Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beauty, zajrzyj do zdjęć mojej skarpy przy tarasie.

Tam widać takie szarozielone "czapki" jałowca które zwieszają się miękko po murku w dół.

To odmiana "Blue Chip". Myślę, że ten byłby świetny na Twój murek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz się przyjrzałam temu, który kupiłaś.

Też będzie ładny, tylko pędy trochę sztywniejsze.

Ale kolorystycznie ładny, bo przyrosty są jasnozielone

i ładnie rozświetlają wiosną ciemną zieleń środka.

Fajnie posadziłaś kolumnowe iglaki pod siatką.

Zrobią taki fajny "trójwymiar". Super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś małpiszonie jeden ,czemu nie dobiłaś ?zlot był fantastyczny ,a to zasługa dziewczyn...wszystkie są urocze,pełne energii i humoru ,aż brzuch mnie do tej pory boli ze smiechu:Dcoraz trudniej nam sie rozstać ...Małpiszonie jeden ,już następnego Ci nie odpuszczę ,chyba po ciebie przyjadę ...Następny mam być w czerwcu w Kielcach ,,już się szykuj..:D:hug:

A mówisz ,ze nikt nic nie pisze .....bo wszystkie siedzą na fejsie,,,:D:Dmoże jednak to konto założysz...

 

Beatko złota, ja z góry już 3 tyg temu mówiłam, ze nie dostanę urlopu po 3,5 tyg nieobecności.... Zresztą prawie go już nie mam na ten rok...

Większość obecnych forumowiczek albo ma własne biznesy i same sobie są paniami, albo siedzą w domu z dziećmi. Na etacie jest inaczej niestety:bash:

Kraków daleko, więc urlop byłby konieczny. Bardzo żałuje, ze nie było mi dane Was poznać:cry: Musicie chyba zorganizować zlot w centrum wawy żebym zdążyła:D

 

Z tym fejsem pomyślę- generalnie unikam takich skupisk:yes: ale skoro wszystkie tam jesteście:eek:

 

Super nasadzenia zrobiłaś- całkiem duże roślinki- 2-3 lata i się rozrosną jak u nas.

Wrzosy prezentują się pięknie:jawdrop: oby wszystkie przetrwały zimę:) Będziesz miała sporo roboty z nimi na wiosnę- mam na myśli przycinanie.

Ja dzisiaj wróciłam wcześniej z pracy i poszłam do ogrodu- zaczęłam wreszcie porządki. Wyrwałam przekwitłe kwiaty, zmarznięte hosty - to dopiero części a wór był już pełen:eek: Reszta w weekend i najwyższy czas wsadzić cebulowe.

 

Lecę dalej, dobrej nocki :bye::hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toluś podejrzałam ten płożący jałowiec ,byłby świetny:)ten mój tez mi się podoba i jestem w kropce na który się zdecydować ...Ta moja odmiana prawdopodobnie bardzo wolno rośnie ..nie chciałabym zasłaniać całego murka...Ten "blue chip" z kolei jest taki mięciutki w wyglądzie i otaczał by cieplutką kołderką ten murek .No już zgłupiałam...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguś .dla chcącego nie ma nic trudnego ....:D:D myślę, ,ze urlopu nie było by po co brać ...zjazd był w sobotę i wszystkie przyjechałyśmy w sobotę.:) Sporo dziewczyn było z W-wy,mogłabyś się z którąś zabrać .z tego co wiem Lidszu zabierała Madzie Zet,Emi po drodze tez zzabrała jakieś forumki..Anetka jechała 5 godzin ,ja zresztą też coś kolo tego..Zobacz jak się poświeciłyśmy:D:D na fejssie jest stworzona grupa tylko na nasze potrzeby....skuś się Aga...:hug:

Co do wrzosów to jestem tez bardzo zadowolona:) ,już widzę ,ze będzie to mój ulubiony zakątek w ogrodzie:)zastanawiam sie tylko kiedy się je okrywa ,,,słyszałam ,ze dopiero wtedy jak temp spada do -7,to prawda?

W ogrodzie sporo pracy zaplanowałam na weekend ,oby tylko jeszcze pogoda dopisała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Beatko,

 

jak tam weekendzik?:popcorn:

My w sobotę ogrodowo, a w niedzielę zakupowo. Był weekend wyprzedaży:wiggle: przy okazji luby obkupił mnie w pandorowe charmsy w ilości 6 sztuk:rolleyes:

Obiecuję, ze w wolnej chwili spróbuję założyć profil na fejsie:hug:Tylko, ze ja większości forumek nie znam...:oops: a raczej tylko ze słyszenia...

 

Jak tam prace ogrodowe? Robiłaś coś? Ja już prawie zakończyłam- zostało mi jeszcze trochę cebul do wsadzenia.

 

Odnośnie wrzosów, to generalnie nie ma potrzeby okrywania (w lasach nikt ich nie okryw i pięknie rosną)

Słyszałam, ze jeżeli już, to można okryć gałązkami świerkowymi, ale nie było napisane, ze od -7 stopni. Czy Ty dasz radę okryć je wszystkie?:o

Może na razie zostaw tak jak jest- jak będą zapowiadać srogie mroziska, to dopiero wtedy coś zrobisz.

 

Lecę, bo późno.

Dobrej nocki:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ,wodze ,ze Twój weekendzik minął pracowicie!ja miałam tez sporo zaplanowane ,ale pogoda plany mi popsuła,lało;)tak ,ze spędziłam sobotę przy garach ,syn przyjechał to mu musiałam kulinarnie dogodzić ...:)nigdzie nie jeździliśmy ,bo ostatnio miałam sporo dalekich tras i chciałam pomieszkać w domu;)

Wykorzystałaś m ,,,6 charmsów :Dtak bez okazji?:yes:zazdroszczę ...mam nadzieje ,że pokażesz ,na które się ostatecznie zdecydowałaś ...

W ogrodzie mam juz dalie ,mieczyki i canny wykopane...jeszcze warzywka co poniektóre zostały ,ale mam mówi ,ze jeszcze moga trochę w gruncie posiedzieć ,to się nie wychylam.Wsadzę dzisiaj truskawki ,bo mnie pacjent sadzonkami uraczył;)

Co do wrzosów ,to mówisz jak mój m ...;)zobaczę jeszcze czy okrywać czy nie...jutro przyjadą jeszcze jałowce na murek i poszperam dzisiaj u miejscowych ogrodników ,czy maja azalie ,,przydały by się na wrzosowisku...no i jeszcze jutro ma facet przyjechać z tujami....zdecydowałam jednak ,ze wzdłuż płotu za murem ,na tej drugiej części działki zasadzę równiutki szpaler i wierzbę ...

Pozdrawiam i życzę Ci Miłego dnia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty, wrzosy możesz okryć cieniówką. Nabij kołki pomiędzy krzewinkami, żeby na nie nie opadła i przydusiła. Rozciągnij cieniówkę i wystarczy. To szybszy sposób i mniejsze jest niebezpieczeństwo, że przyduszone grzyba złapią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pogoda plany mi popsuła,lało;)

 

Na serio?:eek: U nas było całkiem ładnie i ciepło:yes:

Przynajmniej odpoczęłaś sobie przy garach Beatko:D

 

Wykorzystałaś m ,,,6 charmsów :Dtak bez okazji?:yes:zazdroszczę ...mam nadzieje ,że pokażesz ,na które się ostatecznie zdecydowałaś ...

 

Oj tam oj tam zaraz wykorzystałaś http://emoty.blox.pl/resource/102.gif Niech się przyda do czegoś:rotfl:

A tak na serio, to już jest na poczet prezentu gwiazdkowego:yes:

Jak chcesz zobaczyć, to zapraszam do mnie- strzeliłam fotki, bo dziewczyny mnie męczyły:D

 

W ogrodzie mam juz dalie ,mieczyki i canny wykopane...jeszcze warzywka co poniektóre zostały ,ale mam mówi ,ze jeszcze moga trochę w gruncie posiedzieć ,to się nie wychylam.Wsadzę dzisiaj truskawki ,bo mnie pacjent sadzonkami uraczył;)

 

Ja też już wszystko wykopałam, teraz przesuszami i za kilka dni zapakuję w pudła i powędrują do pomieszczenia ogrodowego.

Ciekawe, czy te truskawki się przyjmą? Nie za późno?

 

Co do wrzosów ,to mówisz jak mój m ...;)

To dobrze, czy źle?:lol2: Na serio Beatko, to sama nie wiem.. Ja nigdy nie okrywam i tutaj nigdy mi nie zmarzły- mam je już 3 lata.

może zrób tak jak radzi Pestka?

 

Rety lecę, bo późno.

Miłego wsadzania tui i dobrego dnia

I jeszcze raz dziękuję za privka:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko,

 

czemu chcesz zmieniać łazienkowe zasłonki? Te krótkie szare, aksamitne są piękne:yes:

Jeżeli chcesz długie, to tylko po jednej stronie, skoro wanna wchodzi w światło okna. Chociaż nie wiem jak je będziesz zasłaniała?:eek:

Chyba, ze mają pełnić funkcję ozdobną. Ty masz tam chyba jeszcze roletę, tak?

Najlepiej zrób nową fotkę, to obgadamy temat:D

Buziaki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty mam do Ciębię pytanie, otóż wspólnie z mężem budujemy dworek projektu Pana Sajdaka (projekt bardzo podobny do twojego), mamy jednak problem z drzwiami wejściowymi. Otwór drzwiowy jest za wąski abyśmy mogli tam wstawić drzwi dwuskrzydłowe oraz za szeroki aby mogły tam być drzwi jednoskrzydłowe, zauważyłam że drzwi w waszym domku są dwuskrzydłowe wyglądają rewelacyjnie, pytanie moje brzmi więc - Jaką mieliście szerokość otworu drzwi wejściowych w świetle muru? (pragnę dodać iż szerokść otworu naszych drzwi wejściowych to141cm w świetle muru)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty mam do Ciębię pytanie, otóż wspólnie z mężem budujemy dworek projektu Pana Sajdaka (projekt bardzo podobny do twojego), mamy jednak problem z drzwiami wejściowymi. Otwór drzwiowy jest za wąski abyśmy mogli tam wstawić drzwi dwuskrzydłowe oraz za szeroki aby mogły tam być drzwi jednoskrzydłowe, zauważyłam że drzwi w waszym domku są dwuskrzydłowe wyglądają rewelacyjnie, pytanie moje brzmi więc - Jaką mieliście szerokość otworu drzwi wejściowych w świetle muru? (pragnę dodać iż szerokść otworu naszych drzwi wejściowych to141cm w świetle muru)

OOO jak miło ,że ktoś buduje taki sam domek jak nasz!!ciesze się bardzo .Jeżeli chodzi o drzwi mieliśmy taki sam problem...wybrnęliśmy z tego montując drzwi otwierane na zewnątrz ...dzięki temu zyskaliśmy parę cm.:)jezlei macie jeszcze możliwość by ten otwór powiększyć to to zróbcie .. nasze dzięki otwieraniu na zewnątrz sa wygodne...Ciekawa jestem WAszego domu i stylu w jakim go wykończycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko,

 

czemu chcesz zmieniać łazienkowe zasłonki? Te krótkie szare, aksamitne są piękne:yes:

Jeżeli chcesz długie, to tylko po jednej stronie, skoro wanna wchodzi w światło okna. Chociaż nie wiem jak je będziesz zasłaniała?:eek:

Chyba, ze mają pełnić funkcję ozdobną. Ty masz tam chyba jeszcze roletę, tak?

Najlepiej zrób nową fotkę, to obgadamy temat:D

Buziaki:)

Aga ,znudziły mi się te zasłonki i jakoś kojarzą mi się z przykrótkimi spodniami...:)chyba zdecyduje sie na podpięcie symetryczne z jednej strony...zasłaniać bee tak jak dotychczas ...mam haczyki w ścianie ,a podtrzymanie zasłon ma pętelkę na końcach ...chcąc zasłonić ,odpinam tylko jedna pętelkę i zasłony się opuszczają automatycznie:) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udało się...Miło jest patrzeć na różne rozwiązania tego samego bądź podobnego projektu. Co do tych drzwi hm...niestety otworu nie da się powiększyć ale możliwe że skorzystamy z waszego rozwiązania:)

Mam jeszcze pytanie odnośnie tych drzwi, jak szeroki jest otwór po otworzeniu jednej połowy drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beatko ,dzięki za zdjęcia ...dom jest cudowny ...:yes:jaki okazały dach....z tymi "wolimi oczami" wygląda bardzo dostojnie....Ciekawa jestem ,na jaką klatkę schodową się zdecydowaliście...schody będą zabiegowe?

Koniecznie załóż swój dziennik ,będę kibicować ,:yes:może od czasu do czasu coś uda mi się doradzić ?

Po otwarciu drzwi wnęka ma 64cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...