Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

Dopuser, no właśnie nie poddajesz. ;)

Mnie się wydaje, że to co masz, bardzo Ci się podoba. I super, bo najważniejsze, abyś to Ty czuł się dobrze w swoim własnym salonie. :yes:

 

Nie do końca. Np. do wymiany na 100% jest dywan i ława, być może również fotele, jeżeli znajdą się w zestawie z ławą.

No i sprawa karniszy/zazdrostek przysłaniających rolety... reszta ujdzie w tłoku...

 

Ale zrozum, proszę, że są ludzie, którzy nie będą się zachwycać fotelami z początku lat 90., które udają antyki.

 

Ludzie maja różne gusta, jednym się zachwycają bardziej, innym mniej. "Podobanie się wszystkim" jest nieosiągalne i - przede wszystkim - żaden priorytet dla mnie. Ale dziwię się "świętemu wzburzeniu". Za parę lat przecież to też będą autentyczne antyki ! :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a jak można połączyć płytki z podłogą pływającą? (będę mieć ogrzewanie podłogowe)

 

Naberia błagam, NIE ŁĄCZYĆ PŁYTEK Z PODŁOGĄ PŁYWAJĄCĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli, to tylko w progach, gdzie listwa nie będzie bardzo razić. No chyba, że Ci się listwy dylatacyjne podobają.

Jeśli już koniecznie musisz łączyć ( a zwykle to ładnie nie wygląda i jest zbędne), to tylko podłoga klejona. Nie daj się nabrać, tak jak ja w poprzednim domu, że jakoś to będzie, dobierze się listwę....

Jeśli dobrze ocieplisz dom, to na podłogówkę możesz nawet 14-15 mm drewniane panele lub finishparkiet położyć - najlepiej przykleić oczywiście. Dla pewności zleć komuś porządny projekt ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci moją sprzedać :p Mam taką w garażu (dąb rustykalny) i trzymam "antyki" właśnie z epoki Gierka. Przypomnij mi za 3 lata ;)

 

Ludzie maja różne gusta, jednym się zachwycają bardziej, innym mniej. "Podobanie się wszystkim" jest nieosiągalne i - przede wszystkim - żaden priorytet dla mnie. Ale dziwię się "świętemu wzburzeniu". Za parę lat przecież to też będą autentyczne antyki ! :)

 

Pozdrawiam,

 

Nigdy nie będą antykami.. To taśmowa, fabryczna robota. Produkowane na wielką skalę przez państwowe fabryki, a po upadku Gierka przez domorosłych rzemieślników z materiałów (paździerz + okleina dębowa) z przydziału z Izby Rzemieślniczej. Pamiętam, jak dziś kilkanaście samochodów z prowincjonalnych fabryczek mebli rozkładających właśnie te meble na chodnikach przed sklepem meblowym Emilia w Wwie, rozpaczliwie czekających, aż ktoś je kupi. A ludzie już gonili za meblami innymi niż te z samochodów..

Te meble z twojego salonu są integralną częścią naszej historii sprzed 25-30 lat. Kojarzą mi się wyłącznie z komuną, Gierkiem, jego upadkiem i wielką nędzą po tym fakcie.

A wiesz, że fabryka mebli w Swarzędzu, która wypromowała ten styl za czasów komuny jest w stanie upadku? Ten pieszczoch Gierka, sztandarowe przedsiębiorstwo państwowe ze 100% eksportem przestaje istnieć?

Dopuser a sprawdzałeś z jakiej fabryki są te twoje meble z salonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te meble z twojego salonu są integralną częścią naszej historii sprzed 25-30 lat. Kojarzą mi się wyłącznie z komuną, Gierkiem, jego upadkiem i wielką nędzą po tym fakcie.

 

I tym sposobem zeszliśmy na politykę :)

 

A wiesz, że fabryka mebli w Swarzędzu, która wypromowała ten styl za czasów komuny jest w stanie upadku? Ten pieszczoch Gierka, sztandarowe przedsiębiorstwo państwowe ze 100% eksportem przestaje istnieć?

 

Zakładasz, że ze względu na styl mebli tam produkowanych, domniemam. A mi się raczej wydaje, że z innych względów jak po np. konkurencyjnośc czy innowacyjność innych firm:

 

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=navclient&gfns=1&q=meble+stylowe

 

Dopuser a sprawdzałeś z jakiej fabryki są te twoje meble z salonu?

 

Skrzynia ? Półka ? Okrągły stół ? Wwitryna narożnikowa ? Bo fotele i kanapka to Bydgoszcz bodajże...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie to nie polityka to historia naszego kraju..

- jeśli chodzi o Swarzędz to domyślam się, że nie ze względów politycznych, tylko poprostu firma miała takich, a nie innych menadżerów i padła, a Bydgoszcz dobrze się ma. Wolsztyńska Fabryka Mebli oraz Radomsko też nieźle sobie radzą..

 

Bardzo interesuję się historią naszego kraju po II wojnie światowej, a szczególnie epoką gierkowską i jak pokazałeś salon z tymi meblami, wróciły wspomnienia.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będą antykami.. To taśmowa, fabryczna robota. Produkowane na wielką skalę przez państwowe fabryki, a po upadku Gierka przez domorosłych rzemieślników

 

A współczesne mebelki, choćby z przywołanej wyżej IKEI, to jak są produkowane ? I z jakich materiałów ?

I czy zasłużą na status antyku po 25 latach ? Ciekawym...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesuję się historią naszego kraju po II wojnie światowej, a szczególnie epoką gierkowską i jak pokazałeś salon z tymi meblami, wróciły wspomnienia.... :D

 

"Tymi" ? Tam jest tylko jedna ława z końca lat 70... trzyma się zresztą nieźle, lite drewno dębowe... reszta mebli albo autentyczny staroć albo kupowane w latach 90... czuję, że chyba inaczej sobie wyobrażamy epokę Gierka...

 

Pozdrawiam,

 

nie,no oczywiscie,ze nie beda nigdy antykami

 

w ogole wydaje mi sie,ze troche zle rozumiesz intencje "krytycznych glosow"....

 

Bronię mojej ławy niczym niepodległości :) Pytając o współczesne meble, z przykładowej IKEI, nikogo nie oburza fakt, że są fornirowane i z paździerzy, i ludzie je kupują bez zająknięcia... ciekawym, jak za 40 lat będą wyglądać te mebelki... a że ława do odstrzału, bo nie pasuje za bardzo do reszty, to inna sprawa, i już zresztą pisałem n/t temat... poza tym "epoka gierka" jak dla mnie to raczej np. "gruźliczanka", cerata na stołach czy aluminiowe sztućce, na pewno nie lite dębowe mebelki...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty natomiast miales jakis zamysl,stworzenia czegos w jakims stylu,czegos nieszablonowego

i nie chodzi o to,ze Ci sie calkiem nie udalo,ale chodzi o brak konsekwencji

domyslam sie,ze chodzi tak jak w kazdym prawie przypadku o brak funduszy...

 

Nie chodzi mi wcale o fundusze, ale raczej stosunek do aranżacji nie podążającej za obecnym trendem czy modą.

 

Ława nie pasuje mi do całości nie dlatego, że z PRL, ale ze względu na fason, kolor, kształt czy użyteczność.

Choćby była antykiem z 19. wieku ale w tym samym kształcie to też bym ją próbował wymienić na coś innego...

ot, gwoli ścisłości... krształowe karafki i szklaneczki jakoś nie rażą jak ta ława, dziwne zjawisko :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o matko,nie wiem dlaczego ciagle o tej lawie mowisz.....

 

Bo to jedyny "gierek" w całym zestawie... reszta nowych mebli produkowana była i kupiona po 1992 roku...

 

chodzi o cos wiecj niz lawa i o cos wiecej niz karafki....:???:

no,ale ja chyba nie potrafie sformulowac co mam na mysli...

 

Może masz złe skojarzenia z epoką gierkowską, ot co... ja przeżyłem te czasy i raczej meble dębowe (styl rustykalny), jakiekolwiek, nijak nie kojarzą mi się w żaden sposób z latami 70... może stąd nieporozumienie... albo nie wiem :)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A współczesne mebelki, choćby z przywołanej wyżej IKEI, to jak są produkowane ? I z jakich materiałów ?

I czy zasłużą na status antyku po 25 latach ? Ciekawym...

 

Pozdrawiam,

 

 

optymista :cool: chyba nikt nie kupuje mebli w Ikei wierząc, że tyle przetrwają ;) ja po tych, które posiadam nie spodziewam się takiej długowieczności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RENI a gdzie Twoja galeria. Widzę, że masz ekstra wnętrza. Coś mi się kojarzy, że projekt pokazywałaś kiedyś ale może się mylę. Zaj.. jadalnia. Moje lampy...tzn. w marzeniach, bo mężowi się nie podobały i z różnych innych względów ich nie wzięliśmy. Moje krzesła...tzn. w marzeniach, bo po poczytaniu opinii zrezygnowaliśmy z nich ale są piękne. Możesz tu i teraz napisać jak się sprawują? Czy są wygodne, czy nie schodzi farba, czy nie boli pupa, czy się nie rozjeżdżają?

 

Ogólnie super!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, galerii nie ma, cały czas sie zastanawiam, a jesli chodzi o krzesla to tanie zastępstwo ale jestem zadowolona, ile kosztują tyle są warte, za jakis czas pewno wymienię ale na dziś są ok. Forma nie schodzi ani nic z takich rzeczy, pozdarwiam

 

ok, stół bo concept, dąb barwiony na czarno, bufet bo concept, biały lakier, krzesła ikea, lampy spotline light eye, już chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...