Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzieki Beatko!

 

To nie puste slowa, szczerze sie zachwycam:yes: Jeszcze musze komentarze chociaz troche przejrzec, moze i tutaj jakies cuda zobacze.

 

Beatko pamietasz moze nazwe tych plytek? Maz jest akurat w Polsce, to bym go wyslala do sklepu na pomacanie:D

Teresko ,te płytki nazywają sie terme fioranese rapolano ,o ile mnie pamięc nie myli i nie pomyliłam szyku wyrazów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dziewczyny ,dzień się zaczął mega wk$#@^&*%niem:(nie pisałam chyba wczesniej o tym ,bo myślałam ,ze problem rozwiąże się "jakoś ".ale może od poczatku..byłam umówiona z firmą na dokończenie elewacji naszego muru obronnego ,ale jakiś czas temu m zauważył pękniecia i zarysowania .stwierdzilismy ,ze nalezy to sprawdzic czy jest to wina tynku czy muru.M odkuł troche tynku i zauwazył ,ze cegła sie wzięła i rozlasowała:mad::mad::mad:dzisiaj własnie przyjechali na ekspertyzę właściciel cegielni i przedstawiciel firmy sprzedajacej te cegły . Oczywiscie własciceil cegielni stwierdził ,ze jak 20 lat prowadzi firme to mu sie cos takiego pierwszy raz zdarzyło:(oczywiście musialo trafić na mnie ,pechowca do kwardratu.No i co reguła 'Wszystkiego po dwa razy " kolejny raz sie potwierdziła.Oznajmiam wszem i wobec

Rozbieramy mur!!:Dna szczęsice tylko slupy ,bo przęsła sa wykonane z innej cegły.Poczatkowo Pan nam zaproponował 1 tys zł:D:D:Dzmienił zdanie potem jak m zaproponował mu spotkanie w sądzie.Ma sprawe przemyśleć do przyszłego tygodnia.

Myślałam ,że juz pewien etap mamy juz za soba ,a ty znowu budowa nas czeka:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściskam Cię mocno i łączę się w bólu... ja powinnam wywalić całe stalowe panele w las, ale szkoda lasu zaśmiecać;)... bo niczym nie zabezpieczone malowali panowie na deszczu i cokolwiek bym nie robiła i tak rdza wyłazi...:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beauty, zacytuję mój post z lipca 2010, gdzie wróżyłem twojemu murowi rozsypkę . MaX się nie nadaje na ogrodzenie ....:p a w dalszych postach nawet sugerowałem żebyś porozmawiała ze swoim guru(mąż)...... jeden post Ci za cytuję ...........................

Dzień dobry p. Beauty. Napisałaś że wszystkie uwagi mile widziane , nawet te nie miłe . No to zaczynamy Tak wielki mur w ogrodzeniu ma rację bytu gdy jest oddalony od domu conajmniej 50m. Według mnie oczywiście. Choć to moje pewno subiektywne zdanie , Najgorsze jest to że z tych zdjęć co widzę , to fundament jest za niski a to są pewno pustaki Max, mogą ciągnąć wilgoć ,a co za tym idzię mogą sie rozmrażać . Nie wiem czy była izolacja pozioma zrobiona To by miało rację bytu gdyby było murowane z kostki betonowej.Przy takim murze muszą być zachowane procedury jak przy budowie ścian domu ... Nie przejmuj się, nic nie może wiecznie trwać , nawet chiński mur kiedyś się rozleci ... kon cyt........ Ps. myślę że dalej jestem twoim przyjacielem, no ale mozesz powiedzieć że wykrakałem :)

Edytowane przez doctor.jk
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teresko ,te płytki nazywają sie terme fioranese rapolano ,o ile mnie pamięc nie myli i nie pomyliłam szyku wyrazów:D

 

Dzieki Beatko, zapisalam sobie. Maz powiedzial, ze nie ma czasu latac po miescie i macac, ale przejade sie w sobote do sklepu, moze tutaj je znajde.

 

Wspolczuje, nieciekawa sytuacja z tym murem:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mugatko ,arniko,teresko ,tutli,Gosiu ​bardzo serdecznie wam dziekuję za duchowe wsparcie:hug:

Gdyby nie to ,że jest piękna pogoda moc slońca , to popadłabym na pewno w jesienną deprechę .:DW warzywniaku coraz więcej warzywek wychyla swe łebki ,bzy kwitną ,kaliny beda miały mnóstwo białych kul,jest piknie.Ja juz tak sobie myślałam ,zeby może dać spokój temu murowi ,niech se zarosnie bluszczem i git ,ale m nie chce odpuścić .:yes:

Doctorku,doceniam Twoje uwagi ,ale tu nie chodzi o przęsła tylko o pełna cegłę ,z ktorych wymurowane są słupki ,izolacja była zrobiona ,wszystko zgodnie ze sztuką ,tylko materiał do d..y:P

Edytowane przez Beauty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztuka sztuką ,. Ale biutko kochana mur się roz....ł. Ciekawe czy znów zrobisz słupki z zwykłej cegły :) jeżeli tak, to zrób od razu nad nimi dach..........

Ja tam fachowcem nie jestem , ale na ogrodzenie to raczej- cegła klinkierowa , kamień, kostka bet. a nie zwykła nasiąkliwa cegła ..... albo i jestem Bea a TY jak uważasz ?:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doctorku ,tak chyba zrobimy ,jakies daszki ,albo m ma pomysł ,by wymurować te słupy z tej cegly holenderskiej,z której mamy kominy i podmurówkę(płytki):yes:szlag mnie trafia ,bo mur dzielący działke, mamy zrobiony z rozbiorkowej nuewiadomoiloletniej cegły i nic sie nie dzieje.:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...