Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ratunku! Mam kontrolę z PINB


emiangel

Recommended Posts

 

Przed kilkoma dniami, gdzieś na Forum napotkałem wypowiedź.

Inspektor PINB, na budowie domu zakwestionował drzwi łazienkowe bez otworów wentylacyjnych. Dał termin na likwidację usterki.

Autor wypowiedzi pisze, że pożyczono drzwi z innej budowy i zamontowano na czas kontroli.

Polak potrafi. Wszystko w porzadku. Papierek będzie. Oby w przyszłości trupa w łazience nie było

 

To wypowiedź z wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/czy-mozna-zamieszkac-w-nie-odebranym-domu,t48799.htm

 

Tylko, że było odmiennie... Inspektor zakwestionował kształt otworów wentylacyjnych i czekał na gratyfikacje pieniężną...

 

Co tu dużo pisać, temat wałkowany wielokrotnie... Im wyższe kary tym wyzsza korupcja... Przy uchwalaniu tego prawa wysokość kar ustalił głowny inspektorat nadzoru budowlanego...

 

Jaki z tego mozna wyciągnąć wniosek...? A czy kara 1000 zł nie byłaby też dotkliwa dla inwestora na etapie wykańczania domu..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 177
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tylko, że było odmiennie... Inspektor zakwestionował kształt otworów wentylacyjnych i czekał na gratyfikacje pieniężną..

 

Ale:

opowiada inżynier, który zarządzał budową domku jednorodzinnego w podłódzkiej miejscowości.

Co to za „fachowiec”, który nie wiedział, że nie ma „przepisowego kształtu” – gdyby była to prawda, to zrobiłby koło d… wspomnianemu inspektorowi, a nie kompromitował się takimi wypowiedziami. Zarówno to, jak i fakt, że „zarządzał” ta budową nie dodaje mu wiarygodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpisuję, bo jestem mocno zajęty.... przeprowadzką. :evil:

Krzyczę na dzieci, kłócę się z żoną .....

Polsce dziękuję za "przyjazne państwo".

Jak przeżyję to napiszę jak przebiegła kontrola.

 

hej,

dyskusja trochę odbiegła od Twojego casusu - jak było, udało się przejść bezboleśnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie dales telefonu, maja tylko adres, to musisz sie liczyc z tym, ze dostaniesz pismo. jesli bylo wyslane do 19 stycznia wlacznie (dni kalendarzowe), to sie liczy za ich, a jesli pozniej, to juz spoznienie. za spoznienie maja chyba kare z 500zl, wiec masz bat na nich.

Poniewaz ludzie skladali zawiadomienia o zakonczeniu budowy na hurra w obawie przed koniecznoscia skladania certyfikatow energetycznych, to pewnie bylo tego sporo i inspektorzy po prostu sie nie wyrabiali z przegadaniem akt. Inna sprawa, ze trzeba miec niezly tupet, zeby z cala swiadomoscia skladac niekompletne papiery...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzupełniłem dokumnetacje 29 grudnia ( dostełem wcześniej wezwanie) i dziś dzwonie z zapytanie jak wyglada kwestia moich dokumentów i co się dowiaduje :

- nie wiem nie zdąrzyłem jeszcze rozpatzyć , Pan zadzwoni za tydzień .

 

I co w takim przypadku w sumie to 21 dni od dnia złożenia - (ninus) czas na uzupełnie dokumentacji to już mineło około 12 stycznia .

 

Jak to wyglada od strony formalno-prawnej , czy powinien to potraktować jako brak zastrzeżeń ? Nie może chyba być tak ze będę czekał nie wiem jeszcze ile ?

 

Papiery sa wszystkie i kompletne . Ale czy w takiej sytuacji może być tak teoretycznie że się wprowadze a za miesiąc dostane info że jednak odrzucili moej papiery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moje oko, to od momentu uzupelnienia dokumentów liczy się kolejne 21 dni. Idz po stempel i tyle. MAsz prawo. niech ci kobieta to przejrzy przy tobie, przystawi pieczec i po sprawie. Urzednicy tez maja swoje sposoby - moga cos wlnac z wczorajsza data, jak nie dopilnujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w takim przypadku w sumie to 21 dni od dnia złożenia - (ninus) czas na uzupełnie dokumentacji to już mineło około 12 stycznia .

Termin biegł do dnia wysyłki listu, o uzupełnieniu braków i znów biegł od dnia złozenia przez Ciebie braków. Jesli razem jest 21 dni + (dla przyzwoitości) termin "biegu listu z urzędu, to masz "przyjecie" zakończenia budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s. Ja otrzymałem pisemną informację - Pozwolenie na użytkowanie

Powodzenia

Pogrubienie - moje, bo nie rozumiem. Czy jest to DECYZJA o pozwoleniu na użytkowanie?

 

Witam

Sorry za zwłokę w odpowiedz.

 

Nie, to nie była decyzja lecz zawiadomienie o tresci;

 

Pieczęć nagłowkowa

data (2004r.) oraz dane adresowe żony i moje.

 

ZAWIADOMIENIE

 

Zgodnie ze zgłoszeniem Inwestora z dnia ....... . zakończenia budowy pn. budynek mieszkalny jednorodzinny oraz ..... , zlokalizowanej na działkach nr ewid ....... w (tutaj adres), zrealizowanej na podstawie ostatecznej decyzji na budowę nr ...... o następujących parametrach:

 

- powierzchnia ....

- powierzchnia użytkowa....

- itd....

 

Data zakończenia budowy .......

 

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w .....

nie wnosi zastrzeżeń do rozpoczęcia z dniem ...... użytkowania zgłoszonego obiektu

 

Imienna pieczęć Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (podpis)

 

Otrzymują do wiadomości:

1. Wydział Księgowości UM w .....

2. Wydział Geodezji i Kartografii UM w .....

3. A/a

 

--------------------------------------------

Oczywiście, pismo jest pozbawione okrągłej, 35 milimetrowej pięczęci organu,ponadto sama treść pisma nie pozwala na potraktowanie go jako decyzji.

 

 

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałem hiobową wieść! Mój domek zamierzają nawiedzić kontrolerzy z PINB. Co mam robić? Oczywiście, już od ponad roku tu mieszkam i jak frajer zgłosiłem zamiar użytkowania domu. Czy teraz mam wysłać całą rodzinę na księżyc i udawać, że nikogo i nigdy tu nie było? Czy też przyznać, tak chcę karę 10 tysia i potulnie ją zapłacę. Kto z Was był już w takiej sytuacji. Pilnie potrzebuję rady!

 

emiangel minęło już 20 dni od Twojego postu. Napisz coś o wynikach kontroli.

Po tak zażartej dyskusji/sporze/pyskówce, taka wiedza nam się uczciwie należy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...