Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej Aguś !

Miło ,że wpadłaś..:hug:ja też bardzo rzadko wpadam na fm...choruję na permanentny niedoczas..Urlop wydaje sie juz być taki odległy...;)my cały czas cos jeszcze robimy wokół domu ,by wykorzystać jeszcze odtatnie chwile na wsadzenie czegokolwiek...Przesadzilam rabate różaną i czekam jeszcze na przesyłke róż ,którę musze wsdadzić wzdłuż sciezki ,mają byc w pażdzierniku...Dzsiaj nawiezłismy torfu na miejsce gdzie ma powsrtać wrzosowisko ,ale na razie nie mam koncepcji jakie rosliny jeszcze tam posadzić oprócz wrzosów?moze pomozesz?http://imageshack.us/a/img13/5523/a5jh.jpgz?

a poza tym obsialismy jeszcze pozostały areał trawą ..pieknie wzeszła..wysypalismy kamień ..wreszcie zrobiło sie czysto ...:)tak naprawdę to nie mam o czym pisać ..wnetrzarsko niestety mamy marazm...tak ,że moj wątek pewnie wkrótce umrze smiercią naturalną .

Teraz powinnam załozyc watek o usterkach..:Dpowinniśmy naprawić rozlatujące sie słupy ogrodzenia ,niby majster ma przyjsć w końcówce wrzesnia,ale jakos nie palimy sie do tego zbytnio...na razie jakos to wszystko wyglada ,ale m mowi ,że po zimie na pewno bedzie gorzej...

Fotela jeszzce nie zamowiłam bo przez moment zastanawiałam się nad ławeczką .Stwierdzilismy jednak z m ,że bedzie nam ona przeszkadzać ...chociazby w posłaniu łózka i tym samym pomysł padł...;)

Cieszę sie ,że macie widoki na zmiane samochodu ...a o czym myślicie?

Pozdrawiam serdecznie:):hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beatko, może wśród brzóz i wrzosów dać falujące trawy ozdobne?

Jest miejsce na całe grupy.

Wydaje mi się, że pasowałyby w tym miejscu.

Poczytałam o urlopie, zazdroszczę, że nie boisz się latania.

Wyspa, morze, plaże...aż coś pod podeszwą drapie na samą myśl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aguś !

Miło ,że wpadłaś..:hug:ja też bardzo rzadko wpadam na fm...choruję na permanentny niedoczas..Urlop wydaje sie juz być taki odległy...;)my cały czas cos jeszcze robimy wokół domu ,by wykorzystać jeszcze odtatnie chwile na wsadzenie czegokolwiek...Przesadzilam rabate różaną i czekam jeszcze na przesyłke róż ,którę musze wsdadzić wzdłuż sciezki ,mają byc w pażdzierniku...Dzsiaj nawiezłismy torfu na miejsce gdzie ma powsrtać wrzosowisko ,ale na razie nie mam koncepcji jakie rosliny jeszcze tam posadzić oprócz wrzosów?moze pomozesz?http://imageshack.us/a/img13/5523/a5jh.jpgz?

a poza tym obsialismy jeszcze pozostały areał trawą ..pieknie wzeszła..wysypalismy kamień ..wreszcie zrobiło sie czysto ...:)tak naprawdę to nie mam o czym pisać ..wnetrzarsko niestety mamy marazm...tak ,że moj wątek pewnie wkrótce umrze smiercią naturalną .

Teraz powinnam załozyc watek o usterkach..:Dpowinniśmy naprawić rozlatujące sie słupy ogrodzenia ,niby majster ma przyjsć w końcówce wrzesnia,ale jakos nie palimy sie do tego zbytnio...na razie jakos to wszystko wyglada ,ale m mowi ,że po zimie na pewno bedzie gorzej...

Fotela jeszzce nie zamowiłam bo przez moment zastanawiałam się nad ławeczką .Stwierdzilismy jednak z m ,że bedzie nam ona przeszkadzać ...chociazby w posłaniu łózka i tym samym pomysł padł...;)

Cieszę sie ,że macie widoki na zmiane samochodu ...a o czym myślicie?

Pozdrawiam serdecznie:):hug:

 

Hej Beatko,

 

fajnie, że się odezwałaś:D

U mnie też z czasem krucho, ale póki co wątku nie zamykam, ale i na całodzienne plotki z dziewczynami czasu brak.

Ja w realu się nie wyrabiam, a co dopiero na forum:bash: Ani mi się waż zamykać wątku- przecież jeszcze będziesz urządzać...:yes:

Fajnie, ze działacie w ogrodzie. Tylko nie wiem czy na te Twoje róże, to w październiku nie będzie już za zimno. Słyszałam, ze zima ma szybko przyjść...:mad:

 

Co do Twojego wrzosowiska, to miejsca masz sporo. Zgadzam się z Tolą, ze z wrzosami dobrze rosną trawy ozdobne. Dorzuciłabym to tego azalie. Poszukałam jeszcze w necie i oto co radzą sadzić z wrzosami:

 

 

  • brukentalia ostrolistna – dorasta do 10-15 cm. Jest podobna do wrzosu, ma szarawe, zimozielone liście. Jasnoróżowe kwiaty zebrane w gęste kłosy pojawiają się już w czerwcu;
  • dabecja kantabryjska – dorasta do 30 cm wysokości. Zimozielone liście z wierzchu są intensywnie zielone, od spodu srebrno omszone. Od lipca do je-sieni roślina obsypana jest jasnoróżowymi kwiatami, przypominającymi drobne dzwonki. Dabecja lubi glebę wilgotną, dlatego powinna być obficiej podlewana niż wrzosy;
  • golteria rozesłana – zimozielona płożąca krzewinka dorasta do 15 cm wysokości. Ma błyszczące, ciemnozielone liście i niepozorne białe kwiaty latem. Jej czerwone, okrągłe owoce mogą pozostawać aż do wiosny. Golteria lepiej rośnie w półcieniu – posadzonej w słonecznym miejscu trzeba zapewnić stale wilgotną glebę;
  • kalmia wąskolistna – osiąga 100 cm wysokości, ma zimozielone liście. Czerwone lub różowe kwiaty rozwijają się w czerwcu i lipcu. Woli wilgotną glebę;
  • wrzosiec krwisty – niska krzewinka tak bardzo podobna do wrzosu, że gdyby nie pora kwitnienia (II-IV, zależnie od pogody), można by ją z nim pomylić. Kwiaty zależnie od odmiany są białe lub w różnych odcieniach różu. Wrzośce przycina się tuż po przekwitnięciu.

 

Może coś sobie z tego wybierzesz:D

Co do ogrodzenia to racja- przed zimą nic nie róbcie- szkoda kasy. Poza tym teraz pogoda już nie sprzyja, dni są deszczowe, a noce zimne. Lepiej zabrać się za to na wiosnę.:yes:

Ja też chciałam ławeczkę w sypialni i też zrezygnowaliśmy- z tych samych powodów, co Wy. Chyba fotelik będzie lepszy- zawsze gdzieś go wciśniesz.

Beatko, w sprawie samochodu, to chcemy chyba jakiegoś japońskiego suva, ale tak naprawdę to jeszcze nic nie jest postanowione. Tak samo było z wakacjami- gdzie to my już nie lecieliśmy, nie braliśmy Madery pod uwagę wcale. I gdzie wylądowaliśmy?:D

Musimy zapisać się na kilka jazd próbnych, może na coś fajnego się napatoczymy. Teraz pogoda nie sprzyja aktywności na świeżym powietrzu, więc będziemy szukać.:)

 

Lecę spać, bo padam z nóg.

Udanego weekendu:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,witaj Ogrodniczko -Czarodziejko!! Podsunełas mi fajny pomysł z tymi trawami...Kupiłam dwie rozplenice japońskie z zmaiarem posadzenia w innym miejscu,ale kto wie...tylko sie zastanawiam ,czy trawy lubią kwasne srodowisko?chyba ,ze je posadzę poza wrzsoowiskiem?poki co zamówiłam 50 szt wrzosów w trzech kolorach ,,,cena chyba dobra-3zł...podsypie troche ziemi z torfem od strony bramy ,by stok złagodnial:)mam jeszcze klon palmowy do wsadzenia i zurawki ale te chyba wsadze na tle sciany z cisów i dodam białą i różową hortensję...tyle jeszcze chciałabym wsadzic w tym sezonie .ale nie wiem ,czy mnie przymrozki nie zastana jak tak sie bede sprężać ,jak dotąd...:)miłego weekendziku zyczę ...ja płaczę ,bo synus juz wyjezdza....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ..dzięki Kochana za wszystkie podpowiedzi ,,na pewno je wykorzystaam śzanotowałam wszystko skrzetnie....usmiejesz sie pewnie -zaprowadziłam zeszycik z roslinami ,ktore mam i tymi ,ktore chciałabym mieć ...:)

Co do ławeczki ,to chyba dobrze ,ze dałam sobie z nia spokój ,bo znajac zycie nie słałabym łóżka ,bo nie chcialo by mi sie jej ciagle odsuwać ,,,a fotelik sie chyba bardziej przyda...

U nas z wyborem samochodu było podobnie jak z wasza Madreą ...,,pojechalismny do salonu z zamiarem kupna konkretnego auta a wyjechalismy innym modelem...ale nie załuję ,,jęzdzimy juz kolejnym accordem i jesteśmy bardzo zadowolleni z wyboru....auto bezawaryjne i nie do zajezdzenia,,,,syn ma mini ....ja nie jestem za małymi autami ,ale ten zaczyna mi sie coraz bardziej podobać ....ma mocny silnik( a ja mam cięzką nogę ) i chyba sobie kupię na dojazdy do pracy....przynajmniej wszędzie się nim mogę wcisnąć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ala ,wrzosy przeplatałaś innymi roslinami ,czy sadziłaś więcej obok siebie, a na obrzezach tylko inne rosliny?ja chce je posadzic plamami zgranymi kolorystycznie i ..włąsnie nie wiem ,czy wlepiać tam jeszcze inne rosliny? jałowców mam juz sporo przed domem,ale kosodrzewinki wygladały by fajnie...no nie wiem,zobacz ę ile mi te wrzosy zajmą miejsca,,,dosadzic zawsze mozna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello wieczorową porą Beatko:bye:

Zauważyłam, że jesteś:wiggle: Ja tez przed chwilką wpadłam:rolleyes:

Sporo wrzosów kupiłaś:jawdrop: Cena super:)

Czyli potwierdzasz to, że japońskie auta są nie do zajeżdżenia:rolleyes: Dobra wiadomość. My do tej pory mieliśmy tylko niemieckie- tez niczego sobie.

Mini jest super, ale jest stosunkowo drogi jak na swoją wielkość. Dla Ciebie samej wystarczy:) Mój luby to się nawet do takich samochodów nie mieści:lol2: Dlatego teraz chcemy suva- są trochę wyższe.

Jak tam weekendzik? Mu w sobotę byliśmy na imprezie- zaczęło się- przed nami cały taki październik.:bash:

Beatko czy masz może bransoletkę Pandory? Zostałam w weekend taką obdarowana i muszę ją jakoś zapełnić- na razie mam 2 klipsy i jedną fasetkę. Dalej pomysłów brak- stąd moje pytanie to może coś bym odgapiła:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rabatką nie pomogę.. bo się nie znam.. ale kosówki kocham miłością wielką ..:yes:

Wolałabym dyskusje samochodowe...

No to będą i kosówki i samochody...:yes:

Syn zabiera nam to mini do szkoły i będę zmuszona kupić drugie (trzecie) auto.Podoba mi się to nowe mini ,ale cholerstwo jest za drogie jak na drugi samochód.Zaświtała mi myśl o fiacie 500,nietuzinkowe ...u mnie na wsi jeszcze takie nie jezdzi:Dsporo miejsca w środku ,mało pali i w zasięgu mojej kieszeni...Takie w kolorze ecri z czarnym dachem ...fajne co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś ,wczoraj wpadłam jak po ogień...nie zdążyłam sie z Tobą nagadać ...;)zresztą szlag mnie trafiał ,bo co chwila neta mi wywalało!!

Cieszę się strasznie na to wrzosowisko ,jutro będzie co wsadzać ,:wiggle:maja tez dojechać hortensje10szt,chcę je posadzić przed cisami i dodać hosty i żurawki.Będzie pocieszenie po wyjeździe syna .Zu juz kilka dni rozpaczała...smutno jest i pusto....no ,lae cóż ,na całe szczęście do Afganistanu nie pojechał ,tylko do Łodzi..:)

Miłego Tygodnia życze !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...