Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale warto! Struktura drewna wyczuwalna pod stopami, 4-stronna v-fuga, są ciepłe (cudnie nagrzewają się od rurek ogrzewania biegnących pod nimi czy pod wpływem słońca) i to wrażenie. Bezcenne :D

 

joliska, zastanawiam się nad panelami, a też będę mieć ogrzewanie podłogowe - nie bałaś się strat ciepła? Nic się z panelami nie dzieje? (drewno podobno "pracuje" przy zmianie temperatur). Straszą też, że dużo ciepła się marnuje, bo panele nie "oddaja" ciepła tak jak płytki... Czy masz może jakieś obiekcje co do paneli na podłogówce czy szczerze polecasz? była na panelach jakaś adnotacja, że mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj uzyskam pomoc. Szukam kanapy skórzanej, co prawda do kuchni, ale przecież w pokojach też miewacie skórę. W zasadzie chciałabym aby był to narożnik. Jedna ściana ma wymiar 245 cm a druga 200 cm, chciałabym aby oparcie zajmowało jak najmniej miejsca, aby zwiększyć płaszczyznę do siedzenia:) Może coś takiego, tyle, że w wersji narożnikowej: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c30c92abab721ac8.html

Może ktoś potrafi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha :( a już miałam nadzieję!

 

NABERIA

 

te np. można na podłogówce: http://www.leroymerlin.pl/produkty/panel-podlogowy-country-style-classen-dekor-dab-alaska,1103734572,1177422764.html , pewnie jakieś inne tez się znajdą. Te akurat są super, mamy je od 4 lat i do domu teraz tez kupimy - nic na nich nie widać, nawet smug po myciu a struktura drewna daje efekt naprawdę drewnianej podłogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efilo,

ale to nie był głos w dyskusji, jak za 20 PLN zmienić wnętrze, ale odpowiedź na powyższe stwierdzenie jakoby szarości były nudne :)

 

sorki

zafiksowałam się

 

a wersji nie ma co porównywać na zdjęciach bo na wersji ciepłej jest słoneczna pogoda i zupełnie inaczej jest oddane pomieszczenie przez to. no i przyznaje - turkus klasa sama w sobie choc ja bym chyba jednak wybrala wersje energetyczną :)

 

 

 

a a propos wklejonej propozycji admina już wiem co mam zrobić w sypialni - ciemne ściany, ciężkie meble i mięsiste tkaniny :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joliska, zastanawiam się nad panelami, a też będę mieć ogrzewanie podłogowe - nie bałaś się strat ciepła? Nic się z panelami nie dzieje? (drewno podobno "pracuje" przy zmianie temperatur). Straszą też, że dużo ciepła się marnuje, bo panele nie "oddaja" ciepła tak jak płytki... Czy masz może jakieś obiekcje co do paneli na podłogówce czy szczerze polecasz? była na panelach jakaś adnotacja, że mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe?

 

Balterio to panele laminowane a nie drewniane - nadają się bez problemów na podłogówkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się z tym 'marnowanym' ;) ciepłem dzieje? zastanawiałaś sie? :D

 

Panele układa się na specjalnych papierowych podkładach.

 

Efilo, chodziło mi o to, że ciepło jest kumulowane przez panele podłogowe – bo gorzej przewodzą ciepło. Płytki lepiej przewodzą i oddaja ciepło, dlatego są cześciej stosowane na ogrzewanie podłowowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panele drewniane, np. baltic woods czy kahrs są również dedykowane do podłogówki

 

naberia

to że gorzej przewodzą nie oznacza że ciepło się 'marnuje' - moja uwaga odnosiła się dokładnie do tego twojego stwierdzenia które jest kuriozalne samo w sobie a nie do wyższości ceramiki nad drewnem przy podlogówce.

swoją drogą w całym domu mam podlogówkę, w tym 100m2 parkietu i nie ma różnicy w temperaturze pomiędzy pomieszczeniami. no może poza sypialnią córki ale ona po prostu została spieprzona przez instalatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... to ja juz nic nie rozumiem :(

O co chodzi z tymi panelami? Bałam się, że właśnie trzeba będzie np dawać wyższą temperaturę na piecu aby było cieplej... Czyli tak nie będzie?

Kurcze, wolałabym jakieś panele niż płytki...

Dziękuję Wam dziewczyny :)

Edytowane przez naberia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...