Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

Mieszkamy od roku, kawałek mojego salonu.

[ATTACH=CONFIG]217888[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]217890[/ATTACH]

 

OMG !!!:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

MAtko jakie piękne wnętrza ! ! ! ! Chyba zmienię styl swojego domu .A tak chciałam skandynawski... Pięknie mieszkacie! Sami projektowaliście?Cudo:popcorn: A łazienka jak wygląda? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

na ścianach brakuje mi obrazów (wiesza się je na wysokości wzroku, a nie pod sufitem - obniż te co masz, a "wypełnisz" ścianę).

jeśli chodzi o meble to poszłabym w kolorystykę którą już masz w jadalni. choć zupełnie nie wiem, jakie meble są wam potrzebe - czy tylko szafka rtv czy jakiś regał czy szafa.

 

Wiem że zdjęcia wyglądają nienaturalnie, ale zasłaniają dziury do instalacji kominka i nie mogę ich przewiesić :-( a że na razie w kasie pustki to kominek musi poczekać http://emotikona.pl/emotikony/pic/2placz.gif Może ew dodać jedno albo dwa niżej?

Mebli nie chcę dużo - szafka rtv, jakaś szafka lub półka wisząca, ew. mała komoda coś jak tu

171009.jpg

5077437010_14aa612100_oqq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pomóżcie proszę.

 

Masz bardzo dobrą bazę.

Trochę mam obawy o kolor ścian. To jaśmin? Bo wpada na zdjęciach w róż.

 

Moja propozycja:

 

1. większe lampy wiszące - teraz trochę giną. Brak oświetlenia nastrojowego - dodałabym lampy stołowe. Pusta ściana przy wykuszu to idealne miejsce na konsolę czy płytką komódkę. Najlepiej w kolorze dębu (taki jak stół). Abażur lampy czy kolorystyka plakatu nad konsolą może być zależna od pory roku.

 

http://images65.fotosik.pl/328/5c83c533f852a18e.jpg

 

2. Część ściany pomalować na szary, ciemny kolor, zostawiając ramkę z jasnej farby. Podwieszane szafki w kolorze dębu na rtv. Zamiast plafonu przy ścianie, system szynowy z reflektorkami ustawionymi pod różnymi kątami.

http://images62.fotosik.pl/328/0ebc40bbe420087a.jpg

Jeśli sofa ma rozkładane moduły, spróbowałabym ją odwrócić (by boczna część była od strony kominka) i wówczas w okolicach okna można dać fotel.

 

3. Zamiast kominka rozważyłabym nowoczesną, prostą kozę na szarym tle

http://images63.fotosik.pl/327/0335c8a50d20618a.jpg

Jak ma być kominek mozna rozważyć obłożenie go czarnym polerowanym kamieniem lub połyskliwymi płytkami

 

Dywan powinen być przed kanapą. Po co dywan pod kanapą, kiedy go nie widać?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adriado, napisz, proszę, czy jesteś zadowolona ze stołu. To manu z MD?

 

W Twoich wnętrzach widać inspiracje domem Efilo :), nie mylę się?;)

 

...

 

Ja też się przyłączam do wielbicielek twojego salonu. Mam pytanie odnośnie stołu- czy moge prosić o wymiary? Szczególnie długość i odstęp między nogami w środku (nie wiem czy wystarczajaco obrazowo piszę). Szukam stołu żeby swobodnie mieściło się 8 krzeseł i Twój mi na taki wygląda.

 

Zgóry dziękuje za odpowiedź.

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz bardzo dobrą bazę.

Trochę mam obawy o kolor ścian. To jaśmin? Bo wpada na zdjęciach w róż.

 

Moja propozycja:

 

1. większe lampy wiszące - teraz trochę giną. Brak oświetlenia nastrojowego - dodałabym lampy stołowe. Pusta ściana przy wykuszu to idealne miejsce na konsolę czy płytką komódkę. Najlepiej w kolorze dębu (taki jak stół). Abażur lampy czy kolorystyka plakatu nad konsolą może być zależna od pory roku.

 

Dziękuje :-)

Kolor ścian to Śnieżka dzika orchidea, nie jest różowa w rzeczywistości to taki bardzo delikatny jasny waniliowy, stąd moje obawy o połączenie go z szarością.

 

O systemie szynowym też ostatnio pomyśłałam bo ten plafon dobrze wyglądął tylko w mojej głowie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0wacko2.gif i chyba faktycznie takie rozwiązanie powinno wyglądac dobrze plus obniżenie lampy nad kanapą.

W rogu pod oknem zastanawiałam sie nad komodą albo regałem tylko boję się zagracić pokój - założenie to jak najmniej mebli (odwrót w drugą stronę po mieszkaniu ;-) )

 

 

[quote name=2. Część ściany pomalować na szary, ciemny kolor, zostawiając ramkę z jasnej farby. Podwieszane szafki w kolorze dębu na rtv. Zamiast plafonu przy ścianie, system szynowy z reflektorkami ustawionymi pod różnymi kątami.

http://images62.fotosik.pl/328/0ebc40bbe420087a.jpg

Jeśli sofa ma rozkładane moduły, spróbowałabym ją odwrócić (by boczna część była od strony kominka) i wówczas w okolicach okna można dać fotel.

 

3. Zamiast kominka rozważyłabym nowoczesną, prostą kozę na szarym tle

 

Jak ma być kominek mozna rozważyć obłożenie go czarnym polerowanym kamieniem lub połyskliwymi płytkami

 

Dywan powinen być przed kanapą. Po co dywan pod kanapą, kiedy go nie widać?

 

A może mniejszy szary dywan przed kanapą bo ten co mam jest bardzo duży jakieś 3x3,5

Edytowane przez abarma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze, co mi się nasunęło, to za wysoko zawieszone ''obrazy'', a raczej plakaty. I spróbowałabym ustawić stół równolegle do dłuższego boku narożnika.

Ścianka telewizyjna ma bardzo duży potencjał, bo nie ma tam, tak popularnego, ołtarzyka. Może spodobałaby Ci się długi, prosty regał tv, telewizor wiszący na ścianie, a obok niego duży, oryginalny obraz? Tam, gdzie wiszą dwa plakaty w ramkach, zawiesiłabym jakieś półki z książkami (których eksponowanie wreszcie wraca do łask):) i postawiłabym jakąś współczesną lampę podłogową, np. na trójnogu.

 

p.s. pisałam ta przeczytawszy poprzednią stronę. Nie zauważyłam, że już znaleźli się doradcy, którzy mają podobne pomysły :)

 

Jeśli nie chcesz zbyt dużo mebli, może w miejsce zaproponowanej konsoli dwie bardzo wysokie, proste w formie, identyczne donice z kwiatami doniczkowymi ?

Edytowane przez martahp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wasze sugestie http://emotikona.pl/emotikony/pic/flower.gif szczególnie zwizualizowane przez Elfir :-D.

Teraz mam o czym myśleć :-) Potwierdziłyście też niektóre sprawy, które rozważałam więc nie jest z moim urządzaniem tak zupełnie tragicznie ;-)

Pomysł z kozą mnie zaintrygował bo wcześniej wcale o tym nie myślałam ale instalacja jest na rozporowadzenie powietrza na piętro więc koza chyba odpada.

 

Tylko co z tym dywanem - wielkością i kolorem? http://emotikona.pl/emotikony/pic/0what.gif Wyciągnąć go nie mogę bo jest za duży i sięgnie aż pod tv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yes:

jak go "przytrzaśniesz" przednimi nogami kanapy to się nie będzie przesuwał.

'rtv

 

Wszystko racja. Tyle ze on mi i tak włazi pod tv i lezy na trasie wyjscia na taras a tu nie chce dywanu, z koleido polowy pod kanapą jakoś mi sie nie widzi :-( dywan przyjechał z poprzedniego mieszkania i go lubie ale chyba pora na zmianę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny pomóżcie proszę. Śledzę forum już od dłuższego czasu i żałuję, że nie trafiłam tu wcześniej, teraz wiele rzeczy zrobiłabym inaczej, mieszkamy w nowym domu i borykam się z urządzeniem salonu. Obecnie utknęłam w martwym punkcie http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif czegoś mi brakuje ale nie wiem czego :-( Podobają mi się szarości i żałuję, że mam ich tak mało. Chciałabym, żeby wnętrze było bardziej nowoczesne niż klasyczne. Nie mamy jeszcze kominka (zdjęcia i szafka – składzik zabawek :-( zasłaniają rury do kominka) Początkowo chciałam z prostą ramką z kamienia coś jak na zał. zdj. ścianka biała lub brązowa, teraz zastanawiam się czy nie zrobić bardziej nowocześnie np. ze stalową, w szarościach? No i zostaje ściana „rozpaczy” z TV – wszystko docelowo wylatuje. Jakie meble będą tam pasować? Białe, drewno, łączone? Inny kolor tą na ścianę? Jakieś dodatki? ....

Doradźcie co zrobić, żeby jakoś wszystko ze sobą grało i fajnie wyglądało. Poddaje się waszej ocenie (konstruktywnej oczywiście :-P) Ten pomarańcz to czasowo – jesiennie

 

abarma napisz mi w jakim kolorze masz rolety rzymskie?Zamawiałaś gdzieś lokalnie czy na necie? Bardzo ładnie wyglądają .Okna masz w złotym dębie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się przyłączam do wielbicielek twojego salonu. Mam pytanie odnośnie stołu- czy moge prosić o wymiary? Szczególnie długość i odstęp między nogami w środku (nie wiem czy wystarczajaco obrazowo piszę). Szukam stołu żeby swobodnie mieściło się 8 krzeseł i Twój mi na taki wygląda.

 

Zgóry dziękuje za odpowiedź.

Marta

 

Jeszcze raz poprosze jeśli to mozliwe o wymiary stołu.

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abarma napisz mi w jakim kolorze masz rolety rzymskie?Zamawiałaś gdzieś lokalnie czy na necie? Bardzo ładnie wyglądają .Okna masz w złotym dębie?

 

Kolor okien to winchester. Rolety zamamwiałam przez internet w Dekorii, na wymiar, kolor tkaniny to kość słoniowa. Ogólnie są ok, na pierwszy rzut oka wyglądają dobrze, ale jakość wykoniania pozostawia trochę do życzenia, nawet jak na niższą cenę, więcej pisałam w wątku o dekoracji okien.

Edytowane przez abarma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...