Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak wspomóc brzozę


Recommended Posts

Korzystając z rady Kuny wykopałam dołek pod brzozę, powierciłam świdrem mechanicznym i ... spadł deszcz. Dołek (tak z 90 cm, średnica 70cm) napełnił się wodą spływającą z pagóra i tak ta woda stoi 3 dzień :( Grunt gliniasty jest strasznie zbity. Jakieś 6 metrów dalej wykopałam dołek pod robinię i tam woda przynajmniej troche wsiąka, choc dołek do połowy też w wodzie.

 

Mam zapomnieć o drzewach w tych miejscach? Może pomoże jakis drenaż? Bardzo przydałyby mi się drzewka w tych miejscach :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z rady Kuny wykopałam dołek pod brzozę, powierciłam świdrem mechanicznym i ... spadł deszcz. Dołek (tak z 90 cm, średnica 70cm) napełnił się wodą spływającą z pagóra i tak ta woda stoi 3 dzień :( Grunt gliniasty jest strasznie zbity. Jakieś 6 metrów dalej wykopałam dołek pod robinię i tam woda przynajmniej troche wsiąka, choc dołek do połowy też w wodzie.

 

Mam zapomnieć o drzewach w tych miejscach? Może pomoże jakis drenaż? Bardzo przydałyby mi się drzewka w tych miejscach :roll:

Nie zniechecaj się . Ogrodnik i leśnik to zawody gdzie trzeba mieć anielską cierpliwość a na efekty swojej pracy czeka się nieraz długo . Woda w końcu wyschnie . Dopuki okoliczne brzozy nie wypuściły liści masz czas . Jak już drzewa wypuszczą liście pozostaje tylko kupić sadzonkę w doniczce i posadzić . Moja brzoza została posadzona w lipcu 1998 roku jako jednoroczna siewka (10 cm wysokości) razem z bryłką ziemi . Dzisiaj ma 12 m wysokości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...