Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Guzmania Budowania


Guzmanka

Recommended Posts

A co do stawiania profili to mam parę zdjęć. Robili nam to fachowcy, ale nie ma w tym nic trudnego.

Zapytam się tylko męża na co zwrócić trzeba uwagę. Wiem, ze u nas czegoś nie zrobili - nie wyciszyli ścianek i jak się stąpie przy rogu to coś piszczy.

Jak zbiorę informację, to Tobie odpowiem.

A zdjęcia gdzieś na maila Tobie wysłać?

 

wysłałąm ci adres na priwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
witam,

 

bardzo bym prosił Panią Guzmank-e o kontakt w sprawie budowy. Sam prawdopodobnie wybiore ten projekt i miałbym do Pani pare pytan. Oto mój mail: [email protected], ew. PW

 

Serdecznie pozdrawiam, Mariusz

 

Witam, dzisiaj odpowiedziałam na Wasze pytania, mam nadzieję, że informacje będą wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was widzę ze dom już ku końcowi my też mamy się wprowadzić na wakacje do jeszcze nieskończonego domku i resztę dokończyć jak się będzie tam mieszkać,

to musi być super wprowadzić się do swojego upragnionego doku pozdrawiam!!

 

Oj tak, może to śmieszne, ale długo nie mogliśmy w to uwierzyć, że rzeczywiście już tu mieszkamy...

Inna sprawa, że mamy jeszcze dużo rzeczy niedokończonych, na pewno zupełnie innaczej jest, gdy wprowadza się do kompletnie zrobionego domu.

Przed nami jeszcze wiele spraw: kuchnia, kominek, taras, nie wspominając o ogrodzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 months później...

Po długiej przerwie zaglądam do Waszego dzienniki

niestety z powodu braku czasu bardzo dawno nie byłam na forum - od dwóch miesięcy mieszkamy w naszym DCP 180A-więc pracy mamy masę i czasu brakuje. Podziwiam Waszą determinację w dążeniu do uzyskania bdb parametrów izolacyjnych, my obecnie docieplamy nasz domek (styro w łatki 20cm) ale trochę boimy się zimy, wiadomo - okna obawiam się by nie było zbyt dużych strat ciepła. Jak Wy przeżyliście poprzednią zimę?

Poza tym to podobnie jak Wy będziemy się wykańczać podczas zamieszkiwania naszego domku, mamy do wykończenia schody, położenie płyt betonowych nad schodami, zrobienie łazienki na górze, elewacja i zagospodarowanie całej 0,5 ha działki.

Życzę wytrwałości i powodzenia Mirka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

My tez cierpimy na brak czasu. Dlatego dziennik taki ....zapuszczony.

Gratuluję wprowadzki!

 

A jak przeżyliśmy zimę? Hmm, no rachunki za gaz mogłyby być niższe. Dlatego zaczęliśmy walczyć o szczelność i dobre ocieplenie. Poza tym w garderobie nad garażem, na ścinie szczytowej w rogu zaczęła nam wychodzić pleśń. Sorry, ale nie po to braliśmy "dobrą" i "nie najtanią" ekipę, żeby nam ściany pleśniały!!!

Mam nadzieję, że po tych zmianach, w tym roku będzie lepiej.

Tej zimy będziemy również mieli kominek, chociaż nie planunemy specjalnie grzać nim domu, myślę, że podniesie od czasu do czasu temperaturę. A po drugie kominek - to było moje marzenie.

Rekuperator mieliśmy zakładany i regulowany w połowie lutego, więc specjalnie nie popracował zeszłej zimy.

Kombinowaliśmy z piecem, sprawdzaliśmy różne programy, mamy połącznie podłogówki na dole + łazienki do góry i grzejników. No i zastanawiamy się co zrobić, żeby w pokojach na piętrze, a szczególnie nad garażem było cieplej.

Zima to test. Mam nadzieję, że u Was przejdzie pomyślnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Do oczyszczalni nie mamy zastrzeżeń. Ostatnio mąż sprawdzał osady, sądziliśmy, że po roku używania trzeba będzie go opróżnić, ale my nie mamy osadów :)

Może dlatego, że regularnie używamy bakterii. Jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić jest to, że czasami -rzadko, jednak ją czuć. No ale chyba nie ma bezwonnych oczyszczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam serdecznie!

 

Gratuluję świetnego i tak sumiennie prowadzonego dziennika i fajnego domku! :)

My również planujemy budowę Montrealu. Początkowo myśleliśmy o Berlinie, jednak doszliśmy do wniosku, że jest troszkę za mały.

Na pewno zgłosimy się z prośbą o radę, muszę jednak najpierw dokładnie przestudiować Twój Dziennik i Komentarze szukają odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie. :)

 

A jak przeżyliśmy zimę? Hmm, no rachunki za gaz mogłyby być niższe.

 

Również myślimy o ogrzewaniu gazowym połączenie podłogówka+grzejniki.

Czy mogę dopytać jak mniej więcej wychodzi Was to kwotowo średnio/msc zimowy?

Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...