Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kurcze, nie wiem czy coś z tym się będzie dało zrobić, bo był i kominiarz, i panowie od kominka, nikt na to nic nie poradził :( Kominiarz mówił, że może rura doprowadzająca powietrze do kominka była za wąska, a kominkarze, że trzeba wolno otwierać dzrwiczki, żeby cug złapać, ale to nie skutkuje :(

Ta mozaika śliczna - ale ciekawe jak fugi ktoś czyści...

Przydało by mi się coś ciemnego na tej ścianie (i łatwo zmywalnego) , ale prawda jest taka, ze przez ten kominek to cały salon jest okopcony. Widać to szczególnie w rogach przy suficie :(

Trzeba będzie faktycznie jeszcze kogoś wezwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naberio i Ewo z Krakowa - gdzieś tu na FM piszą o górnym spalaniu w kominku. prosta metoda, a zrewolucjonizowała nasze palenie w kominku. jest teraz czysto i prawie bezobsługowo, o wiele mniej popiołu, no, czasami za gorąco, bo taki sposób palenia wyciska z drewna więcej niż tradycyjny. palimy tak od dwóch lat i nic się nie brudzi, a wcześniej i owszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jak jakiś rok-dwa lata temu sugerowałam kominek w kafelkach to mnie pogoniono :)

jak to często u nas bywa - za wcześnie.....

 

u Candice Olson większość kominków jest w mozaice lub płytkach, chociaż to raczej stare realizacje:

 

http://hgtv.sndimg.com/HGTV/2010/03/30/DP_Grubb-tile-fireplace_s3x4_lg.jpg

 

http://cdn.decorpad.com/photos/2008/10/13/edf66bf16807.jpg

 

http://www.fashionnine.com/wp-content/uploads/2012/09/Modern-Fireplaces-by-Candice-Olson_51.jpg

 

 

ja tez chciałam swój zamozaikować, ale koszt wyszedł kilkutysięczny za samą mozaikę przyzwoitą (chciałam aż do sufitu) i tylko dlatego zrezygnowałam.

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie się wydaje, że podobają nam się rzeczy, które już kiedyś gdzieś widzieliśmy (parafrazując "Rejs") :)

Podobnie jest z ogrodami - jak zaprojektuję mó jautorski nietypowy pomysł, to klient pyta czy mogę mu przesłać zdjęcie jak to wygląda w jakimś innym ogrodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Panie i Panowie,

 

Doradzcie proszę. Przedstawiam moją super profesjonalna wizualizacje :-)

To mój salon. Narazie jeszcze pusty, szary, ponury. Ale baza taka miała być. A teraz przyszedł czas na dalsze meblowanie.

Zakochalam się w witrynach Ikea z kolekcji Stockholm. I zrobiłam wizu skromną :-)

Powiedzcie co Wy na to. Mąż od razu odrzuca - bop kolor nie taki, bo nie pasuje itd.

A przecież na zoltych witrynach się nie skończy. Chce żeby tam było jeszcze sporo innych kolorowych dodatkow (poduszka, obrazy, fotel, galeria itd. itd.).

No i co Wy na to? Bo ja sama nie wiem. Witryny sa piękne, ale czy wpasują się? Jak myślicie?

witryna wizu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat tych witrynek nie czuję (z tej serii znacznie bardziej podobaja mi się drewniane, ale to już rzecz gustu wyłącznie), ale to ma szansę się udać. tylko wespół z witrynami zmieniłabym stolik kawowy na taki w kolorze nóżek tej witrynki. ten biało srebrny zupełnie mi nie pasuje (nawet bez witrynek :cool:)

 

Dzięki Duś. Stolik pewnie kiedyś będzie wymieniany, Póki co jest mega praktyczny dzięki kółkom. Mam małego szkraba, i mało powierzchni z dywanami (ten na zdjęciu jest jedyny), wiec w każdej chwili szybciutko jestem w stanie odjechać wszędzie ze stolikiem. Myślałam nawet żeby dokupić jeszcze jeden, bo na środku jest jakoś pusto. Ale to z czasem, jak już się umebluje salon nieco bardziej.

PS a o jakich =drewnbianych witrynkach Ty mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :)

 

Marcela_a Twój salon ma duży potencjał. Widzę na zdjęciu że idziesz w kierunku stylu industrialnego. ale generalnie nie wiem czy takie właśnie połączenie baaardzo wyraźnego żółtego da fajny efekt z czernią.

 

Myślałaś o trochę bardziej klasycznym stylu witrynek ,ale jednocześnie żeby były bardziej w stylu modern classic?

Wydaje mi się że lepiej pasować do twojego wnętrza będą witryny tego typu:

 

 

tu przesyłam linka do strony na której ją znalazłam.

http://www.ludwik-filip.pl/galerie/Zestawy_meblowe/Charms/index.php?img=24

 

Pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...