Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kaloryfery i ich regulacja


derifter

Recommended Posts

Ale jak to jest, że nagrzewa ci wodę w nim w parę sekund, a potem jest zimny? Jak zakręcisz wszystkie pozostałe grzejniki to ja rozumiem, że w pomieszczeniu gdzie masz sterownik temperatura maleje i kocioł zaczyna podgrzewać wodę w układzie. Skąd zatem wyłącza się?

 

Bo kociol ma odrobine rozumu i prawdopodobnie uwzglednia rowniez temperature wody w kotle. Inaczej grzalby do us* smierci i sie zagotowal. Tak to widze.

Dokładnie tak jest. Jak nie ma podłączonego sterownika , to kocioł nagrzewa czynnik do temperatuy, jaką masz nastawiona + 3 st. ( Termet MiniTerm 21 kW ) i się wyłącza. Ponowne załączenie następuje po spadku temperatury do -5st od nastawionej. Ta regulacja działa również gdy jest sterownik. To na wypadek, gdyby stanęła pompka obiegowa, lub został wydzielony mały kawałek instalacji i czynnik nagrzewa się wtedy dużo szybciej, bo jest go o wiele mniej do podgrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeżeli te pokrętłaktóre posiadasz to faktycznie głowice termostatyczne to według mnie spróbuj tak wyłącz regulator pokojowy, głowice ustaw na 3 czyli ok 20 stopni, pouchylaj w miarę możliwości drzwi i przez ok 24 godz nic nie dotykaj jeżeli temp sie wyrówna pozamykaj dzwi i poczekaj znów 24 godz i sprawdź czy gra. Na stratę dwóch dni chyba możesz sobie pozwolić a koszt operacji żaden.wtedy możesz mysleć o jakichś wymianach może się okazać prawdą że głowice nie pasują do zaworów aczkolwieg przy wymianie można rozważyć wumiane tych zaworów a nie głowic bo może okazać się taniej.

 

 

ale teraz zaczną pisać...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznych prób z regulacja instalacji to robiłem juz tyle ze na dzien dzisiejszy za dwa miechy poszło mi 700m3 gazu domek 80m2

Na dzien dzisiejszy doszedlem do pewnych ustawien pieca sterownika i nieszczęsnej instalacji ze temp mniej wiecej wyrównały sie jest róznica tylko 0,5st

A wiec trzy pierwsze grzejniki najbliżej pieca sa mocno skryzowane tzn kryza na zaworze 1 i na dolnym dwa obroty

Gdzie sterownik kryza 4 na dolnym 3 obroty a dwa najdalsze rozkrecone na max i bez głowic termostatycznych nic innego nieda sie zrobic bo jak zaloze glowice i ustawie np temp 21st to cała regulacja idzie na marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...