Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator Jan-Gaz opinie


Recommended Posts

Witam,

wentyle włączałem pojedynczo ale nie słyszałem różnicy w działaniu.

Niestety nie miałem dziś zbyt wiele czasu i nagrałem tylko działającego Janka 350 DC na 2 i 5 biegu.

Nagrywałem komórką z odległości około 50 cm od reku.

Praca na 2 biegu:

http://k003.kiwi6.com/hotlink/dcrd71b8r8/janek_350_dc_2bieg.mp4

Start i praca na 5 biegu:

http://k003.kiwi6.com/hotlink/7l2903sztf/janek_350_dc_5.mp4

Posłuchajcie proszę i dajcie znać czy tak jest ok czy coś nie tak z wentylami.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy to szumienie słychać tylko przy reku czy też przenosi się poprzez rury?

 

Szumu nie słychać. Jedyne co to jest problem z tym burczeniem.

Ale tak jak pisałem nie przenosi tak bardzo przez rury - choć trochę to słychać.

Mam sufit drewniany, który działa jak membrana i od drugiego biegu w górę słychać pracę reku praktycznie w całym domu.

Choć nie jest to takim problemem w ciągu dnia bo dochodzą inne dźwięki i tego nie słychać, to w nocy spać mogę tylko gdy reku jest ustawiony na minimum.

Myślę że zmiana posadowienia reku powinna pomóc.

Zrobię w weekend taką kanapkę - deska/wełna/deska/wełna/deska i na tym go postawię.

Powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób kanapki tylko centrala do serwisu.

To jest to samo buczenie jak w 500-tce którą montowałem niedawno.

 

Zauważ że to buczenie nie jest skutkiem wady mechanicznej, włącz na bieg 5 i wyłącz zasilanie, buczenie ustąpi mimo że wentyle dalej się kręcą .

 

Zastanawia mnie tylko dlaczego producent nie chce/potrafi tego wyeliminować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zastanawiam się jak wykombinować Jan-gaza w Poznaniu?

Przecież z Rzeszowa nie będą jechali do małego domku :(

Ja i mąż raczej z tych leworęcznych w sprawach samodzielnego montażu instalacji - gdyby jeszcze można było gdzieś podpatrzeć technologię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re Elfir

Jan-Gaza dostarczą Ci na drugi dzień roboczy kurierem w dowolne miejsce Polski - dopłata 86 zł :-)

Pod tym względem firma idealna - umawiam się tydzień do przodu, że reku ma być np. w środę około 12 na budowie w Tychach, i tak jest :-) Rekuperator jest prosty w montażu, każdy instalator sobie poradzi. Samodzielnie też jak najbardziej możecie go zamontować, od razu po przyjeździe na budowę włącza się wtyczkę i już chodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JG500DC drogi (6950netto +22% = 8479brutto- po rabacie 5% =8055, i buczy

to może brink large - 7074 (cena z allegro http://allegro.pl/rekuperator-brink-renovent-excellent-cala-polska-i1968521147.html)

ale JG 500m3/h brink400m3/h

 

zatem dla mnie - dom 300m2 powierzchni przy wysokości 2,7 parter 3 piętro- chyba za mały :(

 

może jakieś inne propozycje?

pozdrawiam

Edytowane przez kumar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Jan-gaza 500DC i niestety też mi buczy :( Na razie nie udało mi się zlokalizować przyczyny ale to buczenie jest cykliczne i przyśpiesza wraz ze zmiana biegu na wyższy - wygląda jakby coś wpadało w rezonans (obudowa wentylatora?). Mam jeszcze pytanie - czy jest możliwość odczytania temperatur (nawiewu, wywiewu, gwc) na wyświetlaczu sterownika? Przecież są zamontowane czujki i centrala wie gdzie jaka panuje temperatura. Dlaczego nie ma nigdzie tych informacji? No chyba, że ja nie umiem tego znaleźć w opcjach stęrownika. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500-tki dość dawno nie montowałem, ale faktem jest, że od około miesiąca w centralach prądu zmiennego Jan-Gaz montuje nowe, sprawniejsze wentylatory kilkuuzwojeniowe - w efekcie sprawność silnika bardzo wzrosła, ponieważ został wyeliminowany transformator. Nowe wentylatory posiadają też dwa wirniki, i są cichsze. Stąd pewnie podwyżka ceny. Z drugiej strony, w porównaniu do konkurencji o zbliżonych cenach, Jan-Gaz wypada znacznie lepiej. Dlatego w 90% moich instalacji zalecam i montuję właśnie te centrale. Klienci są zadowoleni z tych central, ja też - bo chodzą bezawaryjnie, a jak czasem jakaś pierdółka wyskoczy (raz się zdarzyło), to od razu cała firma staje na głowie by szybko pomóc - a nie odsyła do producenta w Szanghaju, jak coponiektórzy :-)

Edit:

Żeby było jasne - Jan-Gazy powstają w polskiej, rodzinnej firmie pod Rzeszowem, a w Chinach produkuje się szajsowate centrale sprzedawane na Allegro i supermarketach :-)

Edytowane przez Indiana_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż miło poczytać. A z tą firmą stojącą na głowie to aż łza się w oku kręci...

 

No ale to akurat prawda. Raz miałem uszkodzony potencjometr do sterowniak i dostałem go w ciągu 2 dni. Teraz zamawiałem reku dla mojego Brata. Zdecydował się na 420 DC z prostym sterowaniem. Problem polegała na tym że mielismy przeciągnietą tylko skrętkę komputerową do sterowanika. Jan Gaz przrobił sterowanie tak (przekaźniki) aby dało się tą skrętke wykorzystać a nie ciągnąć nowego kabla 5x1mm2. Przy czym nie wziął za to ani złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...