Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ah, qrcze, ja znam ten ogród, tylko pani zmieniła grafikę. Podglądam ją od kilku lat i nawet kiedyś korespondowałyśmy, ponieważ ona ma podobne warunki za płotem. Sympatyczna osoba i mnóstwo wie o hortensjach, różach i ogólnie o utrzymaniu ogrodu :)

 

Beauty, podlewaj wrzosy, ale nie polewaj po krzaczkach.

Po tych rozważaniach natemat wrzosów u Ciebie, znowu nabrałam chęci na wrzosowisko. Miejsce, które kiedyś przeznaczyłam na wrzosy nadal jest obsadzone tylko jałowcami, azaliami i w tle rośnie sobie powoli mój wymarzony lasek sosnowo brzozowy. Tylko zabiorę się do tego inaczej niż zamierzałam. Byłam ostatnio kilka razy w okolicznym lesie i znalazłam piękne polany z mchami, trawami leśnymi i wrzosami. Chciałam trochę tego przynieść i podsadzić sosny i brzozy w lasku. Teraz myślę, że rozszerzę zakres prac i przytargam nieco rodzimych wrzosów na moje niedoszłe wrzosowisko. Dopiero w przyszłym roku zacznę kupować szlachetne odmiany. Myślę, że w ten sposób uzyskam bardziej naturalny efekt. Poza tym wrzosy lepiej rosną, gdy podrzuci się im ziemi z leśnego wrzosowiska.

 

A czemu pęcherznic nie? To świetne bezobsługowe krzewy, zdrowe. Tylko co 3 lata stare gałęzie trzeba wycinać. Uwielbiam pęcherznice i te złote i purpurowe.

Edytowane przez pestka56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie tez pytalam. ja mam z jednej strony wzdluz calego plotu posadzone te zielone a przed nimi miejscowo czerwone. akurat to jest strona z ktorej mamy tych glosnych sasiadow wiec jako "zywoplot na szybko" pecherznice sprawily sie idealnie. tyle, ze ja swoje regularnie i radykalnie przycinam na wiosne i ciacham rowniez latem. akurat nie przepadam za kwiatami pecherznicowymi (mnie one smierdza :D) za to liscie wtedy sa wielkie i geste.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łałłł.. nawet nie pomyślałam, że jest tam 100 wrzosów.. zniknęły na Twojej olbrzymiej działce..

Ja też żółtemu wrzosowi mówię nie :no: i rzeczywiście przydał by się jakiś wyższy punkt.. brzoza szczepiona mogła by być...

A hprty sadź .. one suuuper są, ja lubię hortensje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dzisiaj u mnie w ogrodzie masakra piłą mechaniczna ...:D mróz ściął wszystkie kwiaty ...jeszcze wczoraj cieszyłam się ,że dalie są takie piękne i tak kwitną ,a dzisiaj po porannych przymrozkach wszystkie pozwieszały główki...nie wiem ,czy je już wykopywać ?

Pestko podoba mi się Twój pomysł przeniesienia roślinek z lasu ,,tez chciałam stworzyć ogród naturalistyczny a tu wyszedł jakiś uporzadkowany:yes:Wrzosy oczywiście podlewam ,mąż się temu dziwi ..t.wierdzi ,ze w naturze ,pomimo tego ,ze nikt ich nie podlewa to sobie jakoś radzą ...:D

Tarcia te pęcherznice to wsadziłam do :poczekalni" bo wtedy jeszcze nie wiedziałam co nimi zrobić:(więc wsadziłam pod płotem w jednym rzędzie ,ale trochę głupio ten żywopłot wygląda,wiec sukcesywnie je wysadzam i przesadzam....:yes: Kochana ,kupiłam Twój pomysł z brzoza i juz się pręży dumnie na wrzosowisku:Ddosadziłam trzy kosodrzewiny i postawiłam na próbę na brzegu murka nowa odmianę jałowca m,który zbyt duży nie rośnie. Moze jutro cyknę jakieś zdjęcie.Pojawiły sie tez nasadzenia wzdłuż płotu przy placyku basenowym ,,,fajnie to wygląda...

Aguś ,dzięki dobra kobieto za mile słowo...napracowałam się, to fakt m,a teraz mam obawy co do przeżycia tych roślin przez zimę ,,ponoć ma być zima stulecia!!!

Rasiula ...dzieki:hug: I kto tu mówi o szaleństwie .. uciekłaś zza ocean,wygrzewasz się na wypasionej plaży zamiast na zlocik się szykować ...

Wiola ,prawda ,że nie widać ,ze to aż tyle szt?musisz uwierzyć mi na słowo:yes: i po tym wsadzaniu to chętnie przyłączyła bym się do towarzystwa pensjonariuszy,tak mnie wszystko napierdziela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty, naturalistyczne lubisz, to pewnie ogrody Pieta Oudolfa Piet Oudolf-Bonn Garden-01.jpg też.

http://www.oudolf.com/piet-oudolf/gardens/private-gardens/west-cork-ireland Linkuje tu, bo widać od razu ogrom nasadzeń i potem efekt, ale pogrzeb w innych prywatnych ogrodach. W publicznych jest mniej spektakularnie, ale też interesująco.

Simple Garden projektu Francheski Watson ++Francheska_Watson-Steenberg-03.jpg kapitalne te trawki.

http://www.franchescawatson.com/portfolio/1-portfolio_simple-garden.htm

 

To jedno z piękniejszych pól golfowych świata, Augusta National, w samym rozkwicie rododendronów. Każdy dołek jest obsadzony i rozkwitają akurat na czas jednego z 4 Wielkoszlemowych turniejów Augusta-NationalGC_hole10th.jpgAugusta-NationalGC_hole13th.jpg

Czosnki w trawach Czosnki+trawy.jpg no comments :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urokliwie Beata, urokliwie, świetne te plamy wrzosów.

Ja żółtym wrzosom też mówię nie.

Większość narzeka że trudno je utrzymać, wypadają.

Lepiej prezentują się tam, gdzie kontrastują z ciemną zielenią.

U Ciebie jest jasno i możesz je darować.

Bardzo, bardzo mi się ten brzozowy zagajnik podoba :)

Dalie zwykle wykopuje się po pierwszych przymrozkach,

jak część naziemna już ścięta przez mróz.

Możesz kopać.

Edytowane przez tola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu,zaraz wkleję zdjęcie z położonym n próbę jałowcem...może nim obsadzić murek ,CIO???? ta odmiana ponoć wolno rośnie a z czasem będzie się ładnie z niego zwieszał..:)jezeli wrzosom uda sie przetrwać zime to coś czuje ,ze ten zakatek ogrodu bedzie moim ulubionym ...Posadze tam jeszcze azalie i trawy ,ale to chyba już na wiosnę ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś małpiszonie jeden ,czemu nie dobiłaś ?zlot był fantastyczny ,a to zasługa dziewczyn...wszystkie są urocze,pełne energii i humoru ,aż brzuch mnie do tej pory boli ze smiechu:Dcoraz trudniej nam sie rozstać ...Małpiszonie jeden ,już następnego Ci nie odpuszczę ,chyba po ciebie przyjadę ...Następny mam być w czerwcu w Kielcach ,,już się szykuj..:D:hug:

A mówisz ,ze nikt nic nie pisze .....bo wszystkie siedzą na fejsie,,,:D:Dmoże jednak to konto założysz...

Edytowane przez Beauty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...