło cały sezon :p .

Mój kominek pracujący nieprzerwanie 24 godz. doprowadzi do sauny w salonie(powyżej +25 st.) w starym nieocieplonym domu,choć może pracować nieprzerwanie co najmniej 3 tyg. bez wybierania popiołu(max. wiadro popiołu, popielnika brak).Kociołek 10 kw.(zasadnicza lokomotywa),może pracować cały sezon nieprzerwanie(nie ma rusztu,ale ma popielnik) ,jak zrobię dobrą fotkę to zrozumiesz niktspecjalny dlaczego ;) ,ale po 24 godz. pracy zagotuję cały układ(bufor 1000 l.+bojler 140 l.+ogrzewanie.Piec kuchenny po 5 godz. nieprzerwanej pracy zagotuje 140 l. wody w bojlerze nr. 2 .

Więc się pytam was szanowni koledzy kto z was pali "nieprzerwanie"?Tych którzy mają kogeneratory,lub inne elektrownie bądź ciepłownie na skalę przemysłową pomijam :p.

Pozdrawiam.

Edytowane przez miedziannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Również cenię wiedzę Darka,ale ostatnie zdanie to jakaś książkowa brednia napisana przez profesorka pierdzącego w stołek,nie mającego zielonego pojęcia o paleniu drewnem images/smilies/sick.gif.Ta dyskusja aż się prosi o zrobienie fotek moich "lokomotyw bez rusztowych",dzisiaj nie dam rady,ale może jutro images/smilies/wink-2.gif.

 

I co to znaczy "nieprzerwana praca wkładu",no przepraszam jeśli ktoś mieszka w szałasie to może palić na okrągło cały sezon images/smilies/tongue-2.gif .

 

Mój kominek pracujący nieprzerwanie 24 godz. doprowadzi do sauny w salonie(powyżej +25 st.) w starym nieocieplonym domu,choć może pracować nieprzerwanie co najmniej 3 tyg. bez wybierania popiołu(max. wiadro popiołu, popielnika brak).Kociołek 10 kw.(zasadnicza lokomotywa),może pracować cały sezon nieprzerwanie(nie ma rusztu,ale ma popielnik) ,jak zrobię dobrą fotkę to zrozumiesz niktspecjalny dlaczego images/smilies/wink-2.gif ,ale po 24 godz. pracy zagotuję cały układ(bufor 1000 l.+bojler 140 l.+ogrzewanie.Piec kuchenny po 5 godz. nieprzerwanej pracy zagotuje 140 l. wody w bojlerze nr. 2 .

 

Więc się pytam was szanowni koledzy kto z was pali "nieprzerwanie"?Tych którzy mają kogeneratory,lub inne elektrownie bądź ciepłownie na skalę przemysłową pomijam images/smilies/tongue-2.gif.

 

Pozdrawiam.

To tylko wynik dyskusji kumatych z kumatymi po swojemu...Nic nie zrobisz, chociaż efekty edukacji są widoczne...Ale ciężko jest. Mimo tego tupania nóżkami, jednak warto....

 

Darek rozwinął tylko myśl "rusztu po Czesku". Romotop przekonał się o zaletach palenia drewna zgodnego ze sztuką, ale nie mógł tego swoim zdunom wytłumaczyć ...Opór materii. Więc zostawili im siberki (nieszczelne jak durszlak:D) i ślepe ruszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze,nie zrozum mnie źle,ale nie wszystko kapuję z twojej fachowej mowy jak np."siberki",zdunem nie jestem i wiele rzeczy jest mi nieznane w tej materii, a na ruskich kominkach się nie znam :confused:. Jak by tak można trochę prościej po amatorsku będę dozgonnie wdzięczny :p .

Zdun Darek B,dlatego napisałem,że te brednie piszą teoretycy wysoko wykształceni,a nie ludzie wiedzący jak optymalnie spalić drewno ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze co chcesz jeszcze widzieć to ci nagram :p .Obiecałem moje ruszty,więc macie,problem jest natury technicznej,nie umiem wkleić jako zdjęcie na YT,tylko robią to w postaci filmu :confused:.Napiszcie jak wy to robicie a dostaniecie w postaci zdjęć ;) ,niestety nie używam kompa zawodowo i nikt mnie nie uczył jak to ustrojstwo obsługiwać :o.

Tajemnicy w tym nie widzę ;) ,Darek,durszlak to dodatkowe powietrze doprowadzone na tył paleniska profilem 40 x 80 leżącym na dnie pod popiołem,można go nazwać rusztem w tym piecu ;).

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17644-vienybe-10-kw-gdzie-kupi%C4%87/page-2

post 39.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś ten drugi cytat , liczę że to wyjaśnisz , takie zestawienie cytatów jest MANIPULACJĄ !

 

Ojtam ojtam Dariusz.Cytat z prawym przyciskiem i ścieżka dostępowa skąd pochodzi.W polityka się bawisz a wybory dopierutko na jesieni.:hug:.Nie zrozumiałeś intencji.Tu się zdarza jak widzisz.Kolega .miedziannik..jak się już przypatrzyłeś jego wpisom i fotkom z YouTube.Nie do rozszyfrowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze co chcesz jeszcze widzieć to ci nagram :p .Obiecałem moje ruszty,więc macie,problem jest natury technicznej,nie umiem wkleić jako zdjęcie na YT,tylko robią to w postaci filmu :confused:.Napiszcie jak wy to robicie a dostaniecie w postaci zdjęć ;) ,niestety nie używam kompa zawodowo i nikt mnie nie uczył jak to ustrojstwo obsługiwać :o.

Tajemnicy w tym nie widzę ;) ,Darek,durszlak to dodatkowe powietrze doprowadzone na tył paleniska profilem 40 x 80 leżącym na dnie pod popiołem,można go nazwać rusztem w tym piecu ;).

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17644-vienybe-10-kw-gdzie-kupi%C4%87/page-2

post 39.

Pozdrawiam.

 

Eh tam...Wiesz...jak to nasz przyjaciel nazwał: pitolimy!:D

 

Spalanie widoczne, ale fajnie byłoby zobaczyć w czym itp. Natomiast nie przejmuj się zdjęciami, ja prawie nie wklejam na forum, od kiedy mi laptopa na Picasso przerobili...Jak coś ważnego, wklejam na blogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotrze, w czym palę chyba wiesz :D. Mam kominek: http://www.sancal.de/grundofen-von-neue-san%E2%80%A2cal-das-original/

Mam kocioł własnej konstrukcji http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego/page893 ,post 17843

Mam piec kuchenny przerobiony według własnego widzi misie,czytaj(oglądaj) post wyżej,film z palenia też widziałeś,

.Dodam tylko że to kuchnia letnia(poza budynkiem mieszkalnym),kuchnia w domu wygląda o wiele lepiej :cool: ,jednak prawie cały rok gotujemy w kuchni letniej i nie ze względu na oszczędności,ale mi lepiej smakuje obiadek ugotowany na piecu opalanym drewnem niż elektrycznym,chyba zaczynam bredzić :oops: ,ale coś w tym chyba jest :D

Niktspaecjalny,nie mam problemu z rozszyfrowaniem wpisów Zduna Darka B.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...