Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdecznie

Prosiłabym o pomoc w ustawieniu kanapy i dobraniu dodatków . Mieszkamy ponad rok i utknęłam. Salon jest nieustawny i nieprzytulny. "Przypadkowo" wydłuzyłam scianę pomiedzy salonem a kuchnią i teraz nie mogę na nią patrzeć.

Nie wiem jaka kanapa, jak ją ustawic. Gdzie powiesic jakies ocieplacze itd.

Po prostu nie mogę tego ruszyc z miejsca. 26.03.2016 047.jpg26.03.2016 006.jpg26.03.2016 050.jpg26.03.2016 051.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projekty.ign.com.pl/projekt_domu/m127_nowy_swiat/10069

Nie wiem czy to cos da . Sciana od strony kuchni wydłuzona o 1m . Okna przerzucone na stronę południową. W tej chwili jest juz pomalowane i mamy listwy. Wyglada to troszke lepiej. Chciałabym zbyrzyc sciane - dokładnie o metr ( wiecej sie nie da, ponieważ jest to scianka nośna ktora w oryginale miała 90cm ) Maz nie zgadza sie i ja wcale mu się nie dziwie:)

Jutro postaram sie wkleić zdjecia, które może bardziej oddadzą ogólny zarys pokoju.

Nie oczekuję gotowego rozwiazania. Chodzi mi o pomoc w dodatkach. Mały pokój jakos udało mi się urzadzic - ten mnie chyba przerasta ( przez nietrafione zmiany na etapie budowy)

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez zaga1
O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu na forum dziewczyny, które pewnie Ci zaraz świetnie doradzą, ale wrzucam moje 3 grosze: gdybym była na Twoim miejscu, postawiłabym szafkę tv i telewizor na ścianie, gdzie stoi choinka, a narożnik/sofy naprzeciw, czyli plecami do kuchni. Po lewej stronie może regały z książkami, może komoda z dużym lustrem. Myślę, że jak tylko pojawi się narożnik i dywan, to pokój momentalnie zyska na przytulności i pozwoli Ci nabrać lepszej perspektywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tu na forum dziewczyny, które pewnie Ci zaraz świetnie doradzą, ale wrzucam moje 3 grosze: gdybym była na Twoim miejscu, postawiłabym szafkę tv i telewizor na ścianie, gdzie stoi choinka, a narożnik/sofy naprzeciw, czyli plecami do kuchni. Po lewej stronie może regały z książkami, może komoda z dużym lustrem. Myślę, że jak tylko pojawi się narożnik i dywan, to pokój momentalnie zyska na przytulności i pozwoli Ci nabrać lepszej perspektywy.

 

Szafkę juz tam przestawiłam ( w miejsce choinki), ale M. się nie zgadza - nie ma tam podłaczeń tv - wszystkie kable są pod tynkiem na tej grafitowej sciance.

Mam zapomnieć o skuwaniu tynku. W ten sposób sofka musi stanąć tyłem lub bokiem do okna balkonowego by móc swobodnie cos obejrzec.

Taki układ tez mi sie podoba, ale nie mam wyjscia. Za 5 lat zrobię remont i zburzę scianę dzielącą kuchnię i salonik ( 26m) i zrobi się wiecej przestrzeni.

Przearanżuje tez kuchnię tak jak miała być pierwotnie. Wychodzi brak doświadczenia w budowie, pospiech w wyborze projektu itd..

Póki co muszę cos wycisnąć z tego co jest. Kolory są przekłamane ( stól ma piękny kolor, a na zdjeciu wpada w brzydką wiśnię)

Po zakupie czegos do siedzenia, marzyłaby mi sie tez lampa stojaca ( może trójnóg z drewna i jasnym lub ciemnym abażurem ).

Boję się zagracić tę niewielką przestrzeń. Co na sciany ? Jakas jedna duża kolorowa grafika ?

Nie wstawię nic przyypadkowego. Podłoga jest jaka jest bo mamy podłogówkę i za nic nie mogłam przekonać M. do wymarzonego drewna...:(

Bardzo dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 1 month później...
U nas przy trójce szkodników salono-jadalnia częściej przypomina plac zabaw.

http://images75.fotosik.pl/381/7301bf30a0f2b189med.jpg

 

http://images77.fotosik.pl/381/377466f8616eefdcmed.jpg

 

Osz, fantastyczna realizacja! Adaptacja z wizją, wnętrza do życia i mile dla oka :) W dodatku ten dach z panelami. Zazdraszczam okrutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam,

Mam pytanie apropo krzeseł czy do tego stołu i do salonu jako całości będą pasowały mi takie krzesła.Krzesła zakupione pierwotnie do tego stołu nie bardzo mi się podobały i po trzech latach je sprzedałam ;) Patrzyłam jeszcze krzesła z metalową nogą ale chyba nie za bardzo by tu pasowały. Dużo jest teraz mebli z jasnego drewna natomiast ja pomimo tego, że pewnie teraz urządziłabym salon w innych kolorach muszę być konsekwentna i pozostać przy ciemnym. Salon co prawda nie ma jeszcze docelowych mebli ponieważ ta ławeczka pod TV jest tymczasowa sprowadzona z sypialni. Dodatkowo w salonie jest jeszcze wysoka lampa biała na metalowych nogach. Jeszcze mam pytanie odnosnie koloru na scianie zmienilabym go poniewaz wydaje mi sie ze ten za bardzo nie pasuje. 1_max.jpg21706697_1656591501027491_1170831820_o.jpg21769020_1656591141027527_969600053_o.jpgD09-TXK_ULTRA-TX053-1-TK1089_hd_2,klOUwmSgV5WT59FE1Lmk1JudlPLGkc2vjNamjVaovkeXew.jpgIMG_20170904_202546.jpg

Edytowane przez gosiacz22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...