Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dopuser - a mnie się podoba. Może pozmieniałabym kilka rzeczy.... Lubię meble dębowe... Sama mam takie.... ale moda się zmienia i gusta też, i opatrzyły mi się też... Został do salonu komplet skórzany z Klera i .... wszystko będzie do wymiany... Ale o mnie nie teraz...

Wiem, że tapicerkę masz dwu letnią, a to znowu wiąże się z kosztami... Kiedyś takie obicia były szałem i to wcale nie za Gierka... a skoro jest dobre i nie masz nadmiaru gotówki na wymianę to zostanie tak jak jest. I dywany są wzorzyste... Też takie miałam i wymieniłam na wełnę marokańską... Pokój zyskał baaardzo... zrobił się taki świeży, lekki, czysty.

Może też daj biało kremowe dywany?

To są dwie rzecze które bym wymieniła.....

 

Natomiast skrzynia za fotelem bujanym mnie powaliła....

Aaaaa i ja do swojego salonu szukam kafli piecowych z reliefem... Miodowe, brązowe, a najlepiej zielone.....

 

Wiem , że na FM jest bardzo dużo zwolenników wnętrz baaardzo nowoczesnych, i pewnie się im narażę, ale większość domów niestety nie jest nowoczesna... Często kupowane meble drewnopodobne z targu udające antyki.... I to nie jest ładne....

Pamiętam, kiedyś były bardzo modne kuchnie czerwone i wszystkie dodatki czerwone. To był szał.... Ale jak bardzo to biło po oczach... teraz jest szał na szarości.. ale w sklepach na półkach nieźle się trzeba nachodzić i naszukać ładnych tapet, kafli, ładnych rzeczy szarych. Ale są ... i ludzie znajdują... szukają wyszukują....

Najważniejszy jest umiar i zachowanie zdrowego rozsądku, wyczucie smaku.

Ja sama mam olbrzymi problem jakie wybrać karnisze, zasłony, firany... Jaki stół , jaką komodę i szafkę TV... bo wiem , że kanapy zostaną. Są w świetnym stanie, wygodne i po co je zmieniać na ikeowskie narożniki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem , że na FM jest bardzo dużo zwolenników wnętrz baaardzo nowoczesnych, i pewnie się im narażę, ale większość domów niestety nie jest nowoczesna... Często kupowane meble drewnopodobne z targu udające antyki....

 

Prawda.

Czasem zapominamy, ze FM nie jest reprezentatywnym przekrojem domow i technologii w Polsce. Gdyby tak bylo to 3/4 domow by miala rekuperator, kazdy by mial ze 20 cm styropianu w scianach, polowa salonow by miala szarosc zlamana detalami z nierdzewki i tak z 80% ludzi mialoby ogrzewanie podlogowe zasilane pompa ciepla :-)

 

Natomiast jak sie chodzi po znajomych, rodzinie itd widac, ze rzeczywistosc jest inna.

I dobrze tez za pare osob konstruktywnie probuje pomoc, bo nie kazdy ma i nie kazdy musi miec super zmysl estetyki. I nie kazdego tez stac na architekta wnetrz (nota bene pare "profesjonalnych" aranzacji widzialem i dziekuje za nie....).

 

Wracajac do wnetrza dopusera - ja bym widzial jednak pojscie w bardziej wspolczesne klimaty i zostawienie paru elementow retro jako kontrast. I mozna to robic spokojnie etapami - kominek wydaje sie najwiekszym "problemem", gdyby przyjac moja strategie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że tapicerkę masz dwu letnią, a to znowu wiąże się z kosztami... Kiedyś takie obicia były szałem i to wcale nie za Gierka...

 

Kanapka i fotele pochodzą z 1992 roku, sam kupowałem w salonie... a dlaczego obić nie zmienię pokazuję na fotce niżej:

 

http://dopuser.yoyo.pl/stol.JPG

 

Na krzesłach są toż same obicia po prostu... i nie wydaje mi się, by się z czymś "gryzły"...

 

I dywany są wzorzyste... Też takie miałam i wymieniłam na wełnę marokańską... Pokój zyskał baaardzo... zrobił się taki świeży, lekki, czysty. Może też daj biało kremowe dywany?

To są dwie rzecze które bym wymieniła.....

 

Dywan do wymiany na 100%, obecny to model tymczasowy...

 

Natomiast skrzynia za fotelem bujanym mnie powaliła....

 

Podsyłam więc w szczególe:

 

http://dopuser.yoyo.pl/kufer.JPG

 

 

I a propos tzw. "późnego gierka", np. :

 

http://dopuser.yoyo.pl/hol1.JPG

 

http://dopuser.yoyo.pl/komodka.JPG

 

http://dopuser.yoyo.pl/hol2.JPG

 

http://dopuser.yoyo.pl/kuchnia.JPG

 

Gdzie w tym wszystkim widać lidera przewodniej siły narodu ?

 

Jeśli chodzi o kominek, to rozumiem, że zastrzeżenia jakby budzi rustykalna forma:

 

http://dopuser.yoyo.pl/kom1.JPG

 

Ale proszę zauważyć że cegły są użyte jeszcze na ścianie w salonie i na zewnątrz za drzwiami tarasowymi, jak i cała ceglana ściana przy wejściu do domu.

Pojawia się więc pytania: jak nie ceglana obudowa to jaka ? Np. marmurowa do niczego by nie pasowała, moim zdaniem, a cegły jako takie podkreślają czy nadają tradycyjny charakter wnętrzu...

 

Ot, tak gwoli wyjaśnienia dlaczego tak a nie inaczej,

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Dopuser
brakujaca fotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pod drewnem na dole też masz podłogówkę?>

 

oczywiście i nie ma żadnych przeciwskazań aby pod drewnem nie mogła być podłogowka, oczywiście w tym przypadku najlepiej drewno klejone do podłoża, bo każdy podkład to dodatkowy izolator

 

reni1980 dziękuję za odpowiedź w sprawie kominka :)

 

nie ma za co, jestem z niego mega zadowolona i moge polecać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuser bo właśnie na zdjęciach, które teraz pokazałeś nie widać. :D Te meble są piękne i pozadrościłby ich nawet nasz kochany przywódca sprzed 30 lat. Bo takich nie było w Polsce!!

A meblami z Twojego salonu umeblowane były gabinety wszystkich KCyków PZPR, prezesów firm państwowych i nawet prezesa KRiT tow. Szczepańskiego (?), nie wspominając o prezesie NBP :p I oto mi chodzi!! Po prostu meble z salonu (i tylko te) kojarzą mi się z epoką Gierka ("Prawda czasu, prawda ekranu" :p), w przeciwieństwie do kuchni, skrzyni, komody, dzwoneczków, lampy, które trzymają styl i jest super!!! I wcale nie są "gierkowskie". Kiedyś w tym stylu byłam baardzo zakochana, ale to już było dawno i nieprawda :p

Dopusar ja tak z grubej rury :p mam nadzieję, że nie obrazisz się :D... Wywal te meble z salonu i kup w stylu tej komody.. Bo ta komoda i te meble to niebo i ziemia....:p

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopuser ja tak z grubej rury :p mam nadzieję, że nie obrazisz się :D... Wywal te meble z salonu i kup w stylu tej komody.. Bo ta komoda i te meble to niebo i ziemia....:p

 

Ława jest "do odstrzału", bo to jedyny z całości autentyczny, 100% "gierek", z lat końcówki lat 70.. Myślę, że sama już wymiana ławy (plus dywan) dałaby fajniejsze wrażenie. Co do foteli i kanapki to nie wiem, bo są lekkie i wygodne... ale jeżeli coś mi się trafi z ławą/stolikiem w komplecie to czemu nie... nie omieszkam poinformować :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem moje inspiracje i realizację na mój sposób, uwzględniającą funkcjonalność i wygodę w codziennym użytkowaniu, przy jednoczesnym nawiązaniu do wnętrza tradycyjnego.

 

No i właśnie - wyszło, jak dla mnie, coś bezstylowego.

Stylowe wnętrze to ma np. kasiorek albo darcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mebli Dopuser, moja Tesciowa, u której jeszcze 2-3 miesiące muszę pomieszkać właśnie takie ma, no w tym stylu bo model ciut inny. Co tu dużo mówic ohyda.... błe... ile razy ją namawialiśmy na wymianę, kupno nowych. I kit!! Żadne w przyzwoitej cenie (dla nauczycielki na emeryturze) nie zostały znalezione. Twarde to wszystko i kanciate. A te stare choć wytarte i brzydkie do wyrzy... to wygodne jak cholera!!! Uwielbiam się w nich zatapiać - mają wszystko tam gdzie terzba i oparcie i podłokietniki, dwójkę dzieci w fotelu wykarmiłam. Tak, że troche rozumiem pójście w tę stronę.

 

co do gierka to....wpadlam ostatnio na jakis blog,gdzie byly pokazane mieszkania urzadzone meblami i gadzetami z tamtego okresu(widze,ze sie to bardzo ladnie sprzedaja na aukcjach z przekazem,ze jest to rarytas).....oczywiscie to wszystko polaczone ze stylem nowoczesnym,ogolnie bardzo fajnie....

a moj ojciec ma w holu takie szafy,ktore maja lat 30 pare,wysoki polysk,pionowe waskie uslojenia,kolor pomaranczowy(to zdaje sie kowalski jest)i ja mu caly czas mowilam"wyrzuc to wyrzuc,wstyd takie graty trzymac",a on,ze nie....

i tak chyba pod wplywem tego blogu ostatnio przechodzac przez ten hol spojrzalam na te ogromne szafy i pomyslalam sobie"jakie piekne zebrano,biore!" :lol2::lol2:

 

ano właśnie ilez takich "zebrano" mój tata w piecu spalił :)

a jak patrze na te modne teraz kuchnie: fornir w wysokim płysku to sie zastanawiam czy nie kupić jakiejś starej meblościanki i drzwiczek nie zadaptowac na kuchenne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie - wyszło, jak dla mnie, coś bezstylowego.

Stylowe wnętrze to ma np. kasiorek albo darcy.

 

Rozumiem, że to obecnie obowiązujący trend w aranżacji wnętrz. Ale jak dla mnie jakiś taki szaro-bury.

Nie dla mnie. Nie rozumiem też dlaczego upierasz się tak n/t stylu... mi chodzi raczej o tradycyjne polskie wnętrze...

polecam np. wizytę na:

 

http://www.innow.com.pl/muzykadawna/zzz_mks_wnetrza.htm

 

Nie są to wnętrza Kasiorka czy Darcego, ale jak dla mnie piękne, żeby nie rzec, ideał...

 

Pocieszam się, że jeszcze nie karają za odstępstwo od stylu(?), trendu, mody..

 

Pozdrawiam,

 

P.S Kryształowe karafki, jak Darcy, tyż mam, kanciastą i zaobloną, wraz ze szklankami do drinków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylowe wnętrze to ma np. kasiorek albo darcy.

 

Skoro zostałam wywołana do tablicy, to wtrącę swoje dwa grosze. :D

 

Przede wszystkim, dyskusja między zwolennikami a przeciwnikami wnętrz Dopusera rozbija się o rafę niezrozumienia. Dla tych, którym dom się podoba, w opozycji jest tylko nowoczesność, plastiki i paździerz. W przeciwieństwie do litego drewna i solidności, które - ich zdaniem - reprezentuje salon Dopusera. A tymczasem stylów są setki i przytulne może być też wnętrze, w którym nie dominują antyki (lub pseudoantyki), meble w ciemnym drewnie, wielkie ceglane kominki. Żeby nie być gołosłowną:

 

http://decoratorium.blox.pl/resource/somethingsgottagive_5.jpg

 

Mnie u Dopusera podobają się wybrane elementy wnętrza. Skrzynia jest boska! Prześliczna jest też komódka w holu i ta skrzynia-ława pod schodami. Ale kanapa, dywan komplet foteli i krzeseł według mnie zupełnie nie pasują do tego wnętrza. I nie dlatego, że są babcine, bo uwielbiam styl retro i wszystko, co ma duszę, kojarzy się z przeszłością. Ale te kompleciki nie mają w sobie duszy. Sam Dopuser pisze, że to nowy nabytek, że kupił je w salonie. Wyglądają jak pseudoantyki z okresu późnego Gierka, które zamiast do wiekowego dworku pasują do apartamentu PRL-owskiego kacyka w bloku z wielkiej płyty.

 

Dopuser, masz wiele przepięknych mebli, masz cudowny widok za oknem na wypieszczony ogród, którego ja pewnie nie dorobię się nawet za dziesięć lat. Zieleń wprost wdziera się do Twojego salonu. Wykorzystaj to! Nie masz stolarki z gęstymi szprosami, nie masz hektarów antyków odziedziczonych po przodkach, ale masz zaczątek bardzo fajnego wnętrza. Tylko nie cytuj dosłownie stylu dworkowego. Korzystaj z niego, ale może eklektyzm bardziej pasowałby w Twoim domu?

 

Trzymam kciuki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Darcy napisała to, co ja, tylko trochę inaczej :)

 

Jedna poprawka Darcy... :) PRLowski kacyk nie mieszkał w tych cudownych blokach z wielkiej płyty, bo to zostawił klasie robotniczej, a w baardzo biednych, "malutkich" domeczkach na obrzeżach Wwy, głównie w tym zapyziałym, robotniczym Konstancinie.. :)

Edytowane przez Aleksandryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kanapa, dywan komplet foteli i krzeseł według mnie zupełnie nie pasują do tego wnętrza. ... Ale te kompleciki nie mają w sobie duszy. Sam Dopuser pisze, że to nowy nabytek, że kupił je w salonie. Wyglądają jak pseudoantyki z okresu późnego Gierka, które zamiast do wiekowego dworku pasują do apartamentu PRL-owskiego kacyka w bloku z wielkiej płyty.

 

Gwoli wyjaśnienia, kanapa/fotele kupiłem jako jedne z pierwszych mebli w moim życiu w 1993 roku bodajże, nie teraz.

Po prostu zachowałem je po przeprowadzce do domu, ot co. W mieszkaniu na pewno prezentowały się korzystniej, fakt...

 

 

Dopuser, masz wiele przepięknych mebli, masz cudowny widok za oknem na wypieszczony ogród, którego ja pewnie nie dorobię się nawet za dziesięć lat. Zieleń wprost wdziera się do Twojego salonu. Wykorzystaj to!

 

Mhm... wydaje mi się, że właśnie to wykorzystuję.

 

Nie masz stolarki z gęstymi szprosami, nie masz hektarów antyków odziedziczonych po przodkach, ale masz zaczątek bardzo fajnego wnętrza. Tylko nie cytuj dosłownie stylu dworkowego. Korzystaj z niego, ale może eklektyzm bardziej pasowałby w Twoim domu?

 

Styl dworkowy(?) na zdjęciach Elfir absolutnie odpada... nie dostrzegam jego żadnego elementu u mnie,

interesuje mnie raczej bardziej oszczędne i przestrzenne wnętrze jak na moich linkach...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poniżej fotki mego salonu. Poddaje krytyce.

 

Dopuser, no właśnie nie poddajesz. ;)

Mnie się wydaje, że to co masz, bardzo Ci się podoba. I super, bo najważniejsze, abyś to Ty czuł się dobrze w swoim własnym salonie. :yes:

 

Ale zrozum, proszę, że są ludzie, którzy nie będą się zachwycać fotelami z początku lat 90., które udają antyki. Dla mnie ostatnia dekada XX wieku to w naszym kraju wnętrzarska tragedia. PRL jeszcze nie odszedł, nowe trendy na dobre nie zawitały, a nasze mieszkania tkwiły zawieszone między tandetą komuny, odziedziczonymi po przodkach antykami a meblami ze znakiem IKEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy

 

ja myśle, że do dzisiaj tak jest.. niestety FM nie odzwierciedla ogółu społeczeństwa. Babcia mojego męża do dzis wypomina nam, ze sie mebli nie dorobiliśmy bo nie mamy meblościanki ;) a mąz po wizycie u swojego kuzyna 30latka w mowym mieszkaniu załamał się i stwierdził, że może my nie nowocześni bo zenek ma dwie meblościanki :D

to mu powiedziałam, ze jak skończy 30 czyli za 3 lata to mu kurrr.... kupię tą meblościankę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...