Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bansz

Recommended Posts

Terry, trochę mnie zmartwiłaś u nas jest długość 5,5 szerokość 5 a układ mebli ma być taki sam...

Moim zdaniem (choc meble same w sobie ladne) tak masywnych (i wymiarowo i estetycznie) mebli nie mozna pchac do salonow takiej wielkosci.

Wszystko tam ladnie, ale po tym, co widac na zdjeciu to nawet na ludzi juz tam nie ma miejsca :-)

Meble mniejsze i/lub wizualnie lzejsze.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Lukarna u mnie salon ma 4,8 na 5,10 i zrezygnowałam w ogole z dużego stołu jadalnego tam (a pierwotny układ zaplanowany przez arch. był podobny jak u Terry tylko obrócony o 90 st.) - na papierze wygląda ze niby wszystko się mieści, ale dopiero w realu okazuje się ze salon 'zagracony'. Dla mnie u Terry, choć ładnie to zdecydowanie za mało przestrzeni. Z dwojga złego wolę jadać w kuchni i przestawić stół do salonu na dużą imprezę niż obijać się na codzień o meble (o ale u nas salon z kuchnią to praktycznie jedna przestrzeń).

Terry - jaka ładna kicia:)

pozdr

Edytowane przez dorben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Terry , a dla mnie jest idealnie , nie nawidze takch pustych przestrzeni. wiem że to dziwnie brzmi bo lubie nowoczesnośc ktora ma być właśnie przestrzenna ale ja tą nowoczesność tak sobie na własny urzytek uklasyczniam . Nie wiem co z tego wyjdzie ale na pewno bedzie coś w stylu Candis Olsen -bo uwielbiam jej wnetrza i ona właśnie ma to ze jej wnetrza sa "napchane" meblami , stolikami itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Terry , a dla mnie jest idealnie , nie nawidze takch pustych przestrzeni. wiem że to dziwnie brzmi bo lubie nowoczesnośc ktora ma być właśnie przestrzenna ale ja tą nowoczesność tak sobie na własny urzytek uklasyczniam . Nie wiem co z tego wyjdzie ale na pewno bedzie coś w stylu Candis Olsen -bo uwielbiam jej wnetrza i ona właśnie ma to ze jej wnetrza sa "napchane" meblami , stolikami itp.

 

Moze cos zle pamietam, ale wnetrza Candice Olson jednak graja przestrzenia - jest tam duzo mebli i dodatkow, ale nie na 20-30m.kw.

Na malej przestrzeni zostanie tylko 1/2 tego stylu - ta gorsza polowa.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żaden projektant nie ustawiłby mebli w ten sposób, że podłokietnik fotela wchodzi w światło kanapy, jak w chwili obecnej u terry. candice olson również. na bank to fenomenalne rozwiązanie, żeby wyciągnąć sobie nózki, ale mimo wszystko... ale to tak naprawdę kosmetyczna zmiana - myślę, że warto zmusić dwóch chłopa do odrobiny wysiłku i pokombinować z jakąś alternatywą. nie do końca podoba mi się wrzosowy kolor na kominku, ale w ogóle - pojedyncze elementy są bardzo ładne i tworzą fajną całość, której jedynie brakuje "spójników". dekoracja okien, jakieś dodatki i moim zdaniem będzie oh i ah :)

 

p.s. wie ktoś co to za bzdura z tym wylogowywaniem co kilka minut? normalnie szlag mnie trafi - nie można posta skonstruować normalnie (tajniacząc się nieco w pracy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z wami - mi chodziło głównie o fakt samej ilości sprzetów a nie o ich ustawienie i tu ma duś racje ze trzeba sie pobawić w przestawianie a na pewno cos fajnego wyjdzie. A tak na marginesie sa rózne potrzeby więc jeśli ktos lubi przestrzeń to tak sobie urzadza dom a ja mam tak ze lubie duzo wszystkiego ale oczywiscie ni do przesady coby przejścia nie było, co do Candis to urzadzała tez i malutkie mieszkanka i równiez w nich poupychała na maxsa wszystkiego ale bardzo funkcjonalnie takie sa przynajmniej moje odczucia co do jej stylu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitka, utrafiłaś skojarzeniem z kurtyną :lol: właśnie takie miałam pierwsze wrażenie, jak zawiesiliśmy zasłony :)

 

Pisząc o jasnych tkaninach miałam na myśli coś w ten deseń jak wrzuciła Joliska, ale widzę, że skłaniasz się jednak bardziej ku ciemniejszym i wzorzystym tkaninom? Według mnie wzory tak, jeśli dekoracje okien maja grać pierwsze skrzypce, ale jeśli mają stanowić tło to lepiej coś stonowanego właśnie? Może lepiej z faktura tkaniny coś pokombinować?

A myślałaś w ogóle, żeby wypożyczyć z jakiegoś salonu zajmującego się sprzedażą tkanin wzorniki i poprzymierzać na miejscu? Ja woziłam się z materiałami w jedną i w drugą stronę, a finał jest taki, że wszędzie tam, gdzie mam już zasłony to i tak jest jeden kolor :lol:

 

No i się obawiam, choc moze niepotrzebnie, że u nas będzie to samo. :) to pierwsze zdjęcie do mnie przemówiło, bo tak ścian ai zasłona to dokładnie ten sam kolor... i nie wygląda źle. ... pomysle, poszwędam się i zobacze co znajde. A bez próbników się chyba nie obejdzie. Póki co postanowione, że na wykuszu będą rolety rzymskie, a w oknie balkonowym zwykła marszczona firana z tego samego materiału. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do salonu Terry i zagracenia. nie śmiejcie sie ale przed zamówieniem mebli zrobiliśmy rzut salony a z kartek wycięliśmy meble. dzięki temu wiem ze mój wymarzony komplet kanap 3 i 2 osobowej za chiny nie wejdzie.:):)

 

No dokladnie. Pelno tez programikow do sciagniecia do planowania prostego mebli.

Niestety czesto ludzie patrza na te ikonki przedstawiajace na projekcie meble i aranzacje, a to zazwyczaj (chyba ze placi sie solidna kase ekstra dobremu projektantowi) tylko taki wizualny ozdobnik. NIe trzymajacy skali i sensu.

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do salonu Terry i zagracenia. nie śmiejcie sie ale przed zamówieniem mebli zrobiliśmy rzut salony a z kartek wycięliśmy meble. dzięki temu wiem ze mój wymarzony komplet kanap 3 i 2 osobowej za chiny nie wejdzie.:):)

 

ja mam w paincie zrobiony rzut mieszkanka, taki pokratkowany (jeden kwadracik = 10 cm) i jak mam kupować meble to sobie kolorowanie urządzam, a potem przesuwam i konfiguruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorben u nas obowiązkowo musi się stół zmieścić, w kuchni zupełnie nie ma miejsca na większy stół dlatego tak Terry męczyłam żeby sobie to jakoś zobrazować... I teraz tak: Terry ma 6,8 ale odjąć 0,8 na telewizor zostaje 6 (a ja mam 5,5) więc jak dam mniejsze meble to może to jakoś wyjdzie... Naberia mnie tu pociesza, że mam szerzej trochę:)

Duś z tym tajniaczeniem mnie rozwaliłaś:):) I ta bomba:) Efekt NIESAMOWITY...

 

A tak w ogóle to postulat mam:

Może by utworzyć wątek projekty salonów, żeby tego nie zaśmiecać? Bo tu czasami więcej dywagacji jest na temat salonów które mają powstać niż faktycznie już istniejących:)

Jak są już łazienki i kuchnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duś z tym tajniaczeniem mnie rozwaliłaś:):) I ta bomba:) Efekt NIESAMOWITY...

 

mówiłam, że warto poczekać. może się podobać lub nie, ale efekt zdecydowanie jest zaskakujący (ah te reakcje, jak ktoś wchodzi skorzystać hyhy)

powiem ci, że drzwi od mojego wc są od wczoraj non stop otwarte i tak sobie z "bombą" rozmawiamy (mój ukochany ma fajną pracą i znów wybył). jak się wyciągnę na kanapie to jesteśmy twarzą w twarz. chwilowo debatujemy o lustrze i kinkiecie. strasznie się polubiliśmy. czaaaad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój ukochany ma fajną pracą i znów wybył jak się wyciągnę na kanapie to jesteśmy twarzą w twarz. chwilowo debatujemy o lustrze i kinkiecie. strasznie się polubiliśmy. czaaaad!

 

Widzisz, przynajmniej masz się do kogo odezwać a nie trzeba karmić ani wyprowadzać na dwór...

;):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem co sądzicie w kwestii powiększenia przez wykusz części salonu, w której miałby stać stół z krzesłami.

Czy warto dla 1m głębokiej ( nie na całej powierzchni oczywiście) i 2,5m szerokiej wnęki pchać się w koszty tego dodatkowego "detalu" .

Stoję właśnie przed koniecznością podjęcia decyzji - robić wykusz czy nie??? Ja głowię się od wczoraj, spać nie mogę, a Wasze zdanie chętnie wezmę pod uwagę.

Salon podobnie jak u Terry - 6,75m długi a 4,25m szeroki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...