Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te krzesła Ikea są super ale jak na nich siedziałam to nie były zbyt stabilne. Takie opinie też znalazłam na necie dlatego zrezygnowaliśmy ze sklejkowych w ogóle, może szkoda. Teraz już przepadło.

 

az tak to nie ma czego żałować, ale nie są najgorsze i cena bardzo przystępna, fajne krzesło około tysiaka trzeba liczyć a 8 krzeseł to już 8 tysiaków, stąd mam te.

 

aha takich poprostu nie szkoda jeśli ma się małe dzieci, a to tez argument, czasem jak widzę mojego syna z nagami na fornirowanej ławie to skręca w brzuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polujesz na mariposa ? :cool:

 

zaraz po kostce brukowej, tarasie, ogrodzie i ogrodzeniu a i bramie wjazdowej, będę polować:)

 

No wiesz :) Dla mnie 1000zł za krzesło jest absolutnie ceną z kosmosu więc...Do 200zł maks jak dla nas, dlatego mamy takie za 130 i są ok. jak za tę cenę :)

 

no właśnie tak to jest, te z ikei o 9 zł droższe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jest jeszcze on, ale ja teraz musze spasować, bo jak urządzałam kuchnię to jeśli chodzi o finanse nic nie mówił ale teraz powiedział dość, on nie nie bedzie zapier...

po błocie, więc nastepny etap na zewnątrz.

 

to i tak macie lepszą sytuację, bo u nas jeszcze niedawo był zalew, a obecnie lodowisko :rolleyes: sorki za OT :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi chodzi raczej o tradycyjne polskie wnętrze...

 

Nie jest to dla mnie tradycyjne polskie wnętrze, chyba, że za "tradycyjne, polskie" uważasz ciężki pseudobarok połączony z elementami z innych epok?

Bo to, że meble są kupione po 1992r nie oznacza że nie są kiczowate - tym różni się rzemieślnik od artysty.

Philip Starck potrafi wyczarować cuda z plastiku, ale przecież nie każdy wstawi sobie do salonu plastikowe krzesełka ogrodowe z Praktikera?

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie :no: drzwi mamy AFB, a kuchni jeszcze nie pokazywałam :rolleyes:

 

pogonią nas zaraz z salonów jak nic :D

 

noo chyba tak, u kogos innego musiałam to widzieć

 

Dopuser

a dla mnie ten twój komplet wypoczynkowy i ława, o który toczy sie spór są po prostu kiczowate i z zadnym stylem nie mają nic wspólnego i nie rozumiem przy czym tak sie upierasz, reszta salonu ok a okna także nie pasuja, bo są nowoczesne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to dla mnie tradycyjne polskie wnętrze, chyba, że za "tradycyjne, polskie" uważasz ciężki pseudobarok połączony z elementami z innych epok?

 

Strasznie lubisz szufladkować, widzę... podesłałem poprzednio 2 fotki oryginalnych polskich wnętrz, nie żadnych współczesnych aranżacji... zwiedziłem kilka pałacyków, dworków i zamków tak w Polsce jak i za granicą (widziałem np. na żywo wnętrza z owych fotek), i zapewniam, że mebli np. z IKEI tam nie uświadczysz. Staram się zbliżyć do tego co mi się podoba uwzględniając wymogi i ograniczenia codzienności...

 

Rozumiem, że moje wnętrza Ci nie odpowiadają, bo czytałem już o tym ze 2 razy... ale dlaczego tak usilnie starasz się narzucić swoją opinie to już nie za bardzo rozumiem...

 

 

Bo to, że meble są kupione po 1992r nie oznacza że nie są kiczowate - tym różni się rzemieślnik od artysty.

 

Insynuujesz jakoby monopol na kicz miały lata 90... dla mnie kicz to np. plastik w jakiejkolwiek formie... ale widzę pewien postęp, że już nie "gierek" :)

Poza tym pisałem już przecież, że poczynając od dywanu i ławy, będą prawdopodobnie wymienione na inne, prędzej czy później...

i stawiam butelczynę półtoraka jak wskażesz mi mebelki które mógłbym wykorzystać w ich miejsce... poddam je również pod obstrzał krytyki forumowiczów :) Deal ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ot, gwoli ścisłości... krształowe karafki i szklaneczki jakoś nie rażą jak ta ława, dziwne zjawisko :)

 

Hehe, mowa chyba o moich kryształowych szklaneczkach i karafkach. :D

Mnie się bardzo podobają, ale jestem świadoma, że to oldschool i nie będę ich wstawiać za szklaną szybkę w meblościance na wysoki połysk. Potrzeba dystansu, a nie dosłowności. To po pierwsze.

 

Po drugie, nie każdy mebel po 25 latach staje się antykiem. A Ty, Dopuser, ciągle zakładasz, że wystarczy, iż coś jest z litego drewna, a od razu zyskuje ten status. Otóż nie. Ja też mam meble z litego drewna, ale gdybym chciała antyki, poszłabym na giełdę w Broniszach albo do Desy, zamiast czekać, aż te moje dębowe komody nabiorą patyny.

 

A po trzecie, nie chodzi o to, że Twój komplecik i ława są gierkowskie. W PRL-u też trafiało się dobre wzornictwo, a mnie za Gierka na świecie nie było, więc nie mam żadnych negatywnych skojarzeń. Poza spuścizną oczywiście. Chodzi po prostu o to, że te kompleciki są brzydkie. Sorry za szczerość, ale są pretensjonalne, pokryte nijaką tapicerką w ciapki i odstają od wnętrza, które - co ciągle podkreślam - ma naprawdę ogromny potencjał.

 

Wiem, że nie podobają Ci się moje szaro-bure wnętrza i to rozumiem. Ja nie mogłabym mieszkać w domu efilo, bo jest dla mnie zbyt nowoczesny. Ale nie zmienia to faktu, że jej wnętrza są pierwsza klasa - wysmakowane, przemyślane, zaplanowane w każdym calu, harmonijne i po prostu piękne. Nie trzeba wielbić jakiegoś stylu, aby uznać, że coś po prostu jest ładne.

 

A Ikei się czepiasz. Przecież nikt nie zachłystuje się tym, że przekaże te meble wnukom. Meblowanie całego domu sklejką to pójście na łatwiznę, ale szwedzkie wzornictwo i tak wymiata nasze siermiężne wypoczynki z minionej epoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, mowa chyba o moich kryształowych szklaneczkach i karafkach. :D

Mnie się bardzo podobają, ale jestem świadoma, że to oldschool i nie będę ich wstawiać za szklaną szybkę w meblościance na wysoki połysk. Potrzeba dystansu, a nie dosłowności. To po pierwsze.

 

Ja swoje szklanice wykorzystuję na co dzień np. do łiskacza, bakardziaka czy miodu pitnego... i jakoś w kompleksy nie wpadam, a przecież to 100% "gierki" :)

 

 

 

Chodzi po prostu o to, że te kompleciki są brzydkie. Sorry za szczerość, ale są pretensjonalne, pokryte nijaką tapicerką w ciapki i odstają od wnętrza, które - co ciągle podkreślam - ma naprawdę ogromny potencjał.

 

Brzydkie akurat dla Ciebie, innym forumowiczom się podobają w całości... każda opinia równorzędna... i co mam z tym fantem zrobić ?

 

Poza tym akurat ta tapicerka (2-letnia) to akurat współczesne wzornictwo, prosto z firmowego wzornika... znajdziesz w każdym chyba sklepie z obiciami...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym akurat ta tapicerka (2-letnia) to akurat współczesne wzornictwo, prosto z firmowego wzornika... znajdziesz w każdym chyba sklepie z obiciami...

 

Pozdrawiam,

 

No wiesz w każdym to nie ale w większości to się zgodzę. Ja do takich sklepików nie zaglądam :D ale wiem, że istnieją i to w ilościach sporych. Aż dziw bierze, że nie bankrytują i ktoś tam w ogóle kupuje. Ta piękna tapicerka kojarzy mi się z mieszkaniem w bloku w latach 90. Kiedyś było to piękne i kto to miał ten był gość. Zaryzykuję stwierdzenie, że połowa a może i więcej ma nada takie meble w domach - niestety. Nie znaczy to jednak, że jest to ładne.

 

Argument, że tapicerka to współczesne wzornictwo cię tylko pogrąża.

 

Zgadzam się z opiniami wielu osób na tym forum. Masz fajne niektóre mebelki, masz duże przestrzenie, masz fajne okna i ogród. Można z tego zrobić coś fajnego al ewypoczynek i krzesła out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...