Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przebijające kable na ścianie


Recommended Posts

Ale tego gipsu używa się w postaci placków, a nie pasów na całej długości.

To tynk trzyma i zakrywa instalacje.

 

A tak a propo, na innym forum (elektroda) wyczytałem, wprowadziłem w życie i stosuje... zamiast gipsu klej gipsowy do płyt gipsowych.

Można sobie rozrobić wiadro i spokojnie w ciągu godziny używać, nie zasycha tak szybko jak zwykły gips, a swoją role spełnia znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 244
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

niestety i ja dołączam do grona osób z widoczną linią kabli. kable "wyszły na wierzch" dopiero 2-3 lata po remocie, kiedy kładliśmy instalację alarmową. teraz w całym domu widać ścieżkę kabli do czujek itp :( farba na wierzchu to dulux pastelowa orchidea, a więc bardzo jasna. łapię się za głowę na myśl, że przy następnym remoncie musiałabym przykrywać to dodatkową warstą lub głębiej je wmontowywać w ścianę. masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
W poprzednim domu kable mieliśmy ukladane bez bruzdowania i po okresie ok 4 lat stały się bardziej lub mniej widoczne,(nie pomoglo stosowanie specjalistycznych farb kryjących-po jakims czasie znowu się pojawiały).Dlatego w budowanym obecnie domu wszystkie kable rozprowadzone są w podlodze a odcinki w ścianach poprowadzone są w bruzdach.Mam nadzieję,że tym razem niczego nie będzie widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Przewody pokryte zbyt cienką warstwą tynku. Widać nawet w których miejscach przewód był mocowany. Kable muszą być przykryte około 10mm tynku aby tak się nie dzaiało.

W przypadku tynków cementowo-wapiennych nie ma tego problemu lub jest minimalny a przy gipsowym bawa tak jak u ciebie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałam w swoim poprzednim domu, ale problem jest do rozwiązania. Kup sobie np. Leroy Merlin taką specjalną farbę na tłuste plamy i pociągnij nią tylko te miejsca, gdzie widać przebarwienia od kabli. Farba ta jest w kolorze białym, więc potem oczywiście trzeba ponownie pomalować właściwą farbą. Ja w ten sposób pozbyłam się tych smug szybko i skutecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega robertsz napisał:

bardziej bym się skupił nad przyczyną, a nie sposobem maskowania, bo możesz ponieść klęskę i niepotrzebne koszty przy próbie maskowania.

Powodem może być zła izolacja przewodów, przez co pod wpływem temperatury przez nie oddawanej farba blednie.

Mogą być za płytko osadzone, wtedy nawet najwyższej klasy przewody nie zapewnią odpowiedniej izolacji, bo po prostu jest za mało na nich tynku.

Przy tak intensywnych kolorach będzie problem aby to czymkolwiek zamaskować, przy białym kolorze ścian spróbowałbym akrylatexem w dwóch lub trzech warstwach, co powinno na kilka miesięcy sprawę zatuszować, ale aby zamaskować na pomarańczowym to przyznam się, że nie mam pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środka takowego nie ma, po prostu trzeba malować do skutku, a gdy to nie pomoże trzeba wkuć kable głębiej.

One po prostu idą po wierzchu i nad nimi jest 2-3 mm tynku, stąd te odbarwienia.

 

Nie koniecznie, tak naprawdę do końca nie wiadomo dlaczego pojawiają się te prześwity, słyszałem opinie o wytwarzanym polu elektromagnetycznym w kablach i z tego powodu widoczne są ślady na farbie lub winna może być sama izolacja kabli z której czasami wydostają się jakieś tłuszcze i w tym przypadku wkucie przewodów głębiej nic nie da, ale istnieją specjalne farby którymi można malować tłuste i przebarwione miejsca więc myślę że w tym przypadku również pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...