Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

Tak już na to sam wpadłem po drugim pytaniu że w Irlandii może być inaczej :)

 

;)

 

W Irlandii najczesciej jest to dziura w scianie idaca bezposrednio na zewnatrz. Reku i inne takie w domach standardowych raczej nie istnieje.

Ja mam tak samo jak Rokoko - dziura w scianie - kratka wewnatrz i kratka na zewnatrz - wentylacja bezposrednia;)

 

kratka w sypialn&#105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki efilo - wybawicielu :)

Odaro-- jest dokładnie tak, jak mówi mayadaski - wentylacja bezpośrednia (człowiek się uczy całe życie) :)

katawoj - właśnie przejrzałam polską stronę Duluxa - faktycznie - jasny beż jest bardzo podobny do koloru w moim salonie. A wydawałoby się, że będą mieli we wszystkich krajach takie same kolory ;) Mimo wszystko - przepraszam za nieświadome wprowadzanie w błąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nasz stary salon (urządzany 6 lat temu) a nowy w domku będzie za rok :wiggle:

 

http://images47.fotosik.pl/310/1efd9f8afd997673med.jpg

 

Pamiętasz może jakiej firmy jest ten narożnik. Oglądałam go kiedyś w sklepie, ale ostatnio już go nie mieli w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie problem w tym że nie pamiętam, my kupilismy go w Agacie w katowicach, a teraz chcielibyśmy dokupić coś jeszcze do tego naroznika i niestey nie moge sobie przypomniec co to była za firma. Jeste niezniszczalny i po 5 latcach uzytkowania wygląda i funcjonuje jak nowy (to skóra więc tylko szare mydło z wodą i do dzis jest piękny). Jakbyś znalazła co to za firma to daj znać proszę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriang zaglądasz do tego wątku jeszcze.

 

Napisz więcej szczegółów jak zrobić oświetlenie jak na tym zdjęciu.

 

Pisałeś że chętnie odpowiesz :)

 

 

Przepraszam, za brak odpowiedzi ale wyjeżdżałem i czasu mi trochę brakowało...

Oświetlenie jest na ledach. Sufit na taśmie RGB jak dobrze pamiętam to 17m do tego sterownik i zasilacze 2x po chyba 150w mogę sprawdzić jeśli będzie potrzeba. Taśmę led przyklejałem do profilu na który najpierw nakleiłem taśmę izolacyjną (nie jest to konieczne). Odległość taśmy od sufitu to ok 8-9cm. Zasilanie podane jest z dwóch stron aby stworzyć równomierne oświetlenie. Jeżeli byśmy podłączyli zasilanie tylko z jednej strony to na końcu taśmy (mówię tu o 17m) byśmy prawie nie zobaczyli światła;) Jeżeli chodzi o wymiary to wnęka miedzy sufitem a podwieszeniem to 3cm u wysokość sufitu podwieszanego to 9cm. Koszt jak dobrze pamiętam to tasma rgb, zasilacz, sterownik = 1000zł. Powiem tak... używałem przez kilka tygodni teraz używam lampki z IKEA za 100zł:) za to bardzo fajna sprawa na imprezki... taka mała dyskoteka.

 

Ściana również na led-ach. Konstrukcja z profili 80, później płyta gk i tapeta. Od ściany "odstaje" ok 9cm i wnęka gdzie również znajduje się taśma led (jednobarwna biała zimna) to tez ok 9cm. Fajny efekt w nocy tylko jedno ale.... odbija mi się poświata od oświetlenia w telewizorze i trzeba mocno ściemnić bo inaczej nie idze oglądać tv;p

 

A teraz moja rada. Jeżeli robisz oświetlenie na ledach chyba nie warto przepłacać za RGB bo....

- są 2 razy droższe

- a wiec zasilacz też droższy a dobry trochę kosztuje

- trzeba dokupić sterownik

- i o ile używam tego oświetlenie to przeważnie w kolorze białym inny po prostu mnie męczy no chyba, że impreza 1x w tygodniu organizujecie (ale pewnie i tak dla imprezowiczów znudzi;p)

 

Jeżeli bym długo nie odpowiadał to mail [email protected] pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Podłoga fajna - ta ciemna. To panele?

Reszta - jak dla mnie za duże bogactwo form i wzorów.

to panele

Agulko, czy firany są z Wisanu?

tak

Barto, dla mnie bomba!

 

Inzynier karwowski wiecznie zywy:-)

 

 

Narożnik na razie musi taki zostać:cry::cry::cry: Tv też tymczasowe, kiedys będzie wisiał nad komodą

 

Inzynier karwowski wiecznie żywy:-)

 

Cekin to było nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściana również na led-ach. Konstrukcja z profili 80, później płyta gk i tapeta. Od ściany "odstaje" ok 9cm i wnęka gdzie również znajduje się taśma led (jednobarwna biała zimna) to tez ok 9cm. Fajny efekt w nocy tylko jedno ale.... odbija mi się poświata od oświetlenia w telewizorze i trzeba mocno ściemnić bo inaczej nie idze oglądać tv;p

 

Jeżeli bym długo nie odpowiadał to mail [email protected] pzdr

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Ta ścianka po bokach jest jakoś zamknięta. Jeżeli tak to w jaki sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

IgorCelina, Anulka, Joliska - super - styl, konsekwencja, po prostu perełki - gratulacje za pójście na przekór pędowi do zabudowy gk i wszechobecnych reflektorków..

A mój faworyt to Mymyk :rolleyes:- przytulny , słoneczny, rodzinny salon - bardzo ciepła atmosfera! osobiście dałabym bardziej jednolitą podłogę (deski?) ale tak czy inaczej Twój salon to dla mnie nr1! Mam nadzieje, ze moj tez wyjdzie taki cieplutki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...