Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny tak wygladają moje bukszpany i wzrosowisko..:)Gosiek proszeęsue nie smiac ,że jeszcze karteczki przy azaliach tkwią :) w ogóle to chyba trzy wrzosy i trzy azalie szlag tragił ...wrzosy sa brązowe a azalie schną i nie wypuszczają zielonego..Mocno je trzeba podlewać ?

10500308_801032483261271_4404930152996178918_n.jpg

 

10300981_801032416594611_8703371563666533964_n.jpg

 

10462886_801032236594629_8668176793170831567_n.jpg?oh=005291ec7fb79e6a7f068aac3d6b5ebe&oe=540F08A7

 

10527362_801031709928015_6508134044125861048_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty wcale się nie śmieję, u mnie też oznaczenia wiszą na roślinkach, a tam gdzie nie mam to zaczynam opisywać i znaczniki w ziemie wtykać :lol2: To bardzo przydatne :yes:

 

 

wrzosy pięknie się rozrosły, poczekaj teraz do kwitnienia i koniecznie zdjęcia wtedy rób

 

azaliowce potrzebują nieco wody - tam chyba kropelkowe nawadnianie by sie przydało, byle nie pod wrzosy. Z górki każda ilość wody spływa, za to kropelkowanie utrzymałoby tam wilgotność

 

 

co to za odmiana Twojej ulubienicy?

 

 

Anabelka przepiękna, a co to za roślinka niebiesko kwitnąca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladnie, Monia super pomysl, tez mi to chodzilo po glowie, jakas donica z pergolka albo wlasnie laweczka / stoliczek kawowy i otoczyc roslinkami:yes:

 

moje azalie w piachach rosna, nie podlewam wcale tyle co deszcz lub okazjonalnie przy podleaniu trawnika cos je zrosi. rosna super. azalie sa duzo mniej wymagajace niz rododendrony. swoje azalie tylko zasilam raz do roku, obsypane sa kora. poza tym to rosliny prawie bezobslugowe i za to je lubie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia ..pomysł z ławeczką bardzo mi się spodobał i zrobie cos podobnego tylko na odwrót ..:lol2:.tzn ławeczk bedzie od strony basenu....

Gosiu ta niebieska roślinka to jest kocimiętka :)

tarcia w cziraj swoim podsypałm nawozu ..może coś się zacznie dziać z tymi trzema ...one jakios tak od poczatku jakies takie dziwne były...wydawało mi sie ,ze malo lisci maja ..a moze to taka odmiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko, pomysł z obsadzeniem odwrotnym do rysunku też będzie OK :)

 

Ja bym jednak posadziła te cisy bliżej od razu lekko przycięła, żeby wyrównać górę i boki. Swoje sadzę tak blisko, żeby niemal od razu były połączone - szybciej osiągniesz oczekiwany efekt, a cisom to nie przeszkadza - budują taki system korzeniowy, że dobrze rosną blisko siebie i innych roślin. Rozrastanie będziesz mogła ujarzmiać cięciem, co pozwoli na to, że będą z każdym rokiem ładniejsze.

Tutaj sadzone na wiosnę

cisy.jpg

Edytowane przez monia i marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

wklejam z prośbą o kliknięcie - Moni się to zdecydowanie należy

 

 

Jeśli ktoś tu zagląda i ma konto na Facebooku, to proszę nieśmiało o głosiki na mój ogród w konkursie zgłosiłam się 8 tygodni za późno,wię szanse żadne na nagrodę, ale może chociaż na jakiś florowit :lol2:

www.mojpieknyogrod.pl/ogrod/ogrod-ozdobny/marzenie-o-angielskim-ogrodzie?contestGuid=53809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Oj wzięły mnie wzięły...:) ostnica jest piękna ale ciekawi mnie bardzo Hakonechloa .takie rozrosniete okazy sa piękne....:)ale czytałam ,ze ona dopiero po 5 latach wygląda okazale .bardzo wolno rośnie...ale spróbiję ..:yes: Gosiu ,moje wrzosowisko oczywiscie obfocę ,ale pozostawia wiele do życzenia...nie wiem dlaczego ,ale niektóre wrzosy w ogóle nie zakwitły i nie rozrosły się;) ..praktycznie tak jak je obcięłam to takie kępki zostały..Częśc z nich musiałam w ogole wymienić .,a z niektóre sie ładnie rozrosły..Azalie z kolei,pisałam juz ,że pomimo tego ,ze kwitly pięknie , ale cześc z nich zamarło.Zostawiłam je jeszcze mając nadzieję ,że sie odrodzą :lol2: Tak , ze nie wystarczy wkładane serducho .. jeszcze potrzebna jest wiedza ogrodnicza ,ktorej jeszcze nie posiadam..moze za mało oprykiwałam..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że sadząc z doniczek wszelkim roślinkom należy przed wsadzeniem w nowe miejsce nieco rozluźnić bryłę korzeniową. Często korzenie wypełniają całą doniczkę i roślina nie jest w stanie zorientować się, że nie musi się już kisić w pojemniku. W szkółce jest nawożona i polewana - w ogrodzie najczęściej już nie tak regularnie. Polecam te co ,,stoją" zobacz jaką mają bryłę korzeniową. Może wychodzi z ziemi nadal ,,cała doniczka"

Azalie często można się naciąć kupując kroplówką pędzone holenderskie roślinki, które mają małe szanse na przeżycie puszczone samopas. Wybieraj krajowych, sprawdzonych producentów :yes:

 

Dlaczego opryskujesz :eek: Jakieś choroby się przyplątały? Może właśnie za dużo i spaliłaś roślinkę - zdecydowanie umiar jest wskazany :lol2:

 

 

I tak na foty czekam

 

 

mam dwie Hakonechloe - teraz się rozrosły i już zupełnie nie mieszczą się w miejscu dla nich przeznaczonym - muszę je wiosną przesadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...