Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Różaneczniki i azalie (Rhododendron) - uprawa, pielęgnacja, odmiany


basieczka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 months później...

Zalezy jakie azalie i jakie różaneczniki. Rhododendron to nazwa łacińska zarówno azalii jaki różaneczników.

 

Azalie japońskie sa bardziej wrażliwe na mrozy niż te pochodzące od azalii pontyjskiej. Sa takze różaneczniki znoszące -35 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duduś - nie ma takiego podziału.

Różaneczniki nie zrzucają liści, ale są też azalie, które nie zrzucają liści.

 

Tyle razy już ci pisałam, że ROSLINY ZIMOZIELONE SA WRAZLIWE NA WYSUSZAJĄCE WIATRY i ZIMOWE SŁOŃCE a NIEKONIECZNIE NA ZIMNO!

Dopóki nie zrozumiesz tej prostej zasady, nie zrozumiesz idei okrywania roślin i chronienia ich przed mrozem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam mam ogromną prośbę czy jesteście w stanie pomóc mi zagospodarować rabatą 8 x 4 z różaneczników i azalii , z założeniem że po lewej części rabaty na odcinku ok. 2 m po południu dość mocno świeci słońce ale ogólnie jest półcień.Nie umiem skomponować tego tak żeby z tyłu były jakieś wysokie szybko rosnące RH, chciałabym żeby wszystkie kwitły w jednym czasie ( chociaż niektórzy uważają że można tak skomponować kwitnienie żeby spektakl trwał ok. 4 miesiące ) - jak jest lepiej , jak sądzicie ? serdecznie dziękuję.

podoba mi się np. coś takiego

 

http://www.e-ogrodek.pl/zdjecia-ogrodow/3094,krzewy-zimozielone/16681,rozaneczniki-w-ogrodzie

 

http://www.mowimyjak.pl/dom/rosliny-i-ogrod/azalie-i-rododendrony-uprawa-i-pielegnacja-jak-nawozic-i-przycinac-rozaneczniki,12_56197.html

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

ależ Duduś, taka wiedza wymaga pracy i umiejetności odpowiednich. A więc i zapłaty.

Nie oczekiwałabym, że ktoś mi zrobi projekt tego typu rabaty free- chyba, ze wyjatkowy altruista ;)

 

a poza tym w necie sa wyskosci krzewów. z tego co wiem z mojej skromnej amatorskiej wiedzy ogrodniczej tam, gdzie masz słońce - daj azalie - one znosza słońce całkiem dobrze, a rododendrony bardziej w cieniu.

możesz tez usypać mały wzgórek- ale przecież nie wiemy jaki masz ogród.

 

RH i azalie sa zjawiskowe - ale przez dość krótko

Edytowane przez ave!
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się skomponować taką rabatkę z tyłu 3 rh Album Nova, Catavbianse Grandiflorum , catavbianse Boursalut z przodu przed nimi Nova Zembla i Catarine van Tol

a całkiem z przodu azalie perkfeuer, Canon double, Sarina i Sunte Nectarine całkiem przed nimi Golteria Pełzająca . To jedyna rabata której nie zaprojektowała mi projektantka więc jeszcze z nią walczę . Myślę że będzie dobrze , zwłaszcza po kilku latach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azalie są wysokie - 1,6 m po 10 latach (tyle co np. Nova Zembla), zasłonią różaneczniki z tyłu.

Poza tym wszytsko będzie kwitło prawie w tym samym terminie na przełomie maja i czerwca.

 

Wczesne różaneczniki to różaneczniki np. "Baden-Baden" - kwitną w maju. Poza tym są też wczesne gatunki botaniczne, które kwitną już w kwietniu. Za to w połowie czerwca kwitną kalmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...