Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miałam pracowite Zaduszki....mam nadzieję ,że wszyscy święci sa ze mnie dumni:yes:

Wsadziłam 25 szt azalii i zostały mi do wsadzenia dwie potężne magnolie...

Magnolia stellata Rosea

magnolia Genie

Planuję je wsadzić na skwerku przed domem..mam tam już jedną wsadzoną .Myślę ,ze w skupieniu będą się pięknie prezentować ..Oby to wszystko zimę przeżyło....:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beauty, sorry, że dopiero odpowiadam, ale mam Zaduszki w nogach. Moja 88-letnia mama przegoniła mnie po 3 warszawskich cmentarzach. Szłyśmy tempem żółwia, a ja czuję teraz te kilometry w nogach i kręgosłupie podwójnie. Dziś przywieźliśmy róże pomarszczone w ilościach niemal przemysłowych do podsadzenia na rabacie pod dębem i tak byłam skonana, że pół godziny temu o mało nie poszłam do łóżka.

 

Azalie sadziłam minimum 90 cm jedną od drugiej i już widzę, że trochę im będzie za ciasno jak osiągną właściwe rozmiary. Jeśli sadzisz je co 50 cm to oczywiście efekt zagęszczenia będzie szybciej, ale najprawdopodobniej zrobi in się tak ciasno, że co drugą będziesz musiała kiedyś usunąć. Niektóre osiągają wysokość nawet 2 m, a to oznacza, że średnicę też mają taką.

 

Ależ Ci zazdroszczę tej ilości posadzonych roślinek. Niech pięknie rosną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko ,no to masz mamę z temperamentem:Dja odwiedziłam dwa cmentarze i miałam dosyć ,a co dopiero trzy....:)

Róż pomarszczonych zazdraszczam..będzie pięknie. Ja mam jedna ale coś słabo kwitnie...

Co do azalii...brałam pod uwagę ,ze trzeba będzie kiedyś je rozsadzić ...wczytywalam się w rozmiary po 10 latach..najwyższa u mnie ma mieć 120cm wys.,natomiast reszta osiąga 60-80cm...mam też takie zupełnie niskie 30-40cm.Poki co szybciej będzie efekt większych plam kolorystycznych....juz nie mogę sie doczekać wiosny...no ogłupiała baba na starość ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba takie ogłupienie :wiggle:. Jeśli tak mamy głupieć na starość to ja się nie boję tej starości. Ja już wolę myśleć o sobie jako o jeszcze średniowiekowej :) Będzie dobrze, ciekawie a dzięki roślinkom kolorowo. Zresztą niedawno usłyszałam co nieco na temat mojego stanu umysłowego od córki, która uważa, że moje ciągoty ogrodnicze ją wciągnęły i teraz ma na swoich 17 tys m2 roboty po kokardę. Nie żeby pretensję miała, bo wiadomo „wiedziały gały...”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty, czy masz może w ogrodniczej bibliotece katalogi Roślin, Róż i Bylin polecane przez Związek Szkółkarzy? Są bardzo przydatne przy podejmowaniu decyzji o sadzeniu, bo poza innymi podstawowymi informacjami są tam rysunki pokazujące wielkość docelową roślin albo względem wzrostu człowieka, albo wysokości łopaty.

 

http://merlin.pl/Katalog-bylin-polecanych-przez-Zwiazek-Szkolkarzy-Polskich_Agencja-Promocji-Zieleni/browse/product/1,842349.html?skad=saqvvfenpn&gclid=CJz31cPFyLoCFQkd3godBSYA4Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pestko ,to nieźle córcie zaraziłaś ....NA 17 TYS METRÓW POWIADASZ? :eek::eek::eek:no to ma się gdzie wykazać i jednocześnie wyżyć ogrodniczo....:)

Ten katalog o ktorym piszesz to od jakiegoś czasu jest moja Biblią...swoją przygodę z roślinkami zaczęłam od tego zakupu:)baaaaardzo sie przydaje ,szczególnie jak ktoś nie ma pojęcia o roślinach....:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wiola! no na razie z szaleństwami ogrodowymi muszę przystopować ....w tym roku budzet ogrodowy sie juz wyczerpał:Dzobaczymy jak roslinki przetrzymaja zimę ...oby wszystko mi wiosna zakwitło!1A ze zdrówkiem ..zle nie jest ,ale dobrze tez nie..przyjmuje od kilku dni zwiekszona dawke leku i trochę mój orrganizm wariuje...ale może to juz niedługo sie uspokoi..:yes:a u ciebie wszystko dobrze/?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty i pozostałe Ogrodniczki, jeśli uważacie, że mogą Wam się przydać inne książki, to mam zeskanowane, albo w PDFach. Mogę udostępnić do pobrania z mojego FTP (link tylko na priv):

 

 

  • Kingsbury Noel, Projektowanie rabat
  • Ellis Barbara, Rosliny okrywowe
  • Musgrave Toby, Sielskie Ogrody

 

 

Dla mnie to podstawowe książki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie Dziewczyny. Duże są i wolno wchodzą. Przygotujcie sie na zostawienie komputera na noc, żeby ściągnąć.

Niestety nie ja skanowałam, więc czasem z jakością nie tęgo, ale czytać się da i rysunki są też okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PC systemowo powinnaś mieć Total Commander, ale można i bez tego. Podam ścieżkę bezpośrednią i hasło.

Córa może sobie okupować, tylko niech nie wyłącza. Może siedzieć przy tym samym kompie, który ściąga. Będzie szło w backgroundzie. My czasem ściągamy i wysyłamy równolegle z 3 komputerów, a mamy net radiowy. Ja, jako leń koszmarny, kiedy nie chce mi się przesunąć fotela do stołu obok, zapuszczam wielopoziomowe przesyły i jeszcze pracuję. Też idzie tylko wolniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...