Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ława kominiarska czy potrzebna


Recommended Posts

Witam.Fajnie,że chociaż jedna osoba znalazła się na tym Forum,która pojęła o co mi chodzi.Jeśli nie wymaga się od kominiarzy "drabin",to po co mają je mieć.Ot i cała tajemnica,dlaczego Drodzy Forumowicze nie mieli okazji ich zaobserwować w towarzystwie kominiarzy.Zarzut pod moim adresem,że obrażam "utytułowanych"Forumowiczów tudzież odważnych,osłaniających własną piersią swoich pracowników,jest krzywdzący.Pisząc pierwszy post w tym temacie to ja "dostałam" od Was po nosie.Ale docinkami,a nie argumentami,które miały wyprowadzić mnie z rzekomego błędu.Zresztą patrząc na wasze posty to u Was norma.Może z powodu Waszego długiego pobytu na tym Forum wpadliście w rutynę i na pytania ,które zadają "młodzi"inwestorzy,dla Was głupawe,bo z oczywistych względów proste do rozwiązania,upoważniają do drwiących odpowiedzi.Wy się świetnie bawicie,a reszta...?

Nie mam najmniejszego zamiaru nikomu ujmować jego wiedzy i fachowości.Chylę czoła P.Andrzejowi Wilhelmi,jego porady odnoszące się do konstrukcji(jeśli dobrze kojarzę osobę)są konkretne i rzeczowe,bez zbędnych "podśmiewajków".

Jeśli jesteście dobrze obeznani w danym temacie to świetnie,ale to nie znaczy, że wszystko wiecie ,czy że się nigdy nie mylicie.

Jeśli nie jest się otwartym na inne pomysły to można zostać w epoce kamienia łupanego.

Sz.P.Brzoza.Nie pisałam,że mąż czyści komin od góry;nie mam strychu,a wyczystkę mam na dole.

Co się tyczy zimy,to mając dom nad morzem,raczej jej nie uświadczysz,a jako "baba"dogrzewana jestem przez męża,no chyba żeby się trafił przystojny kominiarz.

Zmuszona jestem zarzucić Sz.Panom brak obiektywizmu w tej sprawie,ponieważ mniemam,że wasze zawody/praca powiązane są z"kominiarstwem" i nie uśmiecha się Wam jeszcze wydatek na zakup dodatkowego sprzętu.

A tu może trochę prozy na ocieplenie naszych stosunków:

 

Chodzi kominiarz po drabinie,fiku miku,już w kominie.

 

P.S.wersja z wyłazem,ławą i stopniami nie jest mi znana. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak dzwoniłam po kominiarzach, żeby przeczyścić kominy przed zimą, to od razu pytałam, czy mają drabinę, bo mnie kiedyś kominiarz właśnie podliczył za brak ławy i utrudnienia pracy. Trzech miało, dwóch nie miało, a ceny mieli różniste i najczęściej "umowne". W końcu zawołałam takiego, który robił u koleżanki i po sprawie. Nawet dwa odkurzacze miał, więc nie naświnił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie" kominiarze" jesteście strasznie wrażliwi wiadomo codziennie macie pod górkę.proponuje przerzucić się z komarków lub dewo tico na coś większego by się drabina zmieściła .niedługo będziemy musieli montować stopnie i ławy dla monterów rtv .co mają powiedzieć dekarze lub cieśle.ci nie narzekają mają swój sprzęt do wykonywania(ułatwiania )sobie pracy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych słowach mojego postu chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim za miłe słowa kierowane pod moim adresem. Przechodząc do meritum pragnę zwrócić uwagę, że dach dachowi nierówny. Oczywiście idziemy z duchem czasu i korzystamy z nowoczesnego sprzętu należy pamiętać jednak o możliwości dostępu do budynku i zasięgu tego sprzętu. Oczywistą sprawą jest fakt, że stopnie jak i ławy nie dodają uroku naszym dachom podobnie jak anteny przy kominach czy instalacja odgromowa. Myślę, że wielu forumowiczom wymiana poglądów w tym wątku da wiele do myślenia i pozwoli podjąć stosowną decyzję po analizie wszystkich uwarunkowań. Życzę wszystkim trafnych decyzji. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszych słowach mojego postu chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim za miłe słowa kierowane pod moim adresem. Przechodząc do meritum pragnę zwrócić uwagę, że dach dachowi nierówny. Oczywiście idziemy z duchem czasu i korzystamy z nowoczesnego sprzętu należy pamiętać jednak o możliwości dostępu do budynku i zasięgu tego sprzętu. Oczywistą sprawą jest fakt, że stopnie jak i ławy nie dodają uroku naszym dachom podobnie jak anteny przy kominach czy instalacja odgromowa. Myślę, że wielu forumowiczom wymiana poglądów w tym wątku da wiele do myślenia i pozwoli podjąć stosowną decyzję po analizie wszystkich uwarunkowań. Życzę wszystkim trafnych decyzji. Pozdrawiam.

Dziękuję za mądre słowa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko nieśmiało zapytam, stopnie w jakim rozstawie montujecie ?? , a może zaprosic "lokalnego" kominiarza i niech się sam wypowie ? (tak całkiem serio mówię). Bo,że stopnie będą to jasne, raczej nie każę kominiarzowi z 8 metrową brabiną przychodzić :wink:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko nieśmiało zapytam, stopnie w jakim rozstawie montujecie ?? , a może zaprosic "lokalnego" kominiarza i niech się sam wypowie ? (tak całkiem serio mówię). Bo,że stopnie będą to jasne, raczej nie każę kominiarzowi z 8 metrową brabiną przychodzić :wink:

 

 

Pozdrawiam

O mój Boże, 8-o metrową drabiną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko nieśmiało zapytam, stopnie w jakim rozstawie montujecie ?? , a może zaprosic "lokalnego" kominiarza i niech się sam wypowie ? (tak całkiem serio mówię). Bo,że stopnie będą to jasne, raczej nie każę kominiarzowi z 8 metrową brabiną przychodzić :wink:

 

 

Pozdrawiam

O mój Boże, 8-o metrową drabiną?

 

no, ktoś proponował taka wersję,no 4 do góry, potem "łamana"znów na 4 co by do komina dotrzeć,

więc ja juz wolę te stopnie zamontować, brzydkie, bo przydkie, ale jak mus...najwyżej postawie doniczki z kwiatkami i już ładniej bedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim czasie,jak zaczęliśmy budować dom z Ytonga 36,5,o którym mało kto w Polsce jeszcze słyszał,też się spotkałam z negatywnymi opiniami.Ale mnie to nie zniechęciło i mam teraz dom z jednowarstwowej ściany,bez styropianu tak jak ma większość.

 

Faktycznie, fantastyczny wybór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko nieśmiało zapytam, stopnie w jakim rozstawie montujecie ?? , a może zaprosic "lokalnego" kominiarza i niech się sam wypowie ? (tak całkiem serio mówię). Bo,że stopnie będą to jasne, raczej nie każę kominiarzowi z 8 metrową brabiną przychodzić :wink:

 

 

Pozdrawiam

O mój Boże, 8-o metrową drabiną?

 

no, ktoś proponował taka wersję,no 4 do góry, potem "łamana"znów na 4 co by do komina dotrzeć,

więc ja juz wolę te stopnie zamontować, brzydkie, bo przydkie, ale jak mus...najwyżej postawie doniczki z kwiatkami i już ładniej bedzie :wink:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"malka".Radzę czytać dokładnie posty,które ma się zamiar krytykować.8,4m to wysokość budynku,a nie wysokość umiejscowienia komina w dachu.

Wydaje mi się,że najlepszą puentą tego Forum jest wypowiedź Andrzeja Wilhelmi i dalsze ciągnięcie tego tematu jest bezcelowe. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko nieśmiało zapytam, stopnie w jakim rozstawie montujecie ?? , a może zaprosic "lokalnego" kominiarza i niech się sam wypowie ? (tak całkiem serio mówię). Bo,że stopnie będą to jasne, raczej nie każę kominiarzowi z 8 metrową brabiną przychodzić :wink:

 

 

Pozdrawiam

O mój Boże, 8-o metrową drabiną?

 

no, ktoś proponował taka wersję,no 4 do góry, potem "łamana"znów na 4 co by do komina dotrzeć,

więc ja juz wolę te stopnie zamontować, brzydkie, bo przydkie, ale jak mus...najwyżej postawie doniczki z kwiatkami i już ładniej bedzie :wink:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"malka".Radzę czytać dokładnie posty,które ma się zamiar krytykować.8,4m to wysokość budynku,a nie wysokość umiejscowienia komina w dachu.

Wydaje mi się,że najlepszą puentą tego Forum jest wypowiedź Andrzeja Wilhelmi i dalsze ciągnięcie tego tematu jest bezcelowe. :wink:

 

Spokojne, nie pisałam o Twoim, lecz o swoim dachu, u mnie wystarczy 8 metrów.

Ale i tak wolę stopnie :D

a pytałam o rozstaw, bo chciałam policzyc ile będzie potrzebnych. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszyscy skoncentrowani widzę na ławach kominiarskich... a co z tą wspomnianą wyczystką na strychu? - tak można? czemu więc wszyscy robią ławy?.

No i pytanie uzupełniające: jak już mam komin z cegły pełnej + wkład 18x18 Bolesławiec to da się taką wyczystkę "dobudować" czy to już za późno?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt że ktoś kto buduje dom za setki tysięcy złotych, oszczędza kilkaset zł na porządny wyłaz i stopnie. Nie życzę nikomu wizyty na dachu o dużym spadku po opadach śniegu, śliskim i oblodzonym.

Nie jestem kominiarzem, instaluję anteny. Mam drabiny itd ale w sytuacji kiedy nie ma nawet wyłazu na dach a szczyt dachu sięga ponad 9m i jest to prosty dwuspadowy dach to pozostaje mi wędrówka okrakiem po kaletnicy z miernikiem w zębach po to by poprawić ustawienie anteny itp. Często odmawiam wyjścia na dach, nie umiem niestety latać i łamać praw fizyki. Mam własne haki, uchwyty, ale jak taka dachówka wygląda po kilkukrotnym założeniem takiego haka?. Część klientów po przeprawach ze swoimi antenami, kominami, po opłatach za wynajęcie zwyżki jednak dochodzi do wniosku że warto zamontować stopnie.

Szerokim łukiem omijam "znafcóf" tematu, że inny był Panie i zrobił a ja nie chcę. Mam rodzinę na utrzymaniu tak jak piekarz któremu nikt do pieca wchodzić po chleb nie karze bo komuś się zaoszczędzić chciało na łopacie. Przecież robicie to ludzie dla siebie, dla wygody by wizyta kominiarza czy innego człeka odbyła się sprawnie i szybko bez ceregieli i udziwnień. Punkt widzenia zmienia się ...... Dlaczego u nas wszystko muszą dyktować przepisy, a nie zdrowy rozsadek i racjonalne podejście do sprawy.

Darujmy sobie wycieczki typu " mógł zostać piekarzem" bo z takim podejściem to każdy mógłby sobie dopisywać ideologie do swoich potrzeb.

 

Z sieci:

W przeciwieństwie do barier śniegowych, stosowanie ław, stopni i drabinek kominiarskich jest uregulowane przepisami budowlanymi. Na dachach o spadku powyżej 25 proc. oraz pokrytych materiałami łamliwymi należy wykonać stałe dojścia do kominów, urządzeń technicznych, anten radiowych i telewizyjnych. Typy i odmiany ław oraz stopni oraz wymagania im stawiane opisuje Polska Norma PN-EN 516. Część akcesoriów bezpieczeństwa dachowego powinna się znaleźć na każdym dachu pokrytym blachami. Koszt tych akcesoriów, przy nieskomplikowanym dachu o powierzchni około 200 mkw., stanowi około 10-15 proc. kosztu blachy wraz z niezbędnymi akcesoriami montażowymi.

 

żródło: http://mieszkam.gratka.pl/artykul/211-1-dach-w-ubranku.html

 

Pozdrawiam myślących pod "górkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zarówno wypowiedź Andrzeja W, jak i ostatnia jest bardzo trafna.

 

Zmuszona jestem zarzucić Sz.Panom brak obiektywizmu w tej sprawie,ponieważ mniemam,że wasze zawody/praca powiązane są z"kominiarstwem" i nie uśmiecha się Wam jeszcze wydatek na zakup dodatkowego sprzętu.

 

A co do tego powyżej - mam dwie drabiny, podest roboczy i rusztowanie przewoźne, które kupiłem by nie być zdany na łaskę "paprunów" nie potrafiących czasem złożyć komina systemowego. Nie zwróci mi się ono raczej nigdy, gdyż takich kominów stawiam 2-3 w roku :D.

Ale nie o to tutaj chodzi...

PaniG(dzi) - jak poślesz dziecko do przedszkola to będziesz chciała sprawdzić czy urządzenia na placu zabaw mają atesty i są zrobione zgodnie z zasadami bezpiecznego ich użytkowania i obowiązującymi przepisami ?

To mniej więcej to samo.

Trzeba samemu nauczyć się przestrzegać prawa i okazywać zdrowy rozsądek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest-Natura. O.K. Tylko dla mnie dach jest ochroną przed

deszczem,względnie ozdobą,a dla Ciebie szczytem do zdobycia.I tu jest pies pogrzebany.

A tak w ogóle,gdyby nie ten plan zagospodarowania przestrzennego,to bym miała piękną chatę w stylu" new art" z płaskim dachem i wtedy kominiarz i inni zmuszeni do wspinaczki po dachach mieli by bezpiecznie i komfortowo.

 

Loz Pedroz.Muszę Tobie przyznać,że takich jak TY to ze świeczką...

Bo,żeby takich co na szczyt dachu się wspinają,żeby antenę(sat ,bo innych już chyba nie) zamontować, to mało.Raczej idą na łatwiznę i montują przy oknie.

 

Pozdrawiam . :D [/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...