Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 9,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie droga Pestku, to nie gont to wiór osikowy. O wiele tańszy od gontu i trwalszy . Ja osobiście również polecam tym bardziej, że cenwo nie jest wiele droższy od dobrej blachodachówki:)

No coś Ty:o:o ,ja myślałam,ze to jest pokrycie bardzo drogie...piękniej będzie wyglądał dotknięty zębem czasu :D

My w planie mieliśmy schody dwubiegowe ,,,były by o wiele wygodniejsze ...ja zmieniłam je na zabiegowe ,czego dzisiaj żałuje ...trochę inaczej mogłam je rozmieścić;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata, przez chwilę pomyślałam, że może być też wiór osikowy. Gratuluję wyboru. Pasuje do formy dworku i jest bardzo piękny.

 

Gont jest faktycznie drogi, tym bardziej, że kładzie się go warstwowo. Nie wiem jak to jest wiórem.

Czy wiór się czymś zabezpiecza? A jak jest z więźbą – cz musi być tak mocna jak do dachówki? Muszę coś o tym poczytać. Mam blachę na dachu, która okazała się jedyną możliwością by usunąć słup na środku salonu podpierający więźbę.

 

Co to za historia ze schodami? Czy Wasze domy to ten sam projekt?

 

Forumowy Lasek D. dziś na prośbę f.5 zrobił rozliczenie jego problematycznych schodów (na wątku schodowym). To świetny fachowiec od schodów. Warto go pytać, bo przy tym życzliwie doradza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiór osikowy również jest kładziony warstwami, jest 9 warstw układanych pod odpowiednim kątem na przemian. My za metr kwadratowy zapłaciliśmy 80zł cena obejmowała materiał + robociznę, więc wydaje mi się że to nie jest wygórowana cena biorąc pod uwagę fakt iż efekt w pełni nas zadowala:). Znajomi którzy kryli dach w zeszłym roku blachodachówką, mówili iż materiał + robocizna wyniosła ich ok 75zł za m2.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zabezpieczenia wióru, to właściciel firmy która robiła nam dach odradzał wszelkiego rodzaju środki typu impregnacja ponieważ są one na bazie soli, która to zadziałała by korozyjnie na gwoździe. Kierownik budowy polecił nam abyśmy pokryli dach środkiem przeciwpalnym, jednak i ten Pan od dachu nam odradził ponieważ większość również jest na bazie soli. Wiór osikowy to stara technologia, dawniej go nie impregnowali a domy na suwalszczyźnie kryte wiórem stoją już nawet po 140 lat, więc i my nie zabezpieczamy go żadnym środkiem, jedynym zabezpieczeniem dachu jest piorunochron. Dach natomiast jest dosyć lekki więc wieźba nie musi być robiona pod dachówkę ceramiczna, podejrzewam, że lżejsza robiona pod blachodachówkę była by wystarczająca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co to za historia ze schodami? Czy Wasze domy to ten sam projekt?

 

.

pesteczko w planie miałam schody zaczynajace się m.w.na środku holu ,biegnące do góry ,później był spocznik i dalej na górę .Zabierały w ten sposób sporo miejsca w holu,,,zamieniłam je więc na zabiegowe i panowie wylali mi pierwszy stopień zaraz na prawo od wejścia ,w związku z tym sa dość strome "na zakręcie" niewygodne za na zkręcie ( za wąski stopień ).Dla nas nie stanowi to juz problemu ,przyzwyczailiśmy się ,ale o obce osoby zawsze się boję ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam projekt Adam 24, wiem jednak, że bardzo do niego podobny jest projekt Dobrodziej, również autorstwa Pana Sajdaka

Ja mam dokładnie ten sam projekt:Doczywiście ze zmianami wewnątrz ,,,no i zrezygnowaliśmy z wykuszy i wolego oka ..:)ciekawa jestem jak rozplanowaliście wnetrze?:wiggle: macie piwnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dużych zmian nie zrobiliśmy, zrezygnowaliśmy z jednego z pokoi na dole na korzyść większej kotłowni a także z wiatrołapu (nie lubię małych wąskich pomieszczeń) w zamian tego mam duży obszerny korytarz. Pod schodami natomiast zrobiliśmy małą spiżarnię. Poza tym ustawienie pokoi jest bez zmian. Na górze zaś jedyna zmianą było zrobienie małego pomieszczenia gospodarczego znajdującego się nad frontowym tarasem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich spektakularnych zmian u nas to jeszcze wycięcie części stropu i zrobienie antresoli w holu...chciałam mieć antresole w salonie ,ale wiązało się to ze zbyt dużymi zmianami konstrukcyjnymi i ostatecznie mamy w holu,ale i tak jestem zadowolona..Niestety przez to nie mamy dostępu do pomieszczenia,za frontonem.;)sypialnię mamy na dole...a na górze są trzy pokoje i łazienka:)spizarnie wygospodarowałam w kuchni i pod schodami mam jeszcze schowek na mopy i odkurzacz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Beatko, mam do Ciebie pytanie odnośnie Twojego kompletu wypoczynkowego w salonie produkcji Arismebel. Czy jesteś z niego zadowolona z perspektywy czasu, czy jest wygodny, czy nie ma odkształceń, ani uszkodzeń? Zastanawiam się nad zakupem co prawda innego modelu tej firmy, ale jestem ciekawa czy są to meble które posłużą mi przez dłuższy czas.

 

Pozdrawiam:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około kwietnia planujemy wstawić zewnętrzne drzwi i okna (zależy to od stolarza na kiedy kpl będzie gotowy), jak tylko coś już będzie pochwalę się, marzą mi się okiennice niestety chwilowo muszę je odłożyć na dalszy plan...może w przyszłym roku...:rolleyes: Nie mogę się doczekać kiedy tak jak wy będę urządzała swoje gniazdko:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img195.imageshack.us/img195/160/p1080316.jpg

 

Beatko wywlekłam z Twojego dziennika, ta witrynka jest boska :) I uwielbiam takie krzesła, pięknie :) Wszystko to idealnie pasuje do Twojego dworku :) Super:0

Emi ,bardzo Ci dziękuję:hug: kochana jesteś ... :hug:

Wiesz , ten kredens robiony był na wzór starego mebla ...przez mistrza forumowego,,po którym musiał być poprawiany. przez mojego nadwornego stolarza.. Tak wygląda jego prawie rzeczywisty kolorek...też mi się bardzo podoba:yes::D

http://imageshack.us/a/img849/4043/l9ll.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Beatko, mam do Ciebie pytanie odnośnie Twojego kompletu wypoczynkowego w salonie produkcji Arismebel. Czy jesteś z niego zadowolona z perspektywy czasu, czy jest wygodny, czy nie ma odkształceń, ani uszkodzeń? Zastanawiam się nad zakupem co prawda innego modelu tej firmy, ale jestem ciekawa czy są to meble które posłużą mi przez dłuższy czas.

 

Pozdrawiam:-)

Witaj ,,,z czystym sumieniem mogę polecić te firmę .. sofy.użytkujemy chyba ponad dwa lata i nic się z nimi nie dzieje,zarówno z tkaniną jak i ze stelażem( a codziennie sporo kg sie na nich wyleguje):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około kwietnia planujemy wstawić zewnętrzne drzwi i okna (zależy to od stolarza na kiedy kpl będzie gotowy), jak tylko coś już będzie pochwalę się, marzą mi się okiennice niestety chwilowo muszę je odłożyć na dalszy plan...może w przyszłym roku...:rolleyes: Nie mogę się doczekać kiedy tak jak wy będę urządzała swoje gniazdko:)

okiennice pięknie pasowały by do dachu...:yes:trzymam kciuki za brak opóźnień w kolejnych etapach..Zobaczysz jak szybko przejdziesz do dylematów wnętrzarskich..Obiecać tylko mogę,ze one wywołują o wiele więcej emocji niż sama budowa:DKoniecznie załóż galerię lub dziennik budowy...ciekawa jestem ,w jakim stylu planujesz urządzanie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...