Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

Na ten moment, wg. mnie masz słabo podzieloną przestrzeń na strefy (wypoczynek z TV i jadalnia). Obie się przeplatają.

Sporo miejsca jest niezagospodarowane.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "fundusze ograniczone"? Coś trzeba by było kupić.

Np. czy inna kanapa wchodzi w grę?

 

Bo zaczęłabym od przestawienia mebli. W pierwszej kolejności stworzenie strefy wypoczynkowej. Szafkę z telewizorem postawiłabym na przeciwległej ścianie (tam gdzie stoi kanapa), a kanapę odwróconą (wypadnie na środku pokoju). Za kanapą np. konsola.

Stół odwrotnie. Ten akurat bym zostawiła. Ma oryginalny kształt i wygląda solidnie. Wystarczy pomalować i dobrać krzesła.

Usunęłabym komódkę (ściana między wejściami) - tam lustro lub spory obraz. Teraz blokuje przejścia i niezbyt to wygląda.

Zostałaby do zagospodarowania ściana po szafce TV - jak ulał na komodę.

Na szybko wyglądałoby tak:

plan.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na ten moment, wg. mnie masz słabo podzieloną przestrzeń na strefy (wypoczynek z TV i jadalnia). Obie się przeplatają.

Sporo miejsca jest niezagospodarowane.

Nie wiem co masz na myśli pisząc "fundusze ograniczone"? Coś trzeba by było kupić.

Np. czy inna kanapa wchodzi w grę?

 

Bo zaczęłabym od przestawienia mebli. W pierwszej kolejności stworzenie strefy wypoczynkowej. Szafkę z telewizorem postawiłabym na przeciwległej ścianie (tam gdzie stoi kanapa), a kanapę odwróconą (wypadnie na środku pokoju). Za kanapą np. konsola.

Stół odwrotnie. Ten akurat bym zostawiła. Ma oryginalny kształt i wygląda solidnie. Wystarczy pomalować i dobrać krzesła.

Usunęłabym komódkę (ściana między wejściami) - tam lustro lub spory obraz. Teraz blokuje przejścia i niezbyt to wygląda.

Zostałaby do zagospodarowania ściana po szafce TV - jak ulał na komodę.

Na szybko wyglądałoby tak:

[ATTACH=CONFIG]346810[/ATTACH]

 

to chyba dobra propozycja- w ten sposób swobodniej będzie przechodzić się w stronę wyjścia na taras. nie będzie się przeszkadzało oglądającym TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł Marduka. Co do stołu - jeśli coś przemalować, to tylko nogi - na biało a blat zostawić drewniany. Krzesła te przyszłe mogą być nawet w stylu eamsów. Komódka ze ścianki przy kuchni- pożegnałabym się bez żalu.

Spróbuj przestawić mebelki wg koncecpji Marduk. pokaż zdjęcia - myślę, że dalsze doradzanie dotyczyło będzie tylko szczegółów :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko te zmiany wymagają rycia ścian, bo trzeba inaczej rozprowadzić kable pod TV.

 

Moim zdaniem tu przede wszystkim potrzeba innej skali mebli np. większej szafki rtv.

Poza tym kuchnia wygląda dość klasycznie (cegiełki, fronty) i lakierowana prosta szafka TV trochę się z tym kłoci - w przeciwieństwie do stołu.

Ścianę TV można też zaakcentować np. ciemniejszym kolorem

 

Krzesła można na olx kupić używane, równie klasyczne i uszyć do nich gładkie pokrowce z materiału w typie lnu.

 

Narożnik zamieniłabym na dwie kanapy.

 

Inspiracja:

http://galeriaprojektow.pl/images/188/24374_wnetrza1_za_dom_w_oregonie_3_ce.jpg

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inspiracja:

http://galeriaprojektow.pl/images/188/24374_wnetrza1_za_dom_w_oregonie_3_ce.jpg

 

Ta inspiracja jest ok dla innej powierzchni. Tu mamy znacznie większą.

Co do kucia .... hm .... coś za coś. Inaczej nieustająca ekstaza ze źle rozplanowanym pomieszczeniem i żadne cuda na kiju szafkowe nie pomogą. Tak uważam.

Zresztą - co to jest kucie? Raz i po bólu. Żyrandol (nad stołem) też do przewieszenia.

Gorzej jak spory wysiłek z budową (czy zakupem) domu - a to jest po zbóju akcja - ma cierpieć z powodu doopereli. Wyżyłowali się i co? Kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety - dlatego zawsze powtarzam, by zanim się kupi projekt gotowy, najpierw nanieść na plan meble, by zobaczyć czy wnętrza są w ogóle ustawne, albo aby nanieść zmiany w czasie adaptacji w ustawieniu ścian lub okien.

 

Podejrzewam, że to jakiś projekt Archonu - a oni mają do wielu projektów wizualizacje porobione.

 

Kanapę można odstawić od ściany i z tyłu ustawić biblioteczkę lub kredens.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... zawsze powtarzam, by zanim się kupi projekt gotowy, najpierw nanieść na plan meble, by zobaczyć czy wnętrza są w ogóle ustawne, albo aby nanieść zmiany w czasie adaptacji w ustawieniu ścian lub okien.

 

...

 

Dokładnie tak. Cenna uwaga.

Obecnie jeśli chodzi o nowo budowane domy - mam wrażenie jakbym cofnęła się do PRLu. Wtedy też w każdym mieszkaniu (o identycznym układzie) królowały identyczne meble. Odnoszę wrażenie, że zmysł aranżacyjny nie jest naszą jako nacji, najmocniejszą stroną. Coś przerobić, dodać własnego? Ciężko.

I jeszcze jedno - napisane zostało szafa, ma fabryczne uchwyty - to szafa i uchwyty zostają. Czasami wystarczy zmienić gałki, pomalować luz z szafy zrobić komodę. Ale to never!

 

Pasjami lubię czytać o s"hakowaniu" różnych mebli.

Mamy wyobraźnię - nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko trzeba chcieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jesli chodzi o kucie scian to odpada - tak zaplanowalismy rozmieszczenie tv. Tez myslalam o szafce tv ze powinna byc wieksza inie lakierowana ale nie moglam nic jakos wtedy dobrac. Jesli chodzi o kanape to tez zastanawialam sie nad dwoma lub jedna + fotel . Oczywiscie komode mam zamiar usunac - choc nie przeszkadza przy przechodzeniu. Jednak wolalabym cos innego. Chcialabym miec taka podstawowa baze aby moc dobierac dodatki w zaleznosci od pory roku czy uroczystosci. Proponujecie aby sciane rv podkreslic ciemnym kolorem czy tak ciemnym jak jest filar czy raczej cos posredniego? Wczesniej myslam o jasnej -naturalnej cegle ale nie wiem czy to dobry pomysl. Dziekuje za propozycje zmian :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz cegły gdzie indziej, to będzie takim dodatkiem "od czapy".

Zmiana koloru ścian przynajmniej nie pociąga za sobą duzych wydatków.

 

Moim zdaniem musisz się zdecydować jaki w ogóle chcesz mieć styl i czy będzie on pasował do kuchni otwartej na salon.

Stolik kawowy dobierz stylem do stołu jadalnianego.

Odsuń kanapę od ściany.

 

Spójrz jak kolor i dywan zmienia proporcje wnętrza:

http://images76.fotosik.pl/335/3d42fccab4b99e78.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziekuje Elfir. Masz racje z ceglą. W projekcie mamy obok kanapy kominek i tam planowalam wykorzystac troche cegly. Ale na to musze uzbierac fundusze. Twoja propozycja jest bardzo ciekawa i rzeczywiscie zmienia salon. Czy uwazasz ze lepiej jak zaslony z tarasu i okna laczalą się?

Jesli chodzi o styl to chcialabym zeby wszystko razem stanowilo spójną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , uważam, że dobrze, kiedy się łączą. Bo inaczej zostaje ci wąski pasek ściany między oknami, z którym nie wiadomo co zrobić.

 

Z tym kominkiem - nie będzie przeszkadzał w ustawieniu kanapy?

Bo jak wprowadzisz cegłę na kominku, to można i w innym miejscu.

 

Najlepiej abyś znalazła w necie inspirację salonu do jakiego dążysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wtedy kanapa bedzie musiala stac plecami do okna ,ale to narazie tylko w sferze planow. Najlatwiej bedzie mi w tej chwili zmienic te rzeczy ktore zaproponowalas. Oczywiscie nie wszystko jednoczesnie. Jednak dobrze jest jak ktos swiezym okiem spojrzy na wnetrze. Jest wiele pieknych aranzacji tylko nie wiem czy cos co fajnie wyglada w inspiracji bedzie u mnie pasowalo. Chyba nie mam takiej wyobrazni i ciezko mi to idzie. Dziekuję za każdą sugestię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy jedna(krotsza niz teraz ) stoi tak jak do tej pory a druga lub fotel tylem do wejscia lub pod oknem. Ale poki co kominka nie bedzie wiec jak uzbieram fundusze to wymienie kanape. Naroznik byl kupiony do poprzedniego domu a ze jak sie przeprowadzalismy do nowego to zabralismy te meble ktore mielismy. Nie na wszystko starczylo juz pieniedzy niestety. Czytajac Wasze rady i oglądaajac metamorfozy widzę że można zmienić wnętrze dodatkami, prostymi trikami. Ale nie każdy ma taki zmysl do urządzania jak Ty Elfir.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolory ci się podobają? Chcesz mieć salon w kolorach które lubią obcy tobie ludzie?

Pokazałam zestawienie turkusu i maliny, ale możesz wybrać oliwkę, beże, granat. W czym się dobrze czujesz?

 

Ja bym nogi stołu zostawiła. Tobie potrzebne są masywne meble do zapełnienia przestrzeni.

 

Musisz się zdecydować na konkretny styl. Bo określenie " aby tworzyło spójną całość" nie oznacza nic.

Na zdjęciach kuchni prawie wcale nie widać. Ona jest biała czy waniliowa?

 

Możesz pójść w te klimaty:

http://czasnawnetrze.pl/mieszkanie-i-dom/inspiracje-wnetrz/17195-cieply-dom-w-stylu-skandynawskim-i-prowansalskim

 

Chyba są dość proste do naśladowania.

 

Moim zdaniem z czasem warto wymienić lampy. Te są takie zimne.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jesli chodzi o kucie scian to odpada - tak zaplanowalismy rozmieszczenie tv. Tez myslalam o szafce tv ze powinna byc wieksza inie lakierowana ale nie moglam nic jakos wtedy dobrac. Jesli chodzi o kanape to tez zastanawialam sie nad dwoma lub jedna + fotel . Oczywiscie komode mam zamiar usunac - choc nie przeszkadza przy przechodzeniu. Jednak wolalabym cos innego. Chcialabym miec taka podstawowa baze aby moc dobierac dodatki w zaleznosci od pory roku czy uroczystosci. Proponujecie aby sciane rv podkreslic ciemnym kolorem czy tak ciemnym jak jest filar czy raczej cos posredniego? Wczesniej myslam o jasnej -naturalnej cegle ale nie wiem czy to dobry pomysl. Dziekuje za propozycje zmian :)

 

Tak myslałam, że skoro łatwiej było półkę znieść do piwnicy niz powiesić to kucie ścian będzie na poziomie rozbicia atomu :p

 

Baza to jest poprawny podział przestrzeni - wszystko potem pasuje. Inaczej to jak zmiana sukienki przy krzywych nogach (zamiast założyć spodnie).

Zabiegi iluzji to tylko sztuczka dla dobrego pierwszego wrażenia. Podstawy tj. np odległość odbiornika tv od miejsca ogladania jest za duża pozostaną nieprawidłowe jak były. Oraz nakładanie się stref.

Ale .... jednemu podoba się córka innemu teściowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuję pomocy :/ Mam salon z ciemną podłogą przykrytą prawie w całości białym shaggyim, brązowy skórzany narożnik i drewniane żaluzje w brązie, na suficie belki brązowe. Ogólnie zimno i ciemno i wymyśliłam sobie, że przemaluje belki na biało i kupię takie meble:

http://www.edinos.pl/img/regal-inelod3-kolory.jpg

http://f.allegroimg.pl/s400/07/58/38/38/39/5838383935

http://www.edinos.pl/img/komoda-inelod8.jpg

http://www.edinos.pl/img/biurko-inelox6-kolory.jpg - meble są z białej płyty laminowanej z filmami malatoninowymi, czy to dobrze? Czy taka płyta nie chłonie brudu i "nie do odmycia" później jest?

+ kolorowe krzesło http://img07.allegroimg.pl/photos/or.../60/5889616045

 

a na ścianach ramy czarne i złote jak tu: http://akcs1.m3.pl/gfx/_zdjecia_wspo...3873546239.jpg

 

dodatkowo będzie lampa na srewnianym trójnogu i myślałam aby wydzielić kącik dla dziecka z matą czarno-białą na podłodze i kawałkiem ściany tablicowej czarnej.

 

Czy dobrze to poukładałam? poproszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...