Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bogusław_58

Recommended Posts

No dobra jeszcze to i idę :sleep:.

Prosta sprawa,inne podłoża to np: pcw,wykładziny dywanowe,parkiety,panele,i.t.p.Każdy z tych produktów zawiera chemiczne związki: kleje,farby,plastyfikatory,i.t.p. ,które mogą poprzez podgrzanie wydzielać trujące związki chemiczne.

Powtarzam,to tylko zalecenia,nie dyrektywa unijna,żaden przymus bądź nakaz,ale tak bezinteresownie chyba tego nie zalecają ;),zresztą moje prywatne zdanie to ładowanie tych izolatorów na podłogówkę jest delikatnie mówiąc nieporozumieniem a trujących plastyfikatorów mam w chacie pod dostatkiem np:meble,okna.

 

To moze ja zapytam, o ile wzrasta emisja szkodliwych związków jezeli temperatura podłoza jest ok 2-3 oC wyzsza od temperatury powietrza wewnątrznego. Jezeli masz linki d o badan to obrazujących to chetnie poczytam ale w tłumaczeniu. Na takę emisję jest klika sposobów koniecznie działająca prawidłowo wentylacja mechaniczna, lub zapobiezenie takiej emisji porzez stosowanie innych materiałow. Idąc w odwrotnym kierunku, czy niestosowanie podłogówki ogranicza do zera tę szkodliwę emisję?, jezeli nie to po co stosowac takie materiały wykonczeniowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A propos korzystnego promieniowania palenisk z gliny. Nie wiem jak to dziala ale wiekszosc osob ktore znam a ktore mialy okazje jesc rzeczy przygotowane na kuchni opalanej drzewem twierdzily, ze takie jedzenie dodaje wiecej energii. Moze to byc efekt placebo ale nawet jezeli to ma sie wiecej energii za friko. Chyba jednak postawie kuchnie obok kaflowca tak jak zona chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kiedyś ludzie powiadali, ale można było to traktować z przymrużeniem oka. Jednak ktoś to swego czasu badał i opublikował podział, gdzie ogień z drewna jest na pierwszym miejscu, potem węgiel, następnie gaz a na końcu spirala elektryczna. Dziś są jeszcze kuchenki indukcyjne ...

Dobrze byłoby te badania odszukać . Instytut w Austrii, o którym wspomina Miedziannik być może nad tym wysiadywał, a jest on mocno wiarygodny w tym co robi ponieważ jest to instytucja powołana jako niezależna i jak biorą coś pod lupę to pod kątem :wady i zalety :)

Między innymi dlatego mam w "termosie" podgrzewacz a w nowym też coś podobnego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... wiekszosc osob ktore znam a ktore mialy okazje jesc rzeczy przygotowane na kuchni opalanej drzewem twierdzily, ze takie jedzenie dodaje wiecej energii. ...

 

... a najwięcej energii daje pieczone mięso nad ogniskiem, ze zwierzęcia własnoręcznie upolowanego dzidą. :)

 

(P.S. drzewo to żywa roślina, palimy drewnem. To tak jakbyś mówił na kotlet schabowy "świnia")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak jest pożar lasu i palą się żywe drzewa?

Jasne, pali się drewno żywego drzewa i potem szkody oceniane są w m3 drewna.

No ale potocznie najczęściej mówi się o drzewie i to nie od dziś:)

Weźmy np takie "Dzieje Apostolskie" i fragment(cytuję z pamięci) :"...umarł za nas zawieszony na drzewie..."

Jakbyś poszedł z tym do proboszcza, to Ci dołoży kropidłem ...tak na lepszy rozum :)

A tak przy okazji, to jestem dyplomowanym leśnikiem i nie tylko ja w tym wątku :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rigmec,też tak uważam,mój teść całe życie tak je i za nic nie chce ugotowanego obiadu z kuchenki gazowej czy elektrycznej,choć obydwie posiada ;),tu coś niedawno nabazgrałem :) :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?122197-Odkurzacz-kominkowy-do-popio%C5%82u-separator-popio%C5%82u-warto/page8

post 160.I tak nas niektórzy koledzy mają za "nawiedzonych",więc nie ma się z czym czaić :cool: .

Asolt,poszukam coś wieczorem,jak nie zasnę przy laptopie :sleep: ,miałem przerąbany dzień :eek: .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale potocznie najczęściej mówi się o drzewie i to nie od dziś
... ale mówmy poprawnie i precyzyjnie - wtedy będziemy się lepiej rozumieć (a w szczególności dotyczy to dyplomowanych leśników ;)).

Biblia była tłumaczona z hebrajskiego, daaawno temu więc różne bajki tam się znajdują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko co do dyplomowanego leśnika :D.Też nim jestem,ale nie ma się czym chwalić,bo ten dyplom leśnika (technika)

był w roku pańskim 1989 w Reichu za przeproszeniem gówno warty :eek:,stąd 2 zawód tam zrobiony :),a dzisiaj u nas też nie inaczej :D,tylko inż.się liczy.

Asolt,szukałem z godzinę coś na temat "smrodu z wykładzin dywanowych,pcw,parkietów,paneli,i.t.p." i jestem raczej zaszokowany,jest gorzej niż myślałem :eek: ,a co dopiero jak to się trochę nagrzeje od podłogówki,zobacz sam:

http://www.baumarkt.de/nxs/304///baumarkt/schablone1/Bodenbelaege-und-die-versteckten-Gesundheitsrisiken

ale nie każ mi dzisiaj coś tłumaczyć,bo mi się nie bardzo chce :cool:,w tej tabelce pierwsze to flizy,a nie dekarstwo :eek:,trza by temu tłumaczowi zasadzić kopa w coś :D.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt,szukałem z godzinę coś na temat "smrodu z wykładzin dywanowych,pcw,parkietów,paneli,i.t.p." i jestem raczej zaszokowany,jest gorzej niż myślałem :eek: ,a co dopiero jak to się trochę nagrzeje od podłogówki,zobacz sam:

http://www.baumarkt.de/nxs/304///baumarkt/schablone1/Bodenbelaege-und-die-versteckten-Gesundheitsrisiken

ale nie każ mi dzisiaj coś tłumaczyć,bo mi się nie bardzo chce :cool:,w tej tabelce pierwsze to flizy,a nie dekarstwo :eek:,trza by temu tłumaczowi zasadzić kopa w coś :D.

Pozdrawiam.

 

Czyli wracamy do glinianej polepy bo ta z naturalnego materiału, o jakim nagrzaniu mówimy ? 3, 5 , 10, 20 oC ponad temp. wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rigmec,też tak uważam,mój teść całe życie tak je i za nic nie chce ugotowanego obiadu z kuchenki gazowej czy elektrycznej,choć obydwie posiada ;),tu coś niedawno nabazgrałem :) :http://forum.muratordom.pl/showthread.php?122197-Odkurzacz-kominkowy-do-popio%C5%82u-separator-popio%C5%82u-warto/page8

post 160.I tak nas niektórzy koledzy mają za "nawiedzonych",więc nie ma się z czym czaić :cool: . ,,,,

 

Czy herbata zaparzona wodą zagotowaną na piecu opalanym drewnem jest lepsza w smaku, od tej zagotowanej na innych urządzeniach grzewczych ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko co do dyplomowanego leśnika :D.Też nim jestem,ale nie ma się czym chwalić,bo ten dyplom leśnika (technika)

był w roku pańskim 1989 w Reichu za przeproszeniem gówno warty :eek:,stąd 2 zawód tam zrobiony :),a dzisiaj u nas też nie inaczej :D,tylko inż.się liczy.

Asolt,szukałem z godzinę coś na temat "smrodu z wykładzin dywanowych,pcw,parkietów,paneli,i.t.p." i jestem raczej zaszokowany,jest gorzej niż myślałem :eek: ,a co dopiero jak to się trochę nagrzeje od podłogówki,zobacz sam:

http://www.baumarkt.de/nxs/304///baumarkt/schablone1/Bodenbelaege-und-die-versteckten-Gesundheitsrisiken

ale nie każ mi dzisiaj coś tłumaczyć,bo mi się nie bardzo chce :cool:,w tej tabelce pierwsze to flizy,a nie dekarstwo :eek:,trza by temu tłumaczowi zasadzić kopa w coś :D.

Pozdrawiam.

 

Liczy się łeb na karku, a nie papiór :D. Miałem krótki epizod leśny, ale jako robotnik...

 

Jak widzę napinanie mięśni w temacie drewno / drzewo, proponuję zawsze drzewno...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt,nie mówimy o nagrzaniu,czytaj dokładnie co piszę :p,przy podgrzaniu (podłogówką) na pewno nie będzie lepiej :confused: i nie mów że pod parkietem jest 20 st.,dobry izolator to co najmniej kilka stopni więcej,że leśnik nie znaczy z lasu=ciemnota :o.

Andrzej_M,nie wiem czy lepsza herbata na piecu,bo grzeję w czajniku bezprzewodowym :oops:,tylko rano,z pieca spożywam tylko obiadki :p.

Piotrze,dzisiaj bez papióra,ciężko dobre piniądze zarobić,niestety malowanie i tapetowanie to mniej więcej 10% prac które dzisiaj wykonuję,reszta typowo budowlane :p.,czasem spawanie,hydraulika, wszystkie zachcianki szefa trzeba zrealizować a niemiecki malarz tylko pokiwa głową i powie jak ci Polacy to robią,że wszystko potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Asolt,szukałem z godzinę coś na temat "smrodu z wykładzin dywanowych,pcw,parkietów,paneli,i.t.p." i jestem raczej zaszokowany,jest gorzej niż myślałem :eek: ,a co dopiero jak to się trochę nagrzeje od podłogówki,zobacz sam:

http://www.baumarkt.de/nxs/304///baumarkt/schablone1/Bodenbelaege-und-die-versteckten-Gesundheitsrisiken

...

Czytałem, bo mnie akurat ten temat interesuje i skomentuję krótko - dużo tekstu a żadnej treści.

To tak jakbym porównał jabłka, gruszki i śliwki w tabeli i napisał: bardzo zdrowe, zdrowe i mniej zdrowe (bo np. można się pestką zakrztusić).

To, że coś jest nieszkodliwe nie znaczy, że nie może zawierać szkodliwych substancji.

Jeszcze słowo odnośnie ogrzewania listwami IR. W całym swoim życiu spotkałem się z jednym takim przypadkiem. Był to gabinet lekarski w kamienicy. Kiedy spytałem dlaczego akurat taki sposób ogrzewania to gostek odpowiedział, że grzejników nie chciał a podłogówki nie mógł. Ma to oczywiście swoje zalety - na pewno. Ma i wady - m. in. cena i wysokotemperaturowy czynnik grzewczy.

 

PS. Asolt, znalazłeś już jakiś termin dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stefan_ems,zapewniam cię że to ogrzewanie nie jest droższe od podłogówki :D.Czasami wady stają się zaletami :p,w moim przypadku=kocioł HG.

Oczywiście nie montujemy listwy do kotła kondensacyjnego,czy normalnej PC,bo nie wykorzystamy całego potencjału tych urządzeń,albo musimy więcej zainwestować w dużo bardziej wydajne listwy :D.Z temp. zasilania sprawa się ma podobnie jak z grzejnikami panelowymi które też grzeją powietrze,jest jednak zasadnicza różnica:listwa to t.z.w. ogrzewanie pośrednie=powietrze grzane przez nią,nie ogrzewa nas :cool:.To nie bajki koledzy :no:,listwa grzewcza wykorzystuje nie typową konwekcję powietrza jak grzejnik,tylko zjawisko efektu Coandy :cool:.Chcecie to prosto i dokładnie wam to opiszę.

Poza ceną i "wysoką temp. zasilania(35-60 st.)" :D,ma same zalety:np. reperaturka to ułamek setny kosztów podłogówki,montaż to dziecinnie prosta rzecz:wystarczy tylko umiejętność lutowania cyną,a regulacja hydrauliczna to też śmiesznie prosta sprawa.Problem w tym żeby znaleźć uczciwego sprzedawcę z taką wiedzą że na wszystkie najbardziej skomplikowane pytanie odpowie bez namysłu,niestety w tym kraju tego nie znajdziecie :(.i przede wszystkim listwa musi mieć moc :D,tu tylko rura 22 mm. wchodzi w rachubę,podejrzewam że w nowych domach wystarczająca może być temp. zasilania max.50 st.,ale nie wiem,bo mam stary nieocieplony,a co piszą niemieccy forumowicze nie można w 100% brać za prawdę :p.

Pozdrawiam.

Edytowane przez miedziannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piece w Polsce kojarzą się dla wielu z biedą, a podłogówka ze szczytem techniki grzewczej i sukcesem finansowym inwestora :)

Okazuje się jednak, że to nie Polacy wymyślili podłogówkę ani nie byli pierwsi w jej zakładaniu na skale powszechną. No wiec TAM użytkownicy jako tzw "konsumenci" dokonali wielu odkryć związanych z jej użytkowaniem i jednym z nich jest pogląd, by nie nagrzewać jej zbyt mocno, a w to miejsce trzeba zastosować dodatkowe źródło ciepła.

Ten czy tamten pan, mieszkaniec naszego pięknego kraju może się z tym nie zgadzać, ale nie poradzi nic na wolę użytkowników podłogówki w innych krajach czy kontynentach:) Na złość dla nich lub w proteście ten pan , może swoją podłogówkę grzać nawet do czerwoności i opowiadać jakie go z tego powodu spotyka szczęście :)

No bo TAMTYM przewróciło się w głowach, bo nie chcą podnosić temperatury podłogówki a na dodatek jako źródło dodatkowego ciepła wykorzystują piec, który często jest DWA RAZY droższy od tej podłogówki.

Bo dobry piec jest obecnie najdroższym ogrzewaniem na świecie lub drogim dodatkiem.

W naszym wątku można poznać wskazówki jak takie coś złożyć samemu. Więc panowie miłośnicy podłogówek, jakby co, to informacje są dostępne.

Pozdrawiam

Edytowane przez Bogusław_58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan_ems,masz mnie na myśli ? :(.Chopie, ja wszystko sam zbudowałem,począwszy od ogrzewania kończąc na pieco -kuchni,kocioł HG(prawdopodobnie jedyny w tym kraju) zbudował również mądry chłopak według mojego pomysłu,bo spawać na szczelność i wszystko obliczyć trza umić :D.Wszystko do obejrzenia i pomacania :p,najlepiej w sezonie grzewczym,kawa bądź herbata+ciacho gratis :p.

Boguś,ledwo jedna wojna o podłogówkę dobiega końca,a ty zaczynasz nową ?:D.

Przerwa w nadawaniu do 22 idę na żużel do sąsiada :cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...