Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Beatko piękne zdjęcia :) Twój taras wygląda jakby leżał na nim dywan... mebelki SUPER !

Bardzo mi się wszystko podoba ... i poduchy jakie fajne ... doniczki obsadzone :)

Miłego dnia :)

Aga ,fajnie ,ze Cie widzę:hug: Dzięki za pochwały...mebelki też mi sie podobają ,nie załuje ,ze wzięłam ten kolor..Poduchy sa od naszej Pasiulki,fajnie sie wpasowały ....ogólnie jest nieżle ...ale brakuje mi jeszzce roślinności ..mam juz to wszystko w głowie ,ale w realu na realizację trochę jeszcze sobie poczekam

Edytowane przez Beauty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beauty,

czyli sezon ogrodowy rozpoczęty :)

 

:yes:

Rozpoczęty ,a jakże!!Wczoraj tak sie nawyginałam przy wsadzaniu pelargonii ,że dzisiaj z łóżka nie mogłam sie zwlec..Wynagrodziła mi te trudy pogoda ..od rana swieciło pieknie słońce ,a kawusia na tarasie smakowała wyśmienicie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny komplet wypoczynkowo-tarasowy :yes:

 

 

ale bergenie mnie rozwaliły - co im zrobiłaś, że aż takie wysokie kwiaty mają :jawdrop:

Gosiu najśmieszniejsze jest to ,że ja mało co robię ,,,mówie rano kwiatuchom dzień dobry jak idę do pracy i dobra noc jak wracam.:Da tak naprawdę ,to wszyscy się dziwią,że te roslinki u mnie tak szybko rosna ,w starym ogrodzie mam już straszny busz,,,muszę go troche przerzedzić ,bo juz rosliny wzajemnie sobie przeszkadzają ...moze uda mi sie przenieśc coś do nowego ogrodu?nie wiem ,czy takie duze rosliny to zniosą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko, zestaw tarasowy świeeetny! Taki to bym chciała :yes:

Co będzie rosło w tych kwadratowych kwaterach - rabatkach?

Moniko za pochwały mebli serdeczne dzięki...jest bardzo wygodny ,polecam..

W tych kwaterach -rabatkach zaplanowałam warzywnik,ale taki niestandardowy,pomieszany z roslinami ozdobnymi.Mam tylko dylemat,chyba nie przemyślałam tego do konca,ściezki zakończone są obrzeżami a rabaty nie,,,moze bedzie tam wrastała trawa?może nasadzenia z bukszpanu załatwiły by sprawe ,jak myślisz?

Ostanio dwa razy przejężdzałam przez Chrzanów(w sumie cztery razy tam i z powrotem) za trzecim razem juz Ci nie odpuszczę :lol2:muszę wpaść koniecznie i zainspirowac sie Twoim ogrodem...na bezczela się wpraszam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ksylomeno!!! fajnie ,ze znalazłas dzialke swoich marzen ...zycze Ci aby wkrótce stanał na niej wymarzony dom...:yes: mój dom ,ma bryłę dworku najprawdziwszego :D...natomiast wnetrze jest eklektyczne ,nie odwzorujace wnetrz minionych epok.:yes:pewnie dlatego sie dziennik nie wyswietla ,bo dawno nie zamieszczałam w nim zdjęc ...postaram sie jutro nadrobić ...urobilam sie dzisiaj niemozebnie.Wykorzystaalam piekna pogode na prace porzadkowe w ogrodzie (ciagle jeszcze nieistniejacym),wsadziłam pelargonie do skrzynek ,,wyciagnelismy z dzieciakami meble ogrodowe...jutro pewnie sie nie rusze ...

 

Witam, dziękuję bardzo za odpowiedź, jest mi niezmiernie miło :)))) a nawet czuję się zaszczycona.

O działce napisałam dlatego, żeby zumysłowić, że u mnie ten dworek to jest poważna zsprawa rozważana od kilku lat. Zresztą kiedyś 9 jedno dziecko mniej):) była blizej budowy i wtedy dostałam namiary od Dorfi na firmę od kolumn, bo mnie są potrzebne profilowane. styl wewnątrz też pewnie będzie eklektycnzy, zbyt wiele w dzisiejszyc czsach pięknych rzeczy, aby móc się zdecdwać na jeden styl. oczywście z niezwykłym zainteresowaniem czekam na "uruchomenie" dziennika.

pozdrawiam

Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasiulku ,miło ,że wpadłaś ...:hug:Twoje poduchy robia furorę na forum ...to był strzał w 10-tkę!!

A na bergenie to ja kapusta mowię ..rosnie jak oszalała..jesienią pociełam łodygę i powsadzałam w ziemię i liscie z tego wyrosły...fajnie wygląda w zestawieniu z hortensjami.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ale sie dzisiaj unorałoam ogrodkowo...wsadziłam 25 dereni w zagjajniku brzozowym:yes:nie wiem tak do końca czy to jes dobry pomysł..ale dostałam sadzonki i musiałam coś z nimi zrobićf.Oprocz tego wsadzlłysmy z Zu canny ,dalie i pecherznice ...warzywniak też częściowo został obawiamyobawiamy:yes:jestem megazadowolona..wypiłam drinka i jestem lekko zakręcona:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pięknie będzie jak wszystko się rozwinie :D

 

A warzywniak masz rewelacyjny - i sadź róże między szczypiorkiem.... i takie tam inne połączenia - przyjemne z pożytecznym

 

 

U mnie dwa krzaczki pomidorków koktajlowych, bazylia, mięty różne, szałwia ot i cały warzywniak :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ masz warzywniak.. sama go będziesz obrabiać? Jak tak to pełen szacun, bo chwast rośnie bezlitośnie.

Ja bym dołożyła cegieł na końcu...

 

Poduchy super i baardzo mi się podoba komplecik tarasowy :) :yes:

 

Czekam na więcej zdjęć z ogrodu to co powsadzałaś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest jak myślałam:D po wczorajszym kopaniu mam zakwasy okrutne:Dledwom się z łóżka zwlokła ,:Dpobiegłam czym prędzej na warzywniak sprawdzić ,czy pomidorki stoją ,na ich szczęście stoją na baczność .Gosiu zamierzam tak właśnie zrobic .. połączyć kwiatki z warzywami..Może jeszcze w tym roku nie będzie tak idealnie ,bo zamierzam posadzić bukszpan wokół kwater,a to pewnie uda mi się jesienią kiedy sadzonki będą tańsze.Debiut warzywniczy miałam w ubiegłym roku,, mieliśmy piękne ogorasy ,por ,seler , pietruszkę ,koper,rzodkiewkę .Teraz jeszcze doszły trzy gat,sałat ,pomidory po dwa krzaczki (3 gat),dynię i fasolę . Wszystkiego po troszeczku .Wiola warzywniakiem zajmowała się moja latorośl,na razie zapał jeszcze jej nie opuścił ...:yes:W przyszlości chce jeszcze postawić tam takie niebieskie obeliski... znalazłam w necie odpowiednie ,ale nie ma ceny..wysłałam zapytanie .

Dostałam jeszcze sadzonki pecherznicy tej żółtej .luteus chyba się nazywa.sadzonki nie sa zbyt duże ,ale w nocy czytałam ,ze szybko rośnie i juz wiem ,że za gęsto ja posadziłam:( na żywopłot radzą sadzić co 50 -70cm ,aby powstał zwarty żywopłot ,a ja posadziłam co 20:D,bo wydawały mi się takie malutkie.Tak ,że czeka mnie znowu przesadzanie ...robota głupich lubi...

Dziewczyny macie jakiś pomysł na pozbycie sie mrówek .? mam y inwazję obcych:Djest ich pełno nie tylko na działce ,ale włażą mi do domu od strony tarasu...Już wcześniej tak było i sie jakos uspokoiło, ale teraz znowu atakuja ...sypałam wzdłuż okien tarasowych jakiś proszek, skórki od ogórków ,ale to ich w ogóle nie odstrasza ,m wciąga je w odkurzacz.:Dznacie jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...