Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ogladam Wasze salony i podziwiam , tyle wlozonej pracy ,wyrzeczen , serca , pieniazkow,nie przespanych nocy i te ciagle dylematy i wybory...Chetnie pokazalabym swoj, ale dopiero mury stoja:-?:Koncepcje wystroju salonu na dzis mam, ale podejrzewam ,ze jak wybuduje juz dom to i mnie sie zmieni .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladam Wasze salony i podziwiam , tyle wlozonej pracy ,wyrzeczen , serca , pieniazkow,nie przespanych nocy i te ciagle dylematy i wybory...Chetnie pokazalabym swoj, ale dopiero mury stoja:-?:Koncepcje wystroju salonu na dzis mam, ale podejrzewam ,ze jak wybuduje juz dom to i mnie sie zmieni .

 

ale fajnie ,że jesteś przed ...teraz jest tyle możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ;) Oto mój skromny salon. Wiem, że Ikea, wiem, że niektórzy nie lubią, ale ja bardzo, poza tym to mój debiut w urządzaniu więc Ikea jest najbezpieczniejsza :) Dużo rzeczy jest do zmiany, ale póki co środki idą na inne rzeczy związane z końcem budowy, także muszę cierpliwie czekać na nowe sofy, fotel, stolik itp :) No i wnęka po schodami ;/ Zupełnie nie wiem co tam dać. Póki co jest tam kojec pieska oraz aktualnie cały zestaw pojazdów dla dzieci - od samochodziku po rowerki. Czekam na konstruktywna krytykę :)

 

5ad101fca3291217gen.jpg

 

061c13bb88e7fedfgen.jpg

 

3ccca6862d3c7b76gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hemnesy chętnie przygarnę. Piękne schody, też chciałabym pomalować moje na biało to znaczy częściowo jak u ciebie ale muszę brzydszą połówkę urobić.

Kolory ścian nie moje i te różowe zasłonki jakoś mi nie grają. Chyba z szarymi ścianami by się lepiej komponowały. Kominek taki zostanie? Czegoś mi tam brakuje. Ciężko będzie ci zagospodarować wygodnie przestrzeń przez te okna do samej ziemi, czy ja dobrze widzę że aż trzy? Dobrze przemyśl wybór kanapy żeby nie zagracić bo w tej chwili wygląda dość ciasno.

Edytowane przez Doriko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zankaaa co sie przejmujesz,jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma!! :DJeśli o krytykę chodzi to za dużo tam jest do zmiany żeby sie rozpisywać- jeśli chodzi o mnie oczywiście.Tak na szybko to na pewno te zasłonki....No koszmarne są po prostu.Kontakt na środku ściany pod lustrem tez nie robi wrażenia :no:Meble nie są złe tylko to co je otacza jest nie najlepsze.To tyle z mojego punktu widzenia:p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zankaaa ma pytanko.

Chodzi mi o schody, możesz zdradzić kto Ci je robił i ile takie kosztują (jak nie chcesz publicznie3 to napisz na priv).

Masz schody przypasowane do małego otworu w suficie, ja mam właśnie taki problem i szukam najlepszego rozwiazania.

 

Co do salonu to mi się podobają kolory są neutralne, stonowane.

Co za płytki masz na podłodze? przypadkiem nie Arkesię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ;) Oto mój skromny salon. Wiem, że Ikea, No i wnęka po schodami ;/ Zupełnie nie wiem co tam dać. Czekam na konstruktywna krytykę :)

 

pod schodami... nic nie dawaj szkoda stracic lekkość - pies i rowerki - na razie - jak mus, to mus....

na razie salon wyglada jakby mieszkały tam małe dziewczynki: pudełeczka na półkach...... Wszystko różowe powinno zniknąć na pewno zasłony (oddaj córeczce) i to cos nad kanapą.

Trudne jest to ustawienie z trzema oknami tarasowymi. Kanapę dałabym tam gdzie tv z półkami a tv tam gdzie kanapa.... i tak i tak niewygodnie do ogladania - chyba.

a witryną mogłaby być blizej jadalni, a półkę na ksiązki albo córce daj albo gdzies oddzielnie ustaw - ale z książkami nie pudełeczkami i zabawkami

powodzenia!

 

i jeszcze ta ciemniejsza ściana...- zawsze można przemalować na jasny kolor!

Edytowane przez ave!
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie opinie i proszę o więcej, Nawet te najbardziej krytykujące :) Potrzebuję motywacji i pomocy do zmian. Zasłonki też ostatnio mnie uwierają :) Chociaż w realu nie są aż tak różowe (na zdjęciu pada na nie światło wyjaskrawiając je), te 3 okna są moją zmorą - w projekcie są dwa, ale mąż chce w przyszłości (baaardzo dalekiej) taras zimowy i właśnie po to to 3 okno. Kuchnia i jadalnia też zostały zmienione powiększone poprzez usunięcie jednego pokoju na dole. A to rzut parteru pierwotny:

 

[ATTACH=CONFIG]256095[/ATTACH]

 

Wracając do okien - nie potrafię znaleźć niczego fajnego do nich bo wszystko co ładne x duże 3 = majątek. Najbardziej podobając mi się rolety rzymskie montowane na oknie w kolorze beż/brąz/ecru.

Jeśli chodzi o nowe sofy - mąż upiera się o narożnik ektorp, ja nie jestem przekonana (za duży) jak już to bardziej kombinacja ektorp 3+2+1. Układ jet trudny (kominek na środku wszystko psuje), ale do ogarnięcia. Gniazdko pod tym dziwnym obrazem :) to rzeczywiście pomysł męża żeby tam był TV, ale to bardzo niewygodne miejsce na TV a gniazdko zostało.

 

Ręce załamuje nad tym salonem, podoba mi się styl trochę skandynawski, trochę shabby, ale póki co to ani to ani to i funkcjonalność też słaba ;/

Proszę o więcej, może dzięki Waszym uwagom stworzę coś fajnego.

 

Acha, odnośnie schodów - są dębowe, kosztowały 13 tys wraz z parapetami dębowymi sztuk 4. Robił nam stolarz z Raciborza chyba? Muszę męża dopytać o numer tel do niego jak ktoś chętny.

A płytki to Milo Storm bianco lapato 60x60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zankaaa skoro prosisz to piszę :rolleyes: Schody i hemnes są super i pasują do siebie. Również ektorp będzie tam dobrze pasował. Narożnik może być fajnym rozwiązaniem , jeśli nie będzie za duży. Na pewno zajmie mniej miejsca niż 3+2+1. Płytki są fajną bazą , ale już ten kolor ścian zupełnie tu nie pasuje. Zdecydowanie lepiej wyglądałby biały , również kominek. Kontakt za kanapą da się przenieść niżej ( choć nie bezboleśnie:rolleyes:). Zdecydowanie do wymiany : zasłonki i ta ramka nad kanapą. Pod schodami zostaw wolną przestrzeń , właśnie na rzeczy dla dzieci. Jakiś stoliczek , krzesełko do karmienia czy pudło z zabawkami. Czasami mam wrażenie , że wielu ludzi zapomina , że dzieci są tak samo ważne w naszych domach jak my a dom to nie muzeum .Oczywiście trzeba pilnować porządku , ale kilka zabawek tu i tam tworzy przytulny , rodzinny klimat . Reasumując trzymaj się Ikei jęśli Ci się podoba , również w dodatkach. Dobrze kombinujesz z meblami . Nie kombinuj z dodatkami. Jeśli nie masz pojęcia co do czego pasuje zajrzyj do sklepu czy na stronę internetową. Pozdrawiam . Fanka hemnesa i ektorpa:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe widzę że mamy wiele wspólnego. Białe Hemnesy do salonu mi się marzą o schodach już mówiłam a teraz jeszcze cegła na kominek, tylko ściany chcę w jakiejś ocieplonej szarości. Ale ja muszę jeszcze wszystko wymarudzić u męża. On co prawda swojej wizji nie ma ale moje mu się nie podobają :(

 

Co do układu salonu to dałabym narożnik w okolice schodów a telewizor na ścianę pomiędzy oknami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kominek już mi się podoba :rolleyes: Jeśli w salonie ma być również stół , jak na rzutach, to sprawa kanapy byłaby bardziej skomplikowana. Do wszystkiego musi być swobodny dostęp. Pomyśl gdzie dokładnie miałby stać stół i jak duży będzie . Wielkość kanapy i jej kształt wybierz potem. Edytowane przez kameon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stół już jest (oczywiście tymczasowy ze starego mieszkania) w jadalni :) Jadalnia jest za kominkiem (pierwotnie tam była kuchnia w projekcie, ale przesunęliśmy ja dalej kosztem pokoju.

 

Acha jeszcze nie mamy listew przypodłogowych, a maja być białe 6 cm.

 

068084b639043f7egen.jpg

 

72d5f80f9e380184.jpg

 

Jak kogoś interesuje nr do stolarza od schodów to proszę na priv :)

Edytowane przez zankaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...