Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Odkurzacz kominkowy, do popiołu, separator popiołu - warto?


kagan_sk

Recommended Posts

Ja tak ogólnie...Bo przecież inni też nas czytają. A ideę czystego, prawidłowego spalania drewna warto nieustannie popularyzować. Szczególnie, że są na tym forum ludzie, którzy to wiedzą, ale próbują kit wciskać...

 

Jaką masz temperaturę na wyjściu z tego "prawdziwego" grundoffen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 228
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Ja nie wciskam kitu :eek: ,jeśli to do mnie.Zdjęcia z moich palenisk bez rusztowych z przedwczoraj,filmy sprzed kilku miesięcy,ale będzie jeszcze jeden o rozpalaniu w kotle=100 l. drewna na raz(teoretycznie),praktycznie max. 60 l. i możesz mi wierzyć, że da się bez dymu :D ,ale potrzebne: trochę węgla drzewnego+palnik.

Nigdy nie pokazuję i piszę publicznie rzeczy nieprawdziwych i fałszywych a ludźmi głoszącymi herezję na temat palenia drewna gardzę,choć rzadko chodzę do kościoła :D,

Pomiarem temp. spalin w kominku jest w zasadzie termometr w piekarniku(do 300 st.),do tego odejmij jakieś 50 st.=droga do czopucha.Mogę zmierzyć pirometrem,ale to gdybanie a nie dokładny pomiar :) ,przykro mi,ale dziury specjalnie nie będę wiercił :eek: .Przeważnie temp. w piekarniku 200-250 st. a ostatnio podziwiałem piękny ponad 100 letni kominek otwarty i byłem przerażony jak szybko można spalić taczkę drewna na ruszcie :eek: ,a 5 m od kominka pizga po plecach,ale kto bogatemu zabroni? :D.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej!:D Napracował się chłopak, a ja nie o nim pisałem z tym kitem...;)

 

Waldi. Przecież temat jak spalać drewno dawno już sobie wyjaśnilismy. Kto wie, czy nie wiesz o tym więcej ode mnie...?!

Co nie znaczy, ze jak mi co do łba przyjdzie, nie napiszę. Zresztą, co tu można jeszcze wymyślić? Należy jak najmniej ingerować, a natura wie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

E,przesadzasz Piotrze gdzie mi tam do was fachowców ;) zwłaszcza tego najmądrzejszego od kotłów na drewno,ale jak ktoś chętny to zapraszam na herbatkę(pije też tylko niemiecką kawę,bo polski jacobs to drogie śmieci) z wkładką,jeśli macie kierowcę ;).Przybywający w porze obiadowej(12-13),obsłużę pysznym obiadkiem(wczoraj kasza gryczana+marchewka) :eek: ,wyciąłem wnioski z prawie 50 lat mojego żywota i albo latanie po lekarzach,albo zdrowe odżywianie,wybrałem to drugie :cool: .Dla zainteresowanych podaję namiary:

https://zapomnianamedycyna.wordpress.com/ ,ale bez paniki nie zawsze jest tak tragicznie :eek: ,czasem są kotlety z sałatką warzywną,bądź kartofle+sałatka :).

Nie zawsze jestem obecny,reszta na p w .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny, który chce zdrowo umrzeć!

 

Zaproszenie ciekawe...Zacząłbym od Remiksa. Po osuszeniu jego zapasów śliwowicy, udałbym się w kierunku Macieja (Bieszczady), po drodze biesiadując w Tarnowie Opolskim i w okolicach Karczmy Rzym, sprawdzając co słychać u Janusza...Pokusa spotkania z niebanalnymi ludźmi olbrzymia!

 

Całe szczęście, że mi prawo jazdy zabrali...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny, który chce zdrowo umrzeć!

 

Zaproszenie ciekawe...Zacząłbym od Remiksa. Po osuszeniu jego zapasów śliwowicy, udałbym się w kierunku Macieja (Bieszczady), po drodze biesiadując w Tarnowie Opolskim i w okolicach Karczmy Rzym, sprawdzając co słychać u Janusza...Pokusa spotkania z niebanalnymi ludźmi olbrzymia!

 

Całe szczęście, że mi prawo jazdy zabrali...:D

 

Piotrze jak zaczniesz ode mnie to zdrowy nie umrzesz, śliwowica boczek z grilla itp.

Zabrali, i całe szczęście znaczy kierowcę masz, no przeca Cię stać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,poświęć się i spróbuj tydzień się tak żywić:nie jedz skrobi z białkiem,nie pij bezpośrednio mleka tylko produkty mleczne przetworzone bez chemii np. kefir,naturalny jogurt,jedz min. 2 jabłka dziennie,nie pij kawy z mlekiem,zamiast cukru używaj miód ;) .Zapewniam cię przyjacielu po obiedzie nie będziesz zmęczony(nie będzie ci się chciało spać),poczujesz się co najmniej 10 lat młodziej a śliwowicy będziesz mógł raz tyle wypić ;) .Po tygodniu przejdź na stary tryb jedzenia i zdaj nam relację ale uwaga, funkcjonuje tylko w ściśle określonych założeniach w podanym linku,więc jeśli jesteś za mało zdyscyplinowany zapomni.Przepraszam za to "pierdalamento",ale to też przerobiłem i wiem że działa,gdyby nie kolega,kolegi to dzisiaj bym w najlepszym wypadku tabletki żarł do usranej śmierci.

Remiks,boczek z grilla+śliwowica+ sałatka z warzyw,bez kartofli,makaronu,ryżu i pieczywa jest bardzo zdrowo ;),

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Ciebie Piotrze, bo zaciekawiła mnie sprawa rusztu i spalania od góry.

Czy we wkładzie Antek 10 kW da się bezpiecznie zasłonić ruszt jakąś blachą? A może nie ma takiej potrzeby, bo jest regulowane zamknięcie dopływu powietrza przez ruszt i wystarczy je utrzymywać w pozycji zamkniętej?

Bo z tego co zrozumiałem, spalanie od góry można w każdym kominku uskuteczniać?

Mam tylko małą obawę, czy tak tani wkład wytrzyma takie temperatury - sam ruszt już po miesiącu palenia jest powyginany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://blog.kominki-batura.pl/czy-mozna-palic-do-gory-nogami/

 

To co wyczyniam we wkładzie z bloga, da się pewnie i w Antku przeprowadzić. Mój stary, poczciwy CTM, niewiele sie od Antoniego różni. Tak samo nieszczelny, więc możesz spróbować. Ja po prostu nie wybieram popiołu tak jak zwykle. Mam zasypaną szufladę i ruszt.

 

Nie powinno też być jakiś większych różnic w temperaturze spalania...

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Ciebie Piotrze, bo zaciekawiła mnie sprawa rusztu i spalania od góry.

Czy we wkładzie Antek 10 kW da się bezpiecznie zasłonić ruszt jakąś blachą? A może nie ma takiej potrzeby, bo jest regulowane zamknięcie dopływu powietrza przez ruszt i wystarczy je utrzymywać w pozycji zamkniętej?

Bo z tego co zrozumiałem, spalanie od góry można w każdym kominku uskuteczniać?

Mam tylko małą obawę, czy tak tani wkład wytrzyma takie temperatury - sam ruszt już po miesiącu palenia jest powyginany...

dolot z zewnątrz idzie przez popielnik w twoim antonim, zakrywać go jest nie do końca celowe.

swoją drogą powyginać ruszt w antku to chyba węglem musiałeś, albo zeszłorocznymi szyszkami, drzewem taki proces jest nieosiągalny w tak małym wkładzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jaką ?

Pozdrawiam.

 

Wysoką jak mniemam, można uzyskać temperaturę w palenisku na drewno. Ale zapewne to musi być dobre palenisko, aby taką wysoką uzyskaną temperaturę wytrzymało... Ciekawe ile % udziałowo nadmiaru powietrza jest przewidziane, aby uzyskać taką wysoką temperaturę?

Kto wie nich pisze, kto nie wie niech czyta co inni piszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że ciekawość was pożera ;).

No i doszliśmy drogi Foreście do twojego braku odpowiedzi na moje pytanie na forum "rakietowców".Więc odpowiem za ciebie:nie ma seryjnie produkowanych kotłów HG z komorą zał. bez płaszcza wodnego,bo jest to poważny problem związany z jego żywotnością ;) .

Mój kocioł(wiem zaraz napiszesz że mam wszystko najlepsze :o ),nie ma płaszcza, ma tyko pomiędzy komorą zał. a dopalającą płaszcz,ale zaizolowany płytą ceramiczną,jeśli popatrzycie na film z postu 153,to drugie palenisko jest z tego kotła :) .Popatrzcie dokładnie,kratka po kratce(przyciskać pauzę) da się zauważyć na wys. ok. 25 cm .nad rusztem po lewej stronie(tylko prawa jest chłodzona wodą) ciemny pasek szer. 3 cm.,to jest profil stalowy który trzyma górną krawędź cegieł szamotowych dolnej części tej ścianki oraz dolną krawędź,górnego rządka cegieł.To najsłabszy punkt,który niestety zlekceważyłem,co skutkuje po 1 sezonie grzewczym pierwszą naprawą,ponieważ ów profil prawie doszczętnie się przepalił=stopił,dodam że w tym miejscu nie panuje najwyższa temp.,to ok. 25 cm. nad rusztem i ok. 10 cm. na górną krawędzią gardzieli palnika.Jaka temp. może być w palniku,możecie się już sami domyśleć ;),szacuję na ok. 1300 st. i żeby nie być gołosłownym zrobię wam za kilka dni dokładny filmik :) ,teraz jadę od was odpocząć ;) w góry.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapewniam cię lecho*ski,że wszystkiego jeszcze nie widziałeś, jaką temp. można osiągnąć w palenisku na drewno ;)

Pozdrawiam.

A ja Cie zapewniam, ze w Antku nie da sie wygiac rusztu palac normalnym drewnem w normalnych kawalkach.

Aby to zrobic potrzeba pol wiadra wegla lub dwa wiadra szyszek, lub jakies super suche zrebki w ogromnych ilosciach.

Takze z calym szacunkiem, ale raczej Ty nie widziales jeszcze Antka, podobnie zreszta jak Bochusz.

Antek to wklad na rekreacyjna dzialeczke, swietnie sie tam sprawdza i raczej nigdzie indziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...