Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 690
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uśmiałam się serdecznie, choć trochę przez łzy. Pewnie tak będzie z tą moją skarpą - najpierw będę plewić z trawy , a potem trawą zasiewać, co by ją ratować. :roll:

 

Ja mam skarpę niedużą, ale też by mi się rozleciała gdybym ją zostawiła na pastwę losu ;-) więc w pierwszym roku przykryłam ją czarną agrowłókniną i roślinki wsadzałam w wycięte otworki. Świetne d otrzymania skarpy są róże okrywowe, irgi, ja mam jeszcze pięciorniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda ci pracy i materiału na zakładanie trawnika, ktory bedzie potem niszczony, bo bedziesz chciał założyć w jego miejsce rabatę z krzewami?

Też tak robię, z wielu powodów 8)

Uważam, że to całkiem niezłe rozwiązanie jeśli realizuje się projekt powoli, etapami . Wolę kosić trawnik niż patrzeć na łaty przygotowane po pod przyszłe rabaty :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Pozwólcie,ze dołącze do Waszego wątku.

Mój dom stoi w stanie surowym-zamierzamy do jesieni skonczyc budowę i zamieszkać. Ziemia...........bieda! Kopce kretów, korytarze nornic (tak myślę), trochę chwastów. Spory teren (ponad 14 arów) porządnie utwardzony przez jeżdżący sprzęt ciężki. Na obrzeżach posadzone świerki-i to jedyny element jaki przypomina ogród.

Czy powinnam wziąć rolnika z traktorem i to wszystko (prócz świerków) przeorać? Czy o tej porze roku także mam zasiać nawóz zielony...?

...siąść i płakać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Planuję zabrać się za zrobienie ogrodu ale nie mam w tym doświadczenie. Firmy ogrodnicze maja ceny z kosmosu dlatego postanowiłam podejść do tematu nieco inaczej. Muszę w pierwszej kolejności wywieźć piasek i różne tam pozostałości po budowie a następnie nawieźć dobrej ziemi. Czy może ktoś mi podać jakieś namiary firm które się tym zajmują. Mieszkam w Toruniu na Wrzosach. Działka nie jest duża bo dom jest w zabudowie szeregowej. Będę wdzięczna za informacje. Przyznam szczerze, że fajnie byłoby aby mieli tez rozsądne ceny. Z góry dziękuję.[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
domek stoi!!! ale wokół domku pełno zielska i nierówny teren spryskalismy pare razy randapem, uschło, pograbiliśmy, ale niestety ciagle wyrasta nowe. chcemy zeby na wiosne nasze otoczenie domku bylo zagospodarowane i BEZPIECZNE!!! ze wzgledu na dwóch Malców!!! Prosze o podpowiedz od czego zacząć??? Jak zabrać sie do tej roboty, oczywiscie wiem ze trzeba dowiesc ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrastać będzie dopóki nie posiejesz lub posadzisz czegoś co będzie konkurencją dla chwastów. Puste miejsca znów skolonizują chwaściska - nasiewające się z okolicy lub wyrastające z nasion w glebie ,bo na nie żaden herbicyd nie działa.

Po randapie najlepiej trochę zaczekać - ze dwa tygodnie i usuwać wyrastające nowe chwasty zanim rozrosną się i wysieją.

Teren na pewno trzeba wyrównać. Niekoniecznie plaski jak stół, ale bez dziur.

Możesz posiać wszędzie trawę lub założyć jakieś rabaty, np bylinowe z niedrogich łatwych w uprawie roślin czy posadzić jakieś drzewka.

Trawa nawożona i koszona będzie się stopniowo wzmacniać i zagłuszy pozostałe chwasty. Rabaty można wyłożyć agrowłókniną i przysypać korą, co ograniczy wzrost chwastów. Potem (na przyszły rok) "szmatę" można usunąć, aby rośliny się rozkrzewiały swobodnie - zwłaszcza jak planujesz jakieś okrywowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Wiem, że na ten temat było już kilkanaście topików, ale moja sytuacja jest dość nietypowa.

Wykańczamy powoli dom, wokół chwasty wybujały po pas. Znajomy rolnik, co to miał zbronować i pomóc w ich usuwaniu, pod naszą nieobecność spryskał wszystko od serca Roundapem. Pod nieobecność naszą i rolnika, nasz deweloper dowiózł zamówioną ziemię i - rozwłóczył ją po tych chwastach, roundapie, po całości. :evil:

 

I co ja mam teraz z tym zrobić? :roll: :roll: :roll:

 

Mam w planach dowieźć jeszcze dobrej ziemi na wierzch, żeby wyrównać poziomy.

 

I teraz:

- Przekopać to wszystko i oczyścić z chwastów? Przy okazji zmieszam tę chemię na amen z ziemią...

- Poczekać, aż chwasty wylezą na wierzch i wtedy wyplewić?

- Obsiać to wszystko łubinem i poczekać, aż zagłuszy, a potem na wiosnę przekopać to wszystko?

I kiedy ta dobra ziemia na wierzch?... Pomóżcie proszę - będę wdzięczna za wszystkie rady.

 

Najpierw chyba zamorduję rolnika i dewelopera. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...