Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bogusław_58

Recommended Posts

Witam.

Remiks,dzięki za krytykę.Twojej wiedzy na temat ogrzewania też nie komentuję :D,dalej udajesz niewiedzącego to ci już niestety nie umiem pomóc.

 

Mojej wiedzy na temat ogrzewania nie ma co komentować bo przyznaję się że jest żadna ;-) ano udaję, udaję a pomocy nie oczekiwałem sam sobie pomogę. Znasz to pewnie "jak masz na kogoś liczyć to licz na siebie" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam.

Piotrze, sam sobie szkodzisz :D,ale trudno się z tym nie zgodzić,jednak zupełnie niezależnego instytutu badań moim zdaniem być nie może,bo niby z czego będzie "żył" ;).Zawsze musi być skąś zastrzyk finansowy,chyba że się mylę,jednak to co podaje stasiu to jeden z najmniej "korupcyjnych"=instytut badawczy dotowany przez państwo ;).

Nie posiadam cegieł,mam kafle,ale nieszkliwione i nie dlatego że glina lepsza i inne bajki,ale dlatego że nie powstają tak szybko mikropęknięcia,a jeśli powstaną to są praktycznie niezauważalne,bo mają specjalną strukturę typu określiłbym to: "tynk typu kornik 0,5 mm.".Tak ten niemiecki konstruktor nieźle to wykombinował,wszak uznawany tam za wywrotowca i szarlatana :D.

Asolt,skoro nie uciekłeś,bądź tak uprzejmy i odpowiedz na moje "niewygodne pytanie" :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantograf,też nie jestem sprzedawcą,zdunem,producentem,nie mam żadnej firmy,ale chyba tu już więcej niż 4 posty napisałem :D.

Hes,wydaje mi się że obroniłem "honor Bogusia" :D,(Boguś wisisz mi flaszkę nazwijmy to nalewki ;) ) i gdybyś nie znał niemieckiego nie miałbym szans na przygotowanie solidnej obrony.

Ten link,to moje ogrzewanie i znalazłem go zupełnie przypadkowo,choć pewnie nikt nieuwierzy :D ,nie mogę też znaleźć źródła,nie jest żaden dystrybutor ani producent(wszystkich przestudiowałem zanim kupiłem),to trochę wiarygodne chyba jest :).

http://www.heizleisten.com/upload/41-Publikationen.pdf

Remiks,na tłumacza nie patrz,bo tłumaczy kompletne głupoty np."pręt grzewczy" to rura miedziana z lamelami,a ogrzewanie to nie "promiennik" tylko listwa grzewcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt,skoro nie uciekłeś,bądź tak uprzejmy i odpowiedz na moje "niewygodne pytanie" :).

Pozdrawiam.

 

 

Nigdzie nie uciekam, a raczej to wypowiadam sie na niewygodne tematy czym narazam sie na ataki tych którym to nie pasuje. Twoje pytania nie są niewygodne, ja traktuję jako imputowanie mi niewiedzy. Skoro pytasz, to nie uwazam ze cieplejsze powietrze pozostaje na dole, sugerowania faktu ze tak własnie rzekomo uwazam nie skomentuję. Co do kurzu to pierwsze, po drugie i trzecie uwazam ze trzeba sprzątac w domu i wtedy minimalizujemy ilosc kurzu. Gdy jednak jakis kurz w domu mamy to wiadomym jest ze jego najwiekszy ruch jest przu ogrzewaniu powietrznym , nastepnie przy konwekcyjnym (w róznych jego odmianach) a najmniejszy przy ogrzewaniu płaszczyznowym podłogowym (wodnym i elektrycznym) i sciennym (panele podczerwieni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego asolt,ja ci nic nie imputuje ;) (mam nadzieję,że to poprawnie ;)),chcę tylko obalić mit o "cudownej podłogówce" i jak na początku napisałem że prawdopodobnie tego na wykładach nie było,więc możesz nie wiedzieć,jednak w Reichu nikt tego dzisiaj nie kwestionuje(tu mogę cię zasypać linkami).A propos kurzu możesz sprzątać na okrągło,zawsze będzie :D,chodzi o jak najmniejszy ruch powietrza, a to nie jest podłogówka :eek:,to jak wymieniłeś wszystkie ogrzewania IR+ moje :cool:.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ kolego asolt,ja ci nic nie imputuje ;) (mam nadzieję,że to poprawnie ;)),chcę tylko obalić mit o "cudownej podłogówce" i jak na początku napisałem że prawdopodobnie tego na wykładach nie było,więc możesz nie wiedzieć,jednak w Reichu nikt tego dzisiaj nie kwestionuje(tu mogę cię zasypać linkami).A propos kurzu możesz sprzątać na okrągło,zawsze będzie :D,chodzi o jak najmniejszy ruch powietrza, a to nie jest podłogówka :eek:,to jak wymieniłeś wszystkie ogrzewania IR+ moje :cool:.

Pozdrawiam.

 

Jezeli mozesz i chcesz to przetłumacz opracowania z linków które podałes, elektroniczne translatory nie zawsze oddają sens tekstów naukowo technicznych.

Jezeli podłogówka jest tak szkodliwa jak twierdzisz to zapewne unia niedługo wyda dyrektywy zakazujace tego typu ogrzewania, a moze i nie wyda, na swiecie jest juz przeludnienie to podłgówka pomoze w depopulacji. Ten ruch kurzu zapewne mierzyłes, podaj wyniki swoch pomiarów, na pewno będą ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mierzyłem,bo nie posiadam podłogówki :D.

Nigdy nie napisałem,że to szkodliwe ogrzewanie ;),na pewno lepsze od każdego konwekcyjnego.

W Niemczech nie zalecają podłogówki w pokojach dziecięcych i sypialniach,gdzie podłoże inny materiał niż ceramika,chyba wiesz dlaczego ;).

Nie panikujcie tak z tą unią,bo nie tylko w Reichu ale i w każdym starym kraju uni rzadko obowiązują"przepisy unijne" :D.

Napisz konkretnie który tekst mam przetłumaczyć,bo jeśli cały pdf z mojego ogrzewania to natrzaskam Bogusiowi ze 50 stron i do niedzieli mi zejdzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie mierzyłem,bo nie posiadam podłogówki :D.

Nigdy nie napisałem,że to szkodliwe ogrzewanie ;),na pewno lepsze od każdego konwekcyjnego.

W Niemczech nie zalecają podłogówki w pokojach dziecięcych i sypialniach,gdzie podłoże inny materiał niż ceramika,chyba wiesz dlaczego ;).

Nie panikujcie tak z tą unią,bo nie tylko w Reichu ale i w każdym starym kraju uni rzadko obowiązują"przepisy unijne" :D.

Napisz konkretnie który tekst mam przetłumaczyć,bo jeśli cały pdf z mojego ogrzewania to natrzaskam Bogusiowi ze 50 stron i do niedzieli mi zejdzie :).

 

Tekst o rozchodzeniu sie kurzu, interesuje mnie metodologia pomiarów szybkosci rozchodzenia sie kurzu przy róznych systemach grzewczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł zawiera dokładny opis funkcjonowania ogrzewania IR typu:przypodłogowa listwa grzewcza.Tłumaczę punkty:

1.Listwy grzewcze(LG)zaliczamy do ogrzewań IR.

a.LG wytwarzają bardzo wolno wznoszącą się strugę powietrza

b.LG specjalna forma zentralnego ogrzewania

c.LG ogrzewają ściany

2.Aspekty fizjologiczne

3.Aspekty techniczno-budowlane

4.Aspekty energetyczne

5.Aspekty ogólne

Czy pozostałe podpunkty,punktów 2-5 też tłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem i Twoje słowa tu są niewiarygodne, gdzie szukac tej prawdy?

 

Oczywiście! Ja do tego jestem pasjonatem kultury zduńskiej i palenia drewnem!

 

Intuicja brachu...Tylko nos...Reszta to loteria. Ale możesz trafić na uczciwego fachowca...

 

 

Wracając do meritum...

 

Mam w domu kominek otwarty, kozę, podłogówkę, kaloryfery, ogrzewanie ścienne i piece "kachlano" szamotowe...Użytkuję w zależności od "widzimisia". Najbardziej jednak lubimy piece. Powody ślicznie wyjaśnił Stasiu. Chwała mu za to, bo tak naprawdę, wyręczył mnie z uciążliwej pisaniny...

 

A kurz? Kurz to kuźwa sprzątać trza, a nie debatować o nim :D!!!

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantograf,poprosimy może kolegę asolt,przecież to co najbardziej kompetentna osoba z nas wszystkich,ja tylko leśnik z zawodu i malarz tapeciarz :D.

 

Niestety ja tez nie wiem dlaczego Niemcy tak strasznie sie boją tych 2 oC róznicy miedzy posadzką a temp powietrza, jaka to róznica najczescie występuje przy prawidłowo zaprojektowanej i wykonanej podłogówce. Moze tam ta róznica jest wieksza i powoduje dodatkowo huragany kurzu. Nie znam niemieckich podłogówek, ale znam nasze polskie nowe.

Byc moze juz nastapiły juz cieżkie stany chorobowe nieswiadomych uzytkowników podłogówki, ale na pewno nie ma ich wsród uzytkowników tego forum, a przynajmniej sie nie ujawnili się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście! Ja do tego jestem pasjonatem kultury zduńskiej i palenia drewnem!

 

Intuicja brachu...Tylko nos...Reszta to loteria. Ale możesz trafić na uczciwego fachowca...

 

 

Bedąc nim samym stosuję zasadę ograniczonego zaufania, szczegolnie gdy fachowcy zaczynają sie podpierac pseudonaukowymi wywodami. Na laików to moze i działa, na mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedąc nim samym stosuję zasadę ograniczonego zaufania, szczegolnie gdy fachowcy zaczynają sie podpierac pseudonaukowymi wywodami. Na laików to moze i działa, na mnie nie.

 

Teraz nie za bardzo kumam, do czego pijesz?! Możesz jaśniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra jeszcze to i idę :sleep:.

Prosta sprawa,inne podłoża to np: pcw,wykładziny dywanowe,parkiety,panele,i.t.p.Każdy z tych produktów zawiera chemiczne związki: kleje,farby,plastyfikatory,i.t.p. ,które mogą poprzez podgrzanie wydzielać trujące związki chemiczne.

Powtarzam,to tylko zalecenia,nie dyrektywa unijna,żaden przymus bądź nakaz,ale tak bezinteresownie chyba tego nie zalecają ;),zresztą moje prywatne zdanie to ładowanie tych izolatorów na podłogówkę jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem a trujących plastyfikatorów mam w chacie pod dostatkiem np:meble,okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zresztą moje prywatne zdanie to ładowanie tych izolatorów na podłogówkę jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem

 

W całej części mieszkalnej mam podłogówkę. 2/3 powierzchni to parkiet (11 i 16 mm) - działa świetnie. Grzeje równie dobrze jak na glazurze. W pewnym sensie nawet bardziej komfortowo bo równomierniej niż na kafelkach. I nie jest to teoria niemieckich teoretyków, tylko 4 letnie doświadczenia na własnej skórze. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...