Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jestem tu nowa i nie potrafię dodać posty. Może ktoś mi pomoźe :) potrzebuję porady na temat płytek polerowanych masto grys i bianco. Czy ktoś kto juź dłużej je użytkuje może się wypowiedzieć na ich temat.

 

 

Jako nowa osoba przeczytaj wątek "najcześciej szukane tematy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonkaD

 

Pomysłodawcą projektu krzesła są Ray i Charles Eames, sławne małżeństwo amerykańskich architektów i projektantów. Krzesła obecnie produkuje firma Vitra i to jest jedyny producent oryginalnego krzesła zwanego Eames Plastic Chair. Tutaj trzeba zapłacić za światowy design i firmę.

Wszystkie inne krzesła jakie pewnie znalazłaś to produkty inspirowane oryginałem i one cenę mają znacznie bardziej przystępną, ale i jakość pewnie nie ta.

Nie wiem jakie krzesła ma Ariada. Ja mam inspirowane, bo nie stać mnie było na oryginalne...tę kasę wolę przeznaczyć na oryginalne perfumy:D

Ja kocham moje podróbki, a że nie siedziałam nigdy na oryginale (choć w Poznaniu od jakiegoś czasu jest sklep Vitra) to nie wiem czy są dużo gorzej wykonane, ja nie mam im nic do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonkaD, plastik jest twardy i nie uszkadza się bez powodu, również się nie rysuje (jak np. akrylowa wanna). Krzesło jest bardzo stabilne. Ja mam wszystkie z podłokietnikami i ten model jest mega wygodny, bez podłokietników nie jest takie szerokie i ja siedząc na nim miałam wrażenie, że trochę się można pobujać przód-tył (bez podłokietników ten odlew plastikowy nie jest taki stabilny jak w tym z podłokietnikami). Zapytaj Ariadę , bo ona ma oba modele i ma większe porównanie.

Ja kupowałam w sklepie stacjonarnym Torino Design w Poznaniu - tam utargowałam za 6 szt. lepszy rabat niż mogłam mieć w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stołu z MD jestem bardzo zadowolona. Krzesła nie są oryginalne. Oczywiście z podłokietnikami wygodniejsze, ale częściej siedzę na tych bez. Te i te są wygodne.

Mój salon i kuchnia inspirowane są wnętrzami z tego forum,mam kilku faworytów oraz przeglądałam mnóstwo stron wnętrzarskich (polecam houzz).

Edytowane przez adriado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonikaD, skorlaje juz Ci wszystko dokładnie opisała. Moje krzesła to niestety inspiracja, przyznaję, ze nie stać mnie na oryginały. Nie zmienia to faktu, ze i tak są wygodne. krzesła nie są wąskie, w sensie, ze tyłkowi nie brakuje więcej przestrzeni;) są zgrabne i dobrze wyglądaja w moim niewielkim salonie, jak również nie tworzą tłoku przy stole;) Zamówiliśmy na Allegro ze sklepu, w którym mąż wcześniej je oglądał (sklep jest w Płocku). Cena jest ok. 249 zł./szt.

 

 

Zastanawiam się nad tym bujanym, ale mogę mieć juz tłoczno w "salonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dziewczyny pomóżcie proszę. Śledzę forum już od dłuższego czasu i żałuję, że nie trafiłam tu wcześniej, teraz wiele rzeczy zrobiłabym inaczej, mieszkamy w nowym domu i borykam się z urządzeniem salonu. Obecnie utknęłam w martwym punkcie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif czegoś mi brakuje ale nie wiem czego :-( Podobają mi się szarości i żałuję, że mam ich tak mało. Chciałabym, żeby wnętrze było bardziej nowoczesne niż klasyczne. Nie mamy jeszcze kominka (zdjęcia i szafka – składzik zabawek :-( zasłaniają rury do kominka) Początkowo chciałam z prostą ramką z kamienia coś jak na zał. zdj. ścianka biała lub brązowa, teraz zastanawiam się czy nie zrobić bardziej nowocześnie np. ze stalową, w szarościach? No i zostaje ściana „rozpaczy” z TV – wszystko docelowo wylatuje. Jakie meble będą tam pasować? Białe, drewno, łączone? Inny kolor tą na ścianę? Jakieś dodatki? ....

Doradźcie co zrobić, żeby jakoś wszystko ze sobą grało i fajnie wyglądało. Poddaje się waszej ocenie (konstruktywnej oczywiście :-P) Ten pomarańcz to czasowo – jesiennie

IMG_3807.jpg

IMG_3814.jpg

IMG_3817.jpg

W753_V2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...